Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan leplezzem azt, hogy...

Hogyan leplezzem azt, hogy mizantróp vagyok?

Figyelt kérdés
Nem kedvelem az embereket, idegesítőek és ha valakinek a társaságában vagyok, várom, hogy történjen valami vagy, hogy minél hamarabb elmehessek onnan. Kínosnak érzem a kommunikációkat, erőltetettnek és nagyon unalmasnak. Vért izzadva tartom fent a felszínes "hivatalos" (tanár, orvos stb) kapcsolataim. Állandóan csak akadályozó tényezőnek érzek mindenkit, akik csak megkeserítik az életem. Senkihez nem tudok közeledni és nem is akarok, csak akkor amikor már egyedül vagyok, de amint elmegyek valahová már nem leszek egyedül, így ismét nem akarok. Nincs semmilyen kapcsolatom senki felé, viszont nem szeretnék a középszerűség homályában megöregedni, úgy, hogy semmi értelme nem volt az életemnek, szóval akár már temethetem is magam, hiszen csupa ellentét vagyok, az ellentét pedig egy helyben toporog, mivel ha az egyik részem kibontakozni készül visszahúzza a másik, így életem végéig egy helyben fogok toporogni.
2011. jún. 21. 19:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze, a végtelenségig.. a kérdésed alá leírt monológod is pont olyan volt, mint aki a végtelenségig el lenne így.

Amúgy tényleg elég összefüggéstelen, amiket mondasz. A kérdésben még az volt, hogy mikor egyedül vagy, akkor érzed, hogy tenned kéne a „mizantrópságod” ellen, de amint elmész, rosszul vagy/eleged van, most meg azt mondod, ha kimozdulsz érzed úgy, hogy semmire nincs szükséged, minden oké. Félre ne értsd, nem akarok pálcát törni feletted csak, hogy lásd azt, hogy már ez a hullámzó viselkedés is elég, hogy pszichológushoz fordulj. Nem kell megvárni azt a pontot, amikor már kést rántasz.. Hidd el, ha csak annyit mondasz neki, hogy „nincs jó kedvem mostanában”, azt is segít majd kibontani, hogy mégis miért? Milyen a kapcsolatod szüleiddel, vannak-e barátaid? Stb. Ekkor csak kibújik majd belőled, hogy nincsenek barátaim, mert utálom az embereket, mint a sz*rt. Szóval ne aggódj, nem kell készülnöd panaszlistával.

Olyantól ne tarts, hogy elfelejted a pszichológustól kapott információkat, mert ilyen sincs. Nem kapsz receptet, hogy „mostantól csináld ezt meg ezt, és rendben lesz minden”. Úgy segít, hogy magad ismerd fel mit csinálsz rosszul, és te fogsz tenni érte.

2011. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 tetris ***** válasza:

Szia! Látod, milyen sokat szeretnénk segíteni neked! Talán nem is vagyunk annyira borzasztóak, mi emberek.

A lelki segítségre azért lenne égetően szükséged, mert tele vagy gátlásokkal, és önbizalomhiánnyal. Nem kell amiatt aggódnod, hogy kuka leszel a lélekbúvárnál. Hiszen éppen azért mész oda, hogy segítsen kibogozni a szálakat a lelkedben. Bízzál benne, ha elakadsz a mondandódban, majd segít neked, és kérdezgetni is fog. Az se baj, ha sírsz közben, ha mérgelődsz, mert ezek együtt járnak a terápiával. Felszabadítja a benned képződött lelki gócokat. A lélekdoki nem fog elítélni semmiért, nem fog megszidni, se felpofozni, és intőt se fogsz kapni. Nyugodtan elmondhatod neki a legmélyebb titkaidat, legbensőbb gondolataidat is, mert senkinek sem fogja továbbadni. Évekig tanulta, gyakorolta az Orvosi Egyetemen, hogy hogyan kell segíteni azokon, akiknek hozzád hasonló gondjai vannak.

A pszichoterápiában az a gyógyulás, hogy a doki végigvezet az életeden, kitárgyaljátok a problémákat, és a végén szembesülhetsz vele, hogy mi az, ami meggátol abban, hogy jól érezd magad a bőrödben.

Szerintem ne halogasd sokáig a dolgot, és keress fel mielőbb egy pszichiátert. Ártani biztos nem fog.

(Sajna pénzbe kerül. Nem tudom mennyibe.)

Sok szeretettel. Tetrisz

2011. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

20:33

Igen, amint kimozdulok elegem lesz és egyben úgy érzem nincs senkire és semmire szükségem, ez összefügg, minél előbb hazajönnék, ahol is felütné a fejét az egyedüllét és semmittevés, ami ezt eredményezi. Amúgy amikor van program és kell menni valahová (pl iskola vagy hasonlók) akkor kapok ihletet is különböző dolgokhoz, hosszas egyedüllét során viszont nem.


Tetris, max röhögnék, mivel ott már úgy érezném nincs semmi bajom. :) Az is idegesít, hogy kb 1 hónapja még gondolkodtam h miket mondanék és ez teljesen feldobott, mert ihletet kaptam a meséléshez, de mire odaérnék már elterelődnének a gondolataim. Ez az élet minden területén így van.

2011. jún. 22. 21:33
 14/19 A kérdező kommentje:
Egyébként most nyáron érdemes elmenni? Szeptemberig alig van pár programom, egyedül meg mire vezetném magam rá a pszichológus segítségével?
2011. jún. 22. 22:52
 15/19 A kérdező kommentje:
Ismét olvastam valamit és megint 100%-osan magabiztosnak és egészségesnek érzem magam, kíváncsi vagyok ez most meddig tart..
2011. jún. 23. 02:25
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyre jobb minden, úgy tűnik a szüleim válni készülnek, szóval a már amúgy is meglévő problémámra rakódott még 1 réteg, nagyon boldog vagyok.
2011. jún. 24. 11:35
 17/19 anonim válasza:
22%
Barátkozz valami állattal..hogy legyen valami társaságod,időd úgy is van hogy megtanítsd dolgokra.Vagy fogadd be Istent a szívedbe..Ő aztán igazi pszichiáter!
2011. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
Semmit. Húzzál el akkor a csipába innen, menjé' robinsonkodj egy szigeten.
2016. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
sikerült valami? :) hogy állsz?
2017. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!