Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Falcolás. Van valaki, aki...

Falcolás. Van valaki, aki ezzel a módszerrel terelte a lelki problémáit fizikai síkra, hogy elterelje a figyelmét? Ki lehet gyógyulni belőle?

Figyelt kérdés

14 évesen jelentkezett először, amikor kollégiumba kerültem és nem bírtam elviselni az ezzel járó stresszt. A csuklóm folyamatosan tele volt vágásokkal, amiket hirtelen dührohamomban csináltam. Később elmúlt évekre, de újra és újra előjön, ha mederbe kerülök. Olyankor elönt a tehetetlenség, az indulat, és egyszerűen nem tudom irányítani magamat, csak annyit tudok, hogy fájdalmat akarok érezni és hogy vizuálisan is látnom kell a problémáimat a vágások formájában... később, mikor lehiggadok, persze mindig megbánom, de olyankor mintha elveszteném a józan eszem teljesen, mintha valami drog hatása alatt állnék..mindenre emlékszem tisztán, tudatomnál vagyok, de nem tudom irányítani a cselekedeteimet... ki lehet ebből gyógyulni? Egyre kínosabb, hogy a barátaim észreveszik...


22/L


2011. júl. 9. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a szitu,pont ugyanez.

Ha párommal összeveszünk már "csak"karmolgatom magam,amíg le nem állít.A hegeim meg nem múllnak el talán soha.

Kezeltesd magad és ezt nem bunkóságból mondom.

Bár én is pszichologushoz fordultam volna.

22/l

2011. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
A mozgás segít levezetni azt a feszültséget is, amit nem lehet kimondani.
2011. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én most 21 éves vagyok, kb 14-17 éves koromig csináltam ezt. Nem tudtam sehogy máshogy levezetni azt a rengeteg tehetetlen dühöt, ami bennem volt, borzalmas érzés... Legszivesebben törne-zúzna olyankor az ember, vagy ölne, de persze ilyeneket nem akarunk tenni, ezért magunkra irányítjuk az agressziót :-/


Én úgy szoktam le róla, hogy megbeszéltem magammal, hogy ez normálatlan(beteges) és gyerekes és komolytalan dolog, ráadásul tönkre teszem vele a bőrömet is. Most ezzel nem titeket akartalak leszólni, csak nekem tényleg ez a gondolatmenet segített abban, hogy ne csináljam többet. Meg az, hogy elhatároztam, hogy pozitívabb leszek és nem hagyom magam belesüllyedni a hülyeségbe, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és sokkal jobb életem van. Hát nem mondom, hogy teljesen, de a dührohamokat meg a falcolást sikerült végleg száműzni :-)


Amúgy voltam több pszichológusnál is, pszichiáternél is, de ezek fabadkát sem érnek!

2011. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ismerős, én régen csináltam, de valahogy egyszerűen elmúlt. kb 14-16 éves koromig volt jellemző.

most már nekem is " csak" ez a karmolgatás, kézfejem összeszorítása, magamba marás, szám /körmöm rágása, ilyesmi...

ezekről nemtudok leszokni:S

18L

2011. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A falcolás nyilván csak egy tünet. Mindig az okot (dührohamok) kell megszüntetni.
2011. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
a mozgász ló*szt sem segít!
2011. aug. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valkó Andrea válasza:
16 éves voltam amikor elkezdtem fájdalmat okozni magamnak,ezt használtam minden esetbe.Bűntudatokra,dühre,a bennem lévő feszültségekre.A vér megnyugtat a fájdalom is,de tudom ez nem megoldás.Kórházba kerültem emiatt sokszor.A gyógyszerek rontottak az állapotomon.Most 22 éves vagyok,s éheztetem magam.2 hét alatt 4 kg-ott fogytam,minden különböző tabletta nélkül.
2012. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!