Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ellehet fojtani úgy egy rossz...

Ellehet fojtani úgy egy rossz gyerekkori emléket hogy abszolút nem emlékszel rá, vagy másképp?

Figyelt kérdés
volt pár nagyon valóságos álmom,és hasonlítanak egy emlékképhez.
2011. jún. 26. 04:24
 1/6 anonim ***** válasza:

igen,de hosszú távon nem tesz jót.

én sok emlékemet elnyomtam és most 10-12év után kezd újra feltörni,rémálmok és valóságosnak tűnő rossz álmok szintjén. úgyhogy ne elnyomd,mert a feldolgozást nem úszod meg sajnos,csak későbbre tolod

2011. jún. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Férjemnek ritka rossz gyerekkora volt és ő annyira elnyomta, hogy nem emlékszik apró korától 18-19 éves koráig majdnem semmire. Rokonoktól, gyerekkori barátoktól sikerült valamennyire összeállítani a képet, úgyhogy szerintem el lehet fojtani.
2011. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
El lehet fojtani,es el is felejteni,azokat amik nagyon kicsi gyermekkorban törtentek,de az orvosnöm szerint,az agy nem felejt es valamikor visszajönnek a regi idökben törtentek,nalam felelem es panik alakult ki.Nem tudtam mitöl,majd a terapian jöttem ra,egy gyerekkori trauma valtotta ki,persze elfelejtett.
2011. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

8:16

lehet a tudatallatid az almaidon keresztül jelzi,hogy itt az ideje feldolgozni a törtenteket,v. igy az almaidon keresztül dolgozza fel a törtenteket,nem vagyok szakember,de lehet egy pszihologus többet tudna mondani.

2011. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Jó lenne ha az ember visszamehetne a múltba és pár dolgot kideríthetne.
2011. jún. 26. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

El, de nem egészséges.


Az elfojtások nem maradnak a tudattalanban, hanem "visszajárnak". Jobb, ha feldolgozod, amihez egy szakember segítséget tud adni neked.

2011. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!