Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen idegesség mitől...

Hirtelen idegesség mitől fordulhat elő (olyan személynél aki teljesen nyugodt típus)?

Figyelt kérdés

Úgy értem, én teljesen nyugodt vagyok, és nagyon nehéz, szinte lehetetlen felidegesíteni.

Mostanában vettem észre, hogy hirtelen nagyon ideges leszek a semmitől. Tehát hiába nem csinálok semmi (olyat) akkor is.


2011. jún. 30. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdekes. Lehet eddig túl sok indulatot fojtottál magadba. Vagy lehet hormonzavar vagy valamilyen elektrolitzavar.
2011. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 neewollah ***** válasza:

Tényleg nagyon sok oka lehet,de a legvalószínűbb az elfojtott stresz valaki v valakik felé,a kimerültéség(és itt nemcsak a testire kell gondolni,mert van olyan h az mebernek egyszerűen a töke kilesz a világból de ezt kifele nem mutathatja)

A ritkábbak közé tartozik pl a pajzsmirigy túlműködés vagy pl a vércukor leesése...

2011. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy olyan gondolattól is lehet, amit nem is észrevételeztél különösebben, nem figyeltél meg összefüggést a gondolat és az idegesség között.
2011. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor te amolyan "csendes bolond" vagy. Az ilyenek a legveszélyesebbek.

Évekig tudják a sérelmeket gyűjtögetni, majd a sok felhalmozott indulat egyszerre kirobban és csúnya vége lesz. (pl. az egyetemi lövöldözők, meg a családjukat legyilkoló, egyébként "csendes, jóravaló" emberek)


Jó megoldás, ha sérelem ér, azonnal visszavágsz, azonnal kiadod a mérged. Ordítsd, sírj, ha egyedül vagy és úgy érzed jól esik. Ez nem olyan gáz, mint egy apróság miatt agyonütni valakit később.

Próbálj kicsit magadba mélyedni, és rájönni mi az ami idegesít, és szembenézni a problémákkal, ha valakivel bajod van megbeszélni, vagy akár egy jól időzített veszekedés is segíthet. A lényeg, hogy ne tarts semmit magadban.

A sérelem olyan, mint a fing. Jobb, kint, mint bent. :)

2011. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:33


Csak az a baj, hogy anyámra vagyok nagyon mérges és tőle lettem ilyen. Neki meg nem igazán vághatok vissza, így is kapok tőle eleget, hiába nem csinálok semmit (mármint, hogy nem csinálok semmit, mégis leordít).

2011. júl. 2. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, de minél tovább tűrsz, annál nagyobb durranás lesz, amikor kitör belőled a harag.


Én nem ismerlek se téged, se az anyukádat, csak azt tudom, hogy hova vezet, amiben benne vagy. De ezt neked kell megoldani.

2011. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán egyszer érdemes lenne pszichoterápiában feldolgozni a sérelmeidet, ami által formálhatod a zavaró dolgokat is magadban. Lehet, hogy most nincs rá mód, de majd ha lesz.
2011. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogyha pszichológushoz megyek az akkor jó? De mit mondjak neki mi a problémám? Mi miatt akarok hozzá járni?
2011. júl. 2. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!