Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez csak az első stádiuma a...

Ez csak az első stádiuma a "betegségemnek"? Elfajulhat? Egyáltalán milyen "betegség" ez?

Figyelt kérdés

Nem egészen tudom, mióta tart ez nálam, de csak néhány éve figyeltem fel rá. Eleinte nem foglalkoztam vele különösebben, de később kezdett idegesítővé válni. A problémám az, hogy a TAVALY szó helyett, mindig a TEGNAP szót használom és fordítva. Legyen az szóban, vagy írásban, kontextustól függetlenül. Ez kivétel nélkül fordul elő, tehát nincs olyan eset, hogy megfelelően használnám e két szót. Természetesen, azután, hogy rosszul használtam őket, azonnal kijavítom magam. De mégiscsak zavaró, hogy ez egy állandó jelenség nálam. Nem hiszem, hogy diszgráfia lenne, hiszen, mint azt említettem, szóban is mindig hibázom. Attól tartok, hogy ez a kezdeti szótévesztés idősebb koromra elfajulhat, és nem megfelelő jelentésükben használom majd a szavakat. Lehetséges ez ? Tudom, hogy ez még egyáltalán nem komoly dolog, úgyhogy gondoltam csak felteszem itt kérdésnek, hátha tud valaki segíteni, mert úgy érzem felesleges orvoshoz fordulnom vele. Köszönöm szépen a válaszokat, előre is. :)

17/L


2011. jún. 17. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy egy másik szópárnál is kivétel nélkül hibázom, csak most nem jut eszembe, hogy melyik az a két szó.
2011. jún. 17. 12:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nincs semmi gond! Elhiszem, tényleg idegesítő, ugyanis én is szinte mindig rosszul mondom. Semmi különös nincs benne, csak nyelvbotlás :)
2011. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen problémám :D

A rózsaszínt és a lilát keverem állandóan, vagyis úgy mint te és a betűt és a számot.

Mindig mikor ezeket a szavakat mondani akarom előtte gondolkodnom kell a szavakon, vagyis nem mindig, de elég sürün előfordul.

Engem sose zavart ez. Van olyan is, hogy egy nehezebb szót ötödjére kell elkezdenem mondani, hogy rendesen kimondjam.. :D:D

2011. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de én mindig, kivétel nélkül így használom őket, és idegesítő már, mert előre tudom, hogy melyik szót kell használnom, de mégsem azt mondom ki. Lehet, hogy nyelvbotlás, de akkor elég gyakori és elég állandó, mindig ugyanazon kifejezésekkel. :)
2011. jún. 17. 13:03
 5/10 A kérdező kommentje:
A nehezebb, összetettebb szó kimondása nálam nem probléma, csak két kicsi, egyszerűt keverek mindig. :D
2011. jún. 17. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
háziorvostól kérj beutalót neurológiára.ez lehet beszédközponti zavar ,de nem valószínű.
2011. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, azért is kell elkezdenem kimondani egy összetettebb szót többször is, mert van, hogy elég gyorsan beszélek. :D
2011. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, igen, én is szinte állandóan hadarok, ezért sokszor megkérnek, hogy kezdjem újból a mondatot, vagy én magam rontom el a beszédemet :)
2011. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A hadarás ugyan nem szokásom, de azért olykor előfordul. :)Köszi szépen a válaszokat ! A háziorvosomat is megkérdezem majd, de csak mert kíváncsi vagyok mi ennek a jelenségnek az eredete. :)
2011. jún. 19. 12:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek vannak ilyen problémás szavai.


Nekem pl. a nehogy-hogyne páros. Kikészít. Azt se tudom mikor melyiket kell használni.


Aztán ott van a "szájat" szó. Mindig "szát" mondok helyette. Pedig tudom, hogy nem így van.


A legbosszantóbb a keskeny-vékony és a széles-vastag. Sosem vagyok képben, hogy mikor melyik illik a mondatba. Vagy ha jól végiggondolom, akkor is mindig pont a másikat mondom ki.


Összekeverem a hét napjait, a tegnapot a holnappal, és sokszor felcserélem a számjegyeket.


Németül a wichtig-richtig, überhaupt-eigentlich, beschimpfen-besichtigen, dann-denn és még van pár amit felcserélek de így nem jut eszembe. De ezekre legalább van mentségem.


A magyar tévesztések miatt viszont pirulok, de hát mindenkinek vannak ilyenek. :P

2011. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!