Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan leplezzem azt, hogy...

Hogyan leplezzem azt, hogy mizantróp vagyok?

Figyelt kérdés
Nem kedvelem az embereket, idegesítőek és ha valakinek a társaságában vagyok, várom, hogy történjen valami vagy, hogy minél hamarabb elmehessek onnan. Kínosnak érzem a kommunikációkat, erőltetettnek és nagyon unalmasnak. Vért izzadva tartom fent a felszínes "hivatalos" (tanár, orvos stb) kapcsolataim. Állandóan csak akadályozó tényezőnek érzek mindenkit, akik csak megkeserítik az életem. Senkihez nem tudok közeledni és nem is akarok, csak akkor amikor már egyedül vagyok, de amint elmegyek valahová már nem leszek egyedül, így ismét nem akarok. Nincs semmilyen kapcsolatom senki felé, viszont nem szeretnék a középszerűség homályában megöregedni, úgy, hogy semmi értelme nem volt az életemnek, szóval akár már temethetem is magam, hiszen csupa ellentét vagyok, az ellentét pedig egy helyben toporog, mivel ha az egyik részem kibontakozni készül visszahúzza a másik, így életem végéig egy helyben fogok toporogni.
2011. jún. 21. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

rossz lehet neked :(


erre nincs valami gyógyszer?

2011. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az a fő kérdésed "hogyan leplezd"? Szerintem avval elboldogulsz magad is.


"Senkihez nem tudok közeledni és nem is akarok, csak akkor amikor már egyedül vagyok, de amint elmegyek valahová már nem leszek egyedül, így ismét nem akarok." Kissé kacifántosak a mondataid.. szóval, ha nagyon egyedül vagy, akkor közelednél, aztán mire emberek közé kerülsz ismét eleged van?

Azt kéne letisztáznod magadban, hogy most mégis mit szeretnél. Ha olvastad Moliere Mizantrópját, a főhős végül az egyedüllétet választja, hogy remeteként él a világ végén. De ha te meg nem szeretnél a "középszerűség homályában megöregedni", az azt takarja, hogy mégiscsak ebben a társadalomban szeretnél elismerést magadnak? Akkor szerintem próbálkozhatsz pszichológusi segítséggel.

2011. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

21:13


Sietve írtam, egyébként nagyon szépen tudok fogalmazni. Igen így van, amikor egyedül vagyok társaságot szeretnék, amikor társaságban, akkor pedig egyedüllétet. Pszichológussal kapcsolatban ugyan ez, gondolkodtam már rajta, majd eszembe jutott, hogy mit tudhat jobban mint az a tömérdeknyi könyv amiket ezzel kapcsolatban olvastam. Mikor eldönteném, hogy megyek arra gondolok, hogy nincs semmi bajom, itthon egyedül, viszont rámtör, hogy mégis.

Igen valahogy úgy érzem, hogy vagy "valami" vagy "semmi", hogyha már élek, teljes fokon akarok "égni".

2011. jún. 21. 21:45
 4/19 tetris ***** válasza:
19%

Kedvesem!

Az ember alapvetően társas lény. Legtöbben úgy érezzük jól magunkat a bőrünkben, ha vannak szeretteink, barátaink, jó ismerősök.

A te esetedben valami gátja van a kapcsolatok kialakításának. Valami mélyen eltemetve a lelked mélyén megakadályozza, hogy társas kapcsolatokat építs ki. Tudod te magad is, hogy ez így, ahogy most van, nem jó. Érzed magad is, hogy változtatni kellene a dolgon. Hát akkor, nosza!

Az első lépést máris megtetted! Felismerted, hogy valami nem működik.

A következő lépés az, hogy segítséget kérsz a megoldást illetően. Az pedig egy pszichiáter lenne, aki fel tudná tárni a lelked mélységeit, és közösen kibogoznátok, hogy mi áll a háttérben.

Látod, itt, a gyak.kérdésekben képes vagy arra, hogy kapcsolatokat alakíts ki másokkal kérdés-felelet formájában. Hidd el, menni fog ez az életben is, csak szükséged van egy kis támogatásra, bátorításra a kezdeti lépésekhez. Én is azt tanácsolom, amit a többiek.

