Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen elven gondolják ezt az...

Milyen elven gondolják ezt az emberek? Feljelentés majd lenyugtat másokat?

Figyelt kérdés

van két fél. az egyik fél (A) robbantja ki a vitát, a másik tűr, próbál a békés megoldások mellett maradni (B).

(A) viszont nem hajlandó békés megoldást, ő voltaképp tönkre akarja tenni (B)-t. erre (B) visszavág, mert már nem bírja tovább.

(A) önbíráskodik, tettlegességig megy, (B) viszont csak érvekkel, és igazsággal, néha tényeket vág (A) pofájába, aki erre tettlegességgel válaszol.

itt egyértelműen (B) a passzívabb, (A) az aktívabb, ráadásul ő tettlegességet is alkalmaz.

erre, végül, (A) feljelenti (B)-t, az az (A) aki önbíráskodott, fenyegetett, vert, és alázott, kegyetlen módon, aki miatt kb. az egész kirobbant.

(B)-t pedig a véleményéért jelenti fel. természetesen nem polgári bíróság előtt, hanem büntető előtt.

úgy gondolja (A) ezzel a probléma megoldódik, sőt (B) megnyugszik, majd lenyugszik...

őszintén, (A) pszichológiai értelemben micsoda? elmebeteg? nárcisztikus? fogyatékos?

az ilyen emberek istennek hiszik magukat, vagy merülhet bennük fel a szikrája is, hogy ők azok, akik "sértettek"???


2011. jún. 25. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem elmebeteg, hanem személyiségzavaros. Az elmebetegeket (pszichotikus zavarokban szenvedőket) legalább van némi esély gyógyszerrel kordában tartani. A személyiségvazar sajnos rendkívül rossz gyógyhajlamú.
2011. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak az a probléma, hogy ez cseppet sem izgatja a bíróságot, gondolom, hogy ő miket tett velem, aminek hála elég kemény mondatokat alkalmaztam vele szemben...
2011. jún. 25. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú/Lány?


Mire gondolhatunk a "kemény mondatokat" illetően, konkrétabban? Rokonodról van szó?

2011. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a része volt itt a lényeg, hogy A tönkre akarja tenni B-t... Engem nem bántalmaztak fizikálisan, de azt én is átéltem, milyen az, ha az embert tönkre akarják tenni. Engem tönkre is tettek, nem olyan nehéz azt elérni. Szerintem vagy megszoksz, vagy megszöksz. Nem értem, miért élsz együtt valakivel, aki bántalmaz téged? Ha tudod, menekülj, ha nem tudsz, akkor gond van... Magyarországon még nem nagyon védik a bántalmazottakat.

Megváltozni nem fog, ezt te is tudod, szal megint ott vagyunk, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. Nem értem, mit vársz a kérdés kiírásától?

2011. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy valóban különbség van az elmebeteg és a személyiségzavaros között. De a probléma ott van, hogy ha ki is mutatják, hogy baja van, ha nem szedi a gyógyszereit semmit sem ér az egész. A személyiségzavarosból meg lehet könnyen elmebeteg. A határok is elmosódnak sokszor. Nem érdemes ezen a részén rágódni. Menekülni érdemes, ha tönkretette az életed, akkor is. Nem azért mintha én is már reménykednék normális életben, mert az ezután sose lesz már, hanem mert az ember a hátralevő életét békességben akarja leélni. Gondolom te is ezt szeretnéd?

Utolsó voltam.

2011. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy 25 vagyok, szal a hátralevő részét nem kell úgy értelmezni, mintha idős lennék.Még sok van hátra nekem is, remélem :D. Csak ezután semmi nem lesz olyan, mint régen. Semmi se lesz az igazi.

De bármi is tart még mellette, nem ok arra, hogy mellette maradj...

Utolsó voltam megint.

2011. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!