Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elveszíthető-e az ember...

Elveszíthető-e az ember személyisége elnyomásra? Feljelentettek, elvész a lelkem, úgy érzem

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit komplikált, de megpróbálom rövidre fogni… A fő kérdés az, hogy elveszíthető-e az ember személyisége, vagy legalábbis milyen következményekkel jár, maradandóval, vagy csak átmenetivel a következő helyzet.

Adott egy ember, aki szeret egy másikat, ez a másiknak nem tetszik, és úgy gondolja, hogy úgy oldja meg ezt a problémát, hogy módszeresen lejáratja, bajba sodorja, idegileg, lelkileg, érzelmileg kikészíti és megalázza, porba tiporja és kínozza, hogy hátha „feladja”. A másik ezt látja, és érzi, de úgy gondolja: azért teszi ezt a másik, mert Ő (azaz, aki szeret), nem bizonyított eleget, ezért újból, és újból megpróbál jobbnál-jobb ajándékokkal meglepni a szeretett személyt. Viszont, aki rühelli a másik szeretetét, ez egyre jobban bosszantja, kigúnyolja az ajándékait, nevetve szemétbe dobja, barátnőivel nyíltan megalázza és kiröhögi azt, és a végén olyan messzire megy a „szeretett személy”, hogy több rendőrségi ügyet generál, főleg hazugságokra, féligazságokra, kiforgatott dolgokra alapozva azt (tudni kell erről a nőről, hogy szeret „játszani”, legalábbis sok mindent játéknak fog fel, és a színészkedés sem áll tőle távol), és így, a „szeretetet adó” személy meghurcolás alá kerül.

Ugye azt ecsetelnem sem kell, milyen érzés az, mikor valakit nyíltan, tisztán, önzetlenül, tényleg mélyen szeretünk, már-már rajongva, és a másik direkt kárt akar okozni, direkt a másik tönkretételét kívánja, felfoghatatlan indokok miatt, akár a másikat börtönbe is záratná.

A meghurcolások hatására a „szeretetet adó” személy el lesz tiltva szinte mindentől, internet, valóság, barátok, mivel a „szeretett személy” minden cselekedetébe belemagyaráz valami betegeset, ártó szándékút – tehát szinte csak a lakásban él a „szeretetet adó” személy, abszolút várva az órák, napok leteltét, hogy elérkezzen a tárgyalás pillanata, ahol az igazát elmondhatja.

Egy pár pillanat alatt megfosztják mindentől, amit addig tett, szeretett, ami „kikapcsolta”, és boldoggá tette. Fontos volt a „szeretetet adó” személy számára a gondolatai kifejtése, másokon való segítség, mások meghallgatása, egyszóval olyan tettek, amihez muszáj egy másik ember, és magányosan nem létrehozható. Mivel élete egyik fő céljának a másokra való figyelést, segítést, „tanítást”, támogatást, inspirálást tartja, ezért, enélkül, úgy érzi, nem ember, sőt: bűnt követ el. Bűnt, mert nem teszi azt, amit Ő „feladatának” tart. Ízig-vérig ellentétes, amit tesz (tehát, hogy: bújkál, elkerüli azokat a helyeket, ahol a „szeretett személy”be botolhat, vagy annak ismerőseibe), minden elvével, gondolatával, érzelmével ellentétes, amit tesz, de mivel a családja retteg, hogy a „szeretetet adó” személyt megverik, börtönbe csukják, ezért az ő kedvükért belemegy ebbe a játékba…

Viszont úgy érzi, folyamatosan meghazudtolja önmagát, gyáva, gyenge, elárulja az elveit, saját magát sokkal fontosabbnak tartja, mint másokat, mint a feladatát, és mértéktelenül lenézi önmagát…

Elkezd hihetetlen haragot érezni a „szeretett személlyel” szemben (árulás, aljasság, kegyetlenség – hiszen a szeretett személy a szeretetet adó személy ajándékait, mint bizonyítékot használta fel, amik tiszta szeretetből, szerelemből készültek, ő viszont gonosz, ártó tulajdonságokkal ruházza fel), valamint a családdal szemben (szintén gyengének tartja őket, gyávának, és voltaképp kegyetlennek: nem bíznak benne, nem hisznek neki, úgy gondolják, ők tudják, mi a jó, de ezáltal hatalmas kínt okozva a szenvedőnek).

