Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj az agyammal?

Mi a baj az agyammal?

Figyelt kérdés
Mostanaban nem nagyon megy a tanulas.Teljesen kikeszultem annyi tanulnivalo volt es nem megy be a fejembe, orakat kell uljek egy leckenel.Amikor a suliban is diktaltnak mostanaban eszrevettem magamon hogy betuket hagyok ki,irok el.Es meg vagyok ilyedve hogy valami komoly baj lehet.Mostanaban meg aludni sem tudok normalisan,orakig tart amig nagynehezen elalszom pedig faradt vagyok.Meg megfazasi gyogyszerek mellett amik altatot tartalmaznak sem tudok melyen aludni mert akkor is megebredek.Nem megy a koncentralas sem es faradekonyabb vagyok.Mivel lehetne segiteni ezen?Esetleg valami vitamin vagy valami novenyi dolog,esetleg zoldseg ami segitne ezen hogy visszanyerjem a regi memoriamat es normalisan tudjak aludni(de lehetoleg valami ami nem hizlal)
2009. márc. 25. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Menj el fuss egy nagyot vagy ússzál.

A fizikai megterhelés közben felment vérnyomás kipucolja az ereket, az agyi ereket is, az izzadás megtisztítja a szervezeted a sok lerakódott méreganyagtól, a tanulás is könnyebben megy utána és jól fogsz tudni aludni is.

2009. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
H nem sportolsz a tanulás mellé akkor ez lesz a fizikai és szellemi munkát össze kell egyeztetni.. velem is ezvol azóta sportolok és a tanulás is jobban megy
2009. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Korai kelés, és max 22 órai fekvés, sok mozgás, a jó levegőn, hideg zuhany reggel, és este, kal.szegény vacsora, 18 30 után csak VÍZ
2009. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

menj pszichológushoz....mert igy mi neked nem tzdunk segiteni, én is voltam ott, elején féletm, h mi lesz, de nagyon jó volt elmondani mindent ami fáj! és ma már az nem szégyen....

csak anniy, hogy inkább ugy tanulj, hogy amikor otthon a leckéket csinálod, szüneteket csinálj, mert amúgy nem lesz semmi eredménye ha mindent bemagolsz.

2009. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is elég hasonló történt.Memória zavar.Fáradékonyság.

Egy reggel korán keltem, mert kivételesen hamar el tudtam aludni, reggel pedig hamarabb felkeltem.Felöltöztem és elmentem futni.Nem vittem túlzásba, hogy mire hazaérjek, majd meghaljak , mert nem kapok levegőt.Csak normális tempóban, testemhez viszonyítva.Ezután egész nap aktív voltam órán, és jobb volt a befogadóképességem.Nekem bevált.Bár én nem változtattam az étrendemen.Semmit nem csináltam.Csak futottam, mégis jobb lett.

De rosszabbik oldala, ha rá fog szokni a szervezeted , általános életmóddá változik...és nem segít.

2009. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!