Menj el egy pszichiáterhez, és meglátod, idővel minden rendbe fog jönni! Türelem, és kitartás!!!!

Sok szeretettel! Tetrisz

2011. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, a pszichológus többet tud, mint a tömérdeknyi könyv! Ő egyénre szabottan, csak a te problémádra fókuszálva dolgozik veled együtt. Folyamatosan kapsz visszajelzést, van viszonyítási pontod, hogy a gondolataidban, szemléletedben, lelked mélyén hol lehet a gubanc, amiért így éled meg ezeket a dolgokat. Csak ajánlani tudom, próbáld meg!


Tetrissel egyetértek, csak ne pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz. Sajnos a pszichiáterek (elnézést a kivételtől), „beszélget veled” 5 percet, aztán fölír mindenféle gyógyszert..

2011. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

21:48


Így és ehhez hasonlóan már számtalan kapcsolatot alakítottam ki, csak helyileg nem, azaz a közvetlen közelemben nincs senkim.

2011. jún. 21. 21:58
 7/19 anonim ***** válasza:
szia, én is úgy gondolom, hogy igenis vágysz arra, hogy te is "ugyanúgy" működj, mint a többi ember. ha nem szeretnél emberi kapcsolatokat, nem jönnél ide, és mivel szuperül elbarikádozod magad, a leplezésben sztem abszolút te vagy a legjobb!:) pszicháter helyett én is inkább pszichológust javaslok, ha adsz emailcímet, szívesen ajánlok neked egy-két embert, akik közül választhatsz. Mivel ez hosszú ideje fennáll nálad, természetes, hogy nem tudod hogyan viszonyulj az emberekhez. a virtuális világban fel tudunk venni más identitásokat, amelyek mögé elrejthejük valódi személyiségünket, ezáltal a gátjainkat is ledönthetjük. meg kell találni, hogy miét nem szertnél az emberekkel kapcsolódni? mi történt régen, amiért meggyűlölted őket? szerettek a szüleid, veled voltak, amikor igényelted a közelséget, megérintettek, megöleltek, játszottak veled? van testvéred? én úgy gondolom, nagyon nagy eséllyel meg lehetne találni a te gondod okát, és közösen egy terapeutával kidolgozni és megvalósitani a megoldást.
2011. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, megint az az érzésem, hogy nincs semmi bajom és hogy úgysem tudnám olyan hitelesen megfogalmazni élőben ezt, mint itt. Nem ez az első ilyen kérdésem ezen az oldalon...


08:34

Nem hinném, hogy helyre szabottan tudnál jót mondani, de ott az email címem a kérdés alatt.

2011. jún. 22. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb utóbb úgyis kikötsz pszichológusnál.. (evvel mindenki így van, hogy kétnaponta meg azt hiszi "áh, nincs is semmi bajom") de én a helyedben nem halasztgatnám ezt sokáig. Egyébként a jó pszichológus a sorok között olvas. Személyesen se az a lényeg, hogy cizelláltan megfogalmazd minden részletét a szenvedéseidnek, hanem már ahogyan mondod, amire ott helyben képes vagy, abból le fog szűrni meglepően sok jó következtetést.
2011. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Előbb utóbb? Szerintem a végtelenségig tudnám húzni, akár halálomig, csak pazarlás lenne, mert úgy élném le az életem, ahogy nem szeretném, ezért el kellene menyek, érdemes vele várni nyár végéig? Mi van ha a kezelésen kapott információt egy idő után elfelejtem vagy valami hasonló?

Ha belegondolok, hogy milyen panasszal keressem fel, hirtelen az jut eszembe, hogy "tényleg, milyennel is?" és fel kell jönnöm ide, hogy elolvassam amit leírtam, mert mint mondtam, amikor kimozdulok aktiválódik az a részem, hogy nincs szükségem semmire és teljesen rendben van minden. Nem értem..

2011. jún. 22. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!