Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet valakit leszoktatni az alkoholról orvosi segédlet nélkül?

Figyelt kérdés
A férjem napi 1 l konyakot és 10 sor iszik ( mind kettő alacsonyabb alkolhol tartamú: sör 3%-os konyek 26 fokos)Orvoshoz nem akar menni, hogy kezeltesse magát. Lemondani nem mer és nem is tud, fél a megvonási tünetektől. Van-e olyan ermészetes alapú anyag amitől képes az ember leszokni az alkoholról gyógyszer, nyugató nélkül.
2011. márc. 16. 13:30
1 2
 1/14 szilvo79 ***** válasza:
100%
szia!jól gondolja a férjed,hirtelen elhagyni nem lehet!!!!javaslom a következőt:ha saját magában eldöntötte,le akarja tenni,akkor fokozatosan csökkentse az adagot.mindig egyen,ez nagyon fontos!inkább sokszor keveset!ha van akaratereje,menni fog,ha nincs akkor sajnos,lehet már késŐ!ez a mennyiség,folyamatosan,nagyon sok!
2011. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Mivel az alkoholnak nincsenek fizikai elvonási tünetei, ezért az azonnali elhagyás célravezetőbb. Nem iszik többé. Ez az első része a dolognak. Sokan pótcselekvésből isznak, unatkoznak, munkanélküliek, múlatják az időt. El kell érni, hogy az alkoholistának ne legyen ideje inni. El kell látni feladatokkal, munkával és szórakozással egyaránt. Ha nincs állása, vállaljon önkéntes munkát, amíg lesz. Ne legyen egy szabad perce sem, jól fáradjon ki. Egy idő után már nem fog az ivásra gondolni, így csökkenteni lehet az intenzitást is. Az elején viszont kell a pörgés. Lehet pótló anyagot is alkalmazni, pl koffein. Fontos az emberek támogatása, jelenléte is. Ha probléma van, akkor ne maradjon egyedül, hanem legyen társasága, akivel beszélhet, vagy akit felhívhat. Sose érezze magát magányosan.
2011. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szilvo79 ***** válasza:
100%
nincs fizikai elvonása?ezt meg ki mondta neked?akkor szerinted delírium tremens esetén mi a helyzet???életveszélyes állapot alakulhat ki!!!!!nézz már utána legyélszíves!nagyon sok dologban igazad van,de a fizikai részében nem!
2011. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Azt ne feledd el, hogy az hosszú ideje fennálló alkoholizmusnál fordul elő iszonyat ritkán, és rajtuk többnyire már nem lehet segíteni. Viszont egy szociális alkoholistánál vagy depressziósnál ez még nem áll fenn, közel sem. Ezek az emberek berúgnak, másnaposan megfogadják, hogy többet nem isznak, aztán harmadnap olyan állapotba kerülnek, mintha soha nem ittak volna még. Na ekkor kell elkezdeni az azonnali elvonást, mert ekkor kezd újra inni az alkoholista. Már jobban érzi magát, nincsenek fizikai tünetek. Az idült alkoholistáknál felborul az alkohol miatt súlyosan megváltozott elektrolitháztartás, és ez okozza a halált. Aki még nem jutott el ide, annak nem kell aggódnia.
2011. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szilvo79 ***** válasza:
ebben teljesen igazad van!egészségügyis vagy ugye?viszont delírium nem csak idűlt alkoholizmus esetén fordul elő!ezt nem lehet kizárni más esetben sem!
2011. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok egészségügyes, csak egy alkesz fia.

Apám többször próbált leszokni, mint ahányszor megünnepelte a születésnapom, és soha nem bírta tovább 1 hónapnál. Neki is az volt a vesszőparipája, hogy nem kell teljesen leszoknia, csak csökkentenie kell az adagot. Az a baj, hogy amint lement az első üveg sör, elvesztette az eszét és mindent megivott, ami a keze ügyébe került. Ha falhoz vágtam az utolsó sört, akkor lement a boltba, ha nem volt pénze, vett hitelbe. Mert persze adtak neki, törzsvásárló. Szóval vagy leteszi azonnal, vagy sosem szokik le. Lehet, hogy élettanilag veszélyes, de szerintem inkább éljen valaki tisztán, mintsem egy roncsként, aki minden egyes nap szégyenkezés és nevetség tárgya.

2011. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szilvo79 ***** válasza:
100%
én meg 1 alkesz lánya vagyok,és egészségügyes is!ha orvoshoz nem hajlandó menni,akkor azonnal nem lehet abbahagyni.de elmondtam,ez csak abban az esetben müködik,ha van akaratereje!édesapádnak pedig már nem volt!
2011. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fokozatos csökkentése az adagnak + cannabis fogyasztása a leszokás alatt.

A fokozatos csökkentéshez nem sok embernek van önuralma, viszont a fű csökkenti valamelyest az alkohol iránti vágyát.

Tudom, hogy le fogtok ugatni, de komolyan beszélek, és jót akarok.

2011. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szilvo79 ***** válasza:
én nem ugatlak le!de miért lesz jobb a fű,ha utána meg arra áll rá?
2011. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem mondtam, hogy álljon rá. Én úgy képzeltem el, hogy ameddig fokozatosan áll le a piáról, addig este eltolhat 1-2 füves cigit (vagy vehet bongot is...részletkérdés). Mérsékeli az alkoholelvonás tüneteit, és jól fog tőle aludni, meg nem fogja kívánni annyira az alkoholt.

2. A fűre nem olyan könnyű durván ráállni.

3. Tegyük fel, hogy mégis bekövetkezik a baj, és rááll. Inkább ettől függjön, mint a piától... Nem csinálja szét a máját, gyomrát, nem öli az agysejtjeit. A legnagyobb előny pedig az, hogy bármikor leteheti egyik pillanatról a másikra, csak az akaratán múlik, és nem szakad bele az elvonásba, és nem kaphat delíriumot, amitől megőrül vagy meghal.


Nyugodtan kérdezz még, ha szeretnél.:)

2011. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!