A „szeretetet adó” személy úgy érzi, napról-napra üresebb, néha dühkitörések, néha sírásrohamok, néha kétségbeesés vesz rajta erőt, de egy biztos: kín neki minden nap, amíg nem jön el a tárgyalás napja. Úgy érzi, elveszti a személyiségét, elveszti a gondolatát, az érzelmeit, mindent, amit fontosnak tartott, és a családja nem érti: neki még a halál, börtön is jobb lenne, mint ez, mert ez csupán biztonság, neki nem fontos az élet, hanem az, hogy tegyen valamit, akár mással, akár másért, valami pozitívat, építőt, ami inspirál másokat, de ezt nem hagyják neki: biztonságra, voltaképp önzőségre sarkallják – nem értik, hogy számára a személyisége elvesztése, az élete céljának eltörlése és eltüntetése sokkal fájdalmasabb, mint az élete/biztonsága, nem értik, hogy a túlélés nem fontos, ha az ára a személyiség/lélek/érzelmek elvesztése, megcsorbítása, megnyomorítása.

Ez az állapot már lassan 1 éve van, és igazán zuhanás 6-7 hónap után kezdődött: mindig hitegették, hogy nemsoká tárgyalás, de elmaradt. Mindeközben a „szeretett személy” szinte kérkedik azzal, hogy milyen jó az élete, sikereket ér el az életben, a „szeretetet adó” személyt viszont bosszantja, hogy ehhez igazságtalanságon keresztül, a másik tönkretételén keresztül jutott el, nem megérdemelve azt (félreértés ne essék: nem azzal van gond, hogy sikeres, hanem azzal, hogy a másikat mindeközben nyomorba taszította, taszítja).

A kérdés az: meddig tartható/bírható ez? Elveszhet egy ember személyisége, örökre? Milyen lelki nyomorékságot okoz ez hosszútávon? Mit tegyen a „szeretetet adó” személy, ha már lassan olyan szintre jutott, hogy boltba lemenni sem bír, mert nem képes elfogadni azt, amit tettek vele, ahogy tették vele, hogy nem ér véget ez az állapot, és voltaképp mind a családja, mind a „szeretett személy” korlátozza, korlátozásra bírja őt?

A „szeretetet adó” személy már lassan az öngyilkosságba akar menekülni, mert semelyik másik fél nm érti meg, mit érez, hogy neki milyen dolgok lennének fontosak, és nem teheti azt, elvész a véleménye a dolgokról, a stílusa, az érzései, a lelke, a gondolatai, a humorérzéke, és egészségi állapota is megromlik a korlátozástól, az igazságtalanságtól, a jogtalan aljasságtól, és a szeretetért való büntetéstől. Mit tehet a szeretet adó személy? Hiszen érzelmek, gondolatok, pozitív tettek nélkül az élet nem élet.


Bocsánat, ha zavaros, de csak ennyit sikerült összehoznom nagy nehezen.


2011. jún. 16. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azt, h amilyen gyorsan csak bír, elhúz a francba, mert ebbe simán belehülyülhet, és az öngyilkosság sem kizárt.


Menj, hagyd őket a pics@'ba, különben baj lesz a végén.

2011. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

volt/van ilyen- hogy valaki szeret, segít, gyógyít, tanít, de megsebzik, halálra kínozzák,

de végső fokon ki a győztes? ki veszíti el a lelkét?

"Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; "

(Fil2,5-9)

[link]

2011. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem sokat veszíthet. Eleve nem látszott stabilnak, és ha a szeretett fél túlzásokba is esett, tény, hogy a szeretetet adó durván zaklatta, és nem fogta fel az egyértelmű nemet. Így legalább orvosi segítséget kaphat, és megúszhatja a büntetést ezzel az enyhítő körülménnyel.
2011. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A szeretetet adó személynek észre kell vennie, hogyha nincs szükség rá. Baj van az ilyen szeretettel, mert nem egészséges. A szeretetnek épp az a lényege, hogy élni, lélegezni hagyja a másikat, és ha kell elengedi szépen. Szükség esetén szakember segítségét islehet kérni, nem szégyen!
2011. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak egy gyors választ tudok írni most. Nem: a szeretetet adó nem erőltette rá magát, néha-néha kereste meg, nem folyamatosan, sem rendszeresen, sőt, volt, mikor hónapokig nem is kereste, ez itt a lényeg. Nem stabil? Miből gondolod, honnan vontad le ezt a következtetést? Pont, hogy elvei voltak, erősek, azért szenved most.
2011. jún. 16. 18:16
 6/19 A kérdező kommentje:
És ami fontosabb: nem várt el cserébe semmit, őszintén (lehet titkon igen, de nem ez hajtotta, nem a "jutalom", vagy a "visszaszolgáltatás"). Csak hogy adhasson, beszélhessen vele, segíthessen neki.
2011. jún. 16. 18:18
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez a szolgalelkű üldözés inkább rögeszme, mint elv.
2011. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Üldözés? Nem esel kissé túlzásokba? Halljuk, mit gondolsz, mit, és hogy tettem. És miért ragadsz ki részleteket. Itt most nem a szeretett személyről van szó, hanem arról, hogy a szeretetet adó személy hogy, s miként sérül, milyen mértékben, milyen súlyosan? Voltaképp én voltam üldöztetve a szeretetért - és nem, nem erőszakoskodtam vele, nem álltam minden nap az ablaka előtt nem mentem ki munkahelye, iskolája elé minden nap, a "meglepetések" sem napi, sem heti rendszerességűek voltak, nem gátoltam semmiben, hagytam élni. Úgy érzem, elfogult vagy. Vagy saját, múltban szerzett sérelmeid próbálod azonosítani velem, az én történetemmel, vagy éppen egy régi, vagy új, másik történetet hallva, olvasva, tapasztalva mosod össze a kettőt - mindenesetre meglepő és érthetetlen ez a mértékű elfogultság (a "szeretett személy" teljes ártatlansága), elvakultság (hogy nem veszed észre, mit írtam, miket tettek velem a szeretetért), valamint ez a mértékű, rögtönzött "pálcatörés" felettem.
2011. jún. 16. 23:18
 9/19 A kérdező kommentje:
Az előző válaszolónak: nem az a gondom, hogy nem tudom elengedni, egész egyszerűen: úgy éreztem, én vagyok a hibás, hogy ennyire emberszámba sem néz már, úgy gondoltam, keveset adtam. Azt gondolom pedig nem baj, hogy szerettem volna, hogy ne legyenek félreértések, negatív viszony köztünk. De most több a gondom annál, mint maga a szeretett személy. A személyiségem hullik szét, úgy érzem, és olyanokat vesztek el, amik segítettek volna akár a majdnem teljes elfelejtésében - sőt, attól tartok most már végképp nem fogom tudni elfelejteni, mert ez a mértékű "hátbaszúrás", "árulás", "kegyetlen aljasság", nevezzük úgy, ahogy, megakadályozza - főleg, hogy nincs vége az ügynek.
2011. jún. 16. 23:25
 10/19 anonim ***** válasza:
Te sem panaszkodhatsz a fantáziádra. Nem emlékszem, hogy a szeretettet teljesen ártatlannak mondtam volna, vagy a reakcióját meg nem történtnek.
2011. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!