Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj van az agyammal? Hogyan...

Baj van az agyammal? Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Kreativitás tesztet kerestem és találtam egy agyfélteke tesztet, mondom megnézem már magamnak.

Ránéztem, jobbra forgott a táncos (majd nézd meg a tesztet és megérted) gondoltam ez jó, mert akkor talán valóban kreatív vagyok. Aztán ránéztem és elkezdett balra forogni, ellentétesen.


Most kb 1-1,5 perc után ott tartok, hogy oda-vissza megy, váltakozik! Pedig én nem akartam megfordítani, csak ránéztem és ezt csinálja. Lehetséges, hogy meg van buherálva a kép és váltakozik? Utánanéztem több másik oldalon is felkerestem ezt a képet, de nekem ott is ezt csinálja.

Én ilyenről még nem hallottam. Egy ismerősömnek mondtam ő is elkezdte nézni, aztán mire kb. 10 percig nézte sikerült neki megváltoztatni az irányt. Ehhez képest nekem 2 másodpercenként megfordul! Nem túlzok, 2. Néha nagy nehezen kibírja 10 másodpercig de utána megint megfordul.

Elkezdtem szórakozni vele, ha érzelmekre gondolok akkor megegyezően forog, ha pedig elkezdem elemezni hogyan működhet akkor ellentétesen. Ezt pillanatonként tudom változtatni. Most már ott tartok, hogy csak rámutatok azt mondom "hopp" (:DDD) és megfordul. Iszonyú vicces, itt szédítem a csajt :)) Pár perc telt csak el, hogy lehet ez? Vagy ez mindenkivel így van?

Annyira ijesztő volt, mikor először elkezdte ezt csinálni, nem tudom eldönteni, hogy jobb vagy bal agyfélteke, mert folyton váltakozik. Általában jobb-al indul és az is jellemzőbb rám. De mindkettőből van amelyik tulajdonság igaz rám.


De itt az egyik teszt, nézzétek meg ti is:

[link]


A többi is ugyanez egyébként, csak ezt az oldalt linkelem most.



Én egyszer régen néztem egy honlapot ajol gyakorlatok voltak, hogy több órás gyakorlással egymásba toltak (gondolatban, a szemükkel) 2 formát vagy 2 félkört vagy mit és így egy kört és valami vonalakat kaptak. Csoportok is vannak ahol megpróbálják egyensúlyba hozni a két agyféltekét és órákig szenvednek ezzel, hogy a kettő egyszerre, vagy együtt működjön.

Én ezt nem is tudtam.


Szerintetek ez miért van? Valami probléma lehet velem? Nem merek erről senkinek se beszélni, mindig letagadom ha kérdezik azt mondom nekem megegyezően forog és ennyi, nem mondom, hogy váltakozik. (Régen is láttam már ilyen tesztet.)


Elnézést, hogy sokat írtam csak nem értem ez miért csak velem van. Valami bajom lehet?


2009. júl. 10. 03:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Ja, amiről írtam, hogy össze próbálják hangolni a kettőt, nekem 20 másodperc alatt sikerül. Csak nem beszélek róla.

Nem tudom, szerintem nem nehéz és semmi extra nincs benne.

Nem igazán köt le... Azt hiszik azért, mert nem értem. Pedig már rég megértettem, sőt annyira feldolgoztam, hogy végeztem vele :D :)

Nem merem megkérdezni róla az orvost, mert új orvosom van és nem bízok benne, másrészről ha ez valami furcsa dolog akkor nekem nem hiányzik, hogy megvizsgálják az agyamat.


Szerintetek ez miért van? És jó vagy rossz?

Lehet valami betegségem és az okozza? Vagy ez jó dolog, hogyan használhatnám ki?


köszi.

2009. júl. 10. 03:30
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom elolvasni az értékelést, mert amint lenézek rögtön megfordul. Aztán ha ránézek fordul párat balra, majd jobbra és így tovább.

Kedvem lenne úgy ahogy van, terpeszállásban megállítani egy percre, hogy pihenjen már...

2009. júl. 10. 03:33
 3/28 anonim válasza:
aztaaaaaaaaaaaaaa:O:O kemény...nemtudtam aludni éjjel felnéztem ide pont láttam kérdésed és elkezdtem énis nézni.5percig bénáztam h forduljon már meg(addig órával megegyezően forgott)és lenéztem a lábához az árnyékra és megdordult.mostmár énis bármikor megtudom forditani ott a lábánál.hihetetlen ha nincsbenne kamu akkor hatalmas:) köszi h megmutattad nagyonjo:)jo8
2009. júl. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

nincs mit :D én a csípőjénél fordítom meg, vagyis az elején úgy volt. Most már simán megfordul magától, mintha egymásra tennének képeket, átmenet nélkül. Van egy villanás szerű dolog és akkor már meg is fordult. Vagy egy pillanatra megállítom és akkor mintha eldőlne, de mégse hanem a másik irányba elkezd forogni.

Én meg fogok őrülni szerintem... :D

2009. júl. 10. 03:42
 5/28 anonim ***** válasza:

énis nézem egy ideig, mondom igen óramutató járásával megegyezve, görgetem le az eredményhez, erre megint ránézek a képre most meg ellentétesen.

na mondom akkor nekem is gond lehet az agyammal.:D ez idegesítő

2009. júl. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
szerintem ez hol ide, hol oda mozog. nekem is megfordult...
2009. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Ide-oda. Én is görgetem le erre megfordul.
2009. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
ez sztem magétól fordul meg. nekem először jobbra ment, azaz az órával megegyező irányba, pedig állítólag az a ritkább, és én nemis vagyok kreatív, logikus viszont annál inkább. aztán figyelgettem és sztem ez télleg magától ugrál egyszer erre egyszer arra.
2009. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
10 mp után megfordult az óram. járásával egyezően, de utána öt másodpercenként váltakozik...most akkor mi van? idegesít engem is egyébként ha sokat nézem
2009. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:

Légyszíves senki se dőljön be semmilyen átverésnek.

Ez egy mozgó-kép.

Egyszerű úgy letesztelni, hogy letekered az oldalt, hogy csak a kép alját lásd, a lány lábfejét. Akkor is mozog, pedig nem látod csak a lány lábfejét és az árnyékát. Ezt nem az agyaddal mozgatod.

2009. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!