Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem magam rá, hogy...

Hogyan vegyem magam rá, hogy el merjek menni pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nagyjából tisztában vagyok a problémáimmal és tudom hogy miért vagyok/lettem olyan ember, aki. Nagyon szégyellem a problémámat, és úgy gondolom nem biztos hogy egy pszichológus szemébe merném mondani. Viszont rájöttem hogy javítani, önerőből változtatni nem tudok rajta. Valahogy úgy érzem (vagy a körülettem lévő világ azt mondja nekem)hogy örüljek annak hogy van munkám, van hol laknom és nem vagyok beteg, és egy ilyen félénk, szar, gyenge ember vagyok aki nem érdemli meg hogy boldog lehessen.
2011. jún. 27. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A pszichológus arra törekszik,hogy kialakítson egy olyan kapcsolatot,amiben egy bizalom jön létre iránta. Ezáltal meg tudsz nyílni előtte és eltudod mondani a problémáidat és segít a gyógyulásodban,változásodban.

Legalábbis az enyém ilyen.

Menj el és próbáld elmondani. Semmi baj nincs ha nem sikerül az elején,de ha úgy érzed szükséged van rá végy erőt magadon és menj el egyhez. Esetleg érdeklődj másnak milyen tapasztalata van a jelöltről.

Ajánlom még neked a kineziológust is.

Sok sikert és jobbulást!

2011. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni mi az a probléma, amit annyira szégyellsz? Hátha leírni könnyebb! Egyébként, szerintem nincs olyan dolog, amin a pszichológus elcsodálkozik, hogy ilyet még nem látott/hallott. Ez ne akadályozzon!!
2011. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy 27 éves koromra egy nőnek a kezét sem fogtam még meg, és ahogy telnek az évek egyre zárkózottabb és bátortalanabb leszek...
2011. jún. 27. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is gondolnád, hány embernek van hasonló problémája, pszichológus meg pláne nem fog erre fintorogni. Bátran menj el egyhez! Az egyébként meg problémától függetlenül terítéken lenne, hogy milyen a másik nemmel a viszony (így aki más gonddal megy, annál is gyakran kiderül, hogy nem teljesen kerek ezen a téren minden).
2011. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem ugyanez a "problémám", csak én meg lány/nő vagyok...még a kor is stimmel. Hm.

2011. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
68%-os, te hogy kerültél ebbe a helyzetbe? Azt hinné az ember hogy egy nőnek sokkal könnyebb a helyzete párkapcsolatok terén (már ha nem irreális igényei vannak). Engem a próbálkozásaim sikertelenségei törtek le, folyamatosan azt sugallva hogy én úgysem kellek senkinek. Meg hát nem is vagyok külsőleg az a nőknek bejövős típus, mackós alkatú és szőrös vagyok.
2011. jún. 28. 01:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nõknek bejövõ tipus? Olyan nincs. Mindenki másra vagyik. Ha szerinted viszont az alkatod és a szõrzeted szerepet játszik a kapcsolat kialakításokban, hát tégy ellene. Bár a mackóság jó:) én a szõrt nem bírom csak.. de van, aki azt is.
2011. jún. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, jót fog tenni neked a pszcihológus! Majd akkor rájössz, hogy az ilyen apróságok, hogy testalkat, szőrösség (pláne férfiaknál) senkit nem érdekelnek. Vagy hát akit ez érdekel.. - inkább nem mondok semmit - de nyilván nem egymást keresitek. Biztos hallottál már rengeteg közhelyet, de van bennük igazság. Környezetemben pont van egy elég mackós (és szőrös!) férfi, olyan dumája, és kisugárzása van, hát mindenkit levesz a lábáról, mondjuk van felesége, gyerekei, de szerintem most is bárkit megkapna.
2011. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ameddig önmagaddal nem tudsz "kibékülni",és elfogadni magad olyannak,amilyen vagy,addig kicsi az esély,hogy sikerrel boldogulsz a kapcsolatok terén,hiszen ha valaki önmagában sem bízik,akkor mások hogyan bízzanak benne?


Az önbizalomhiány negatív kisugárzását könnyen megérzik az emberek,és az óhatatlanul is eltántoríthatja őket.Tudom, mert sajnos Hozzád hasonlóan én is erős önbizalomhiánnyal küzdök.26 éves nő vagyok,gyerekkorom óta állandóan csúfoltak a kortársaim,mert sosem voltam egy "modell alkat".Nagyon horribilisen kövér sem, épp csak volt rajtam mindig egy kis fölösleg.A folyamatos bántások lelkileg megtörtek, és hiába tartanak a környezetemben élők intelligens, szép arcú nőnek, nem bízok önmagamban, állandóan az jár a fejemben, hogy biztosan nem fog soha egy normális, intelligens férfi sem belém szeretni az alakom miatt:(


Igaz,nekem volt egyetlenegy párkapcsolatom,viszont a párom nálam vékonyabb alkatú volt,ami csak erősítette az önbizalom hiányomat, és bár szegény állandóan bizonygatta, képtelen voltam igazán elhinni neki,hogy tényleg így szeret,ilyennek, amilyen vagyok.Ez végül akaratlanul is rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra, én féltem,hogy egyszer majd egy nálam csinosabb nőt választ,ezt pedig ő érezte rajtam,és felé irányuló bizalmatlanságnak élte meg,ami végül kikezdte a kapcsolatot.Pedig nem benne nem bíztam meg,hanem önmagamban,ami aggodalmaskodóvá tett.Ha elfogadtam volna önmagamat olyannak,amilyen vagyok,és jól éreztem volna magam a bőrömben,nem tartottam volna hülyeségektől,és nem érezte volna úgy,hogy nem bízok benne...


Én utólag beláttam ezt,és nem féltem szakember (pszichológus) segítségét kérni.A személyiséged és az önbizalmad fejlesztésben nagyon sokat segíthet egy szakember. Hidd el,hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával,és ez nem "ciki"!A pszichológus pedig nem fog kinevetni!Én a legbizalmasabb dolgaimat is el mertem mondani neki,és ő mindent készségesen meghallgatott.


Jelenleg próbáljuk elérni azt,hogy elfogadjam, a boldogságom kulcsa az én kezemben van.Azt mondta,ha állandóan mások elvárásainak akarok megfelelni,és túlságosan sokat adok mások véleményére,arra,hogy mit mondanak rólam,akkor magamba fordulok,szorongó maradok (erős generalizált szorongással küzdök sajnos:(),és hajlamos maradok negatívan szemlélni a dolgokat, és nem látom meg a lehetőségeket.Egy jó pszichológus nagyon sok olyan dologra rá tud világítani,amire önmagadtól nem jöttél volna rá,vagy amit önmagadról talán nem is gondoltál volna,és apró lépésenként hatalmas változásokat érhetsz el az életedben!Én azt javaslom Neked:legyen az első apró,de határozott lépésed az,hogy felkeresel egy pszichológust,és megadod az esélyt magadnak arra,hogy megtanuld használni a kulcsot ami a boldogsághoz vezető kaput nyitja!


Sok szerencsét és kitartást kívánok!

2011. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszokat, de érzem hogy nem lesz könnyű magamat rászánni!


Utolsónak: kívánom, hogy hamar megtaláld azt akivel boldog lehetsz!

2011. jún. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!