Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek az emberektől?

Miért félek az emberektől?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.Annyira félek attól,hogy kinevetnek,hogy még az időt sem merem megkérdezni egy idegen embertől.Ha az illető nem jön oda hozzám,én biztos,hogy nem keresem meg,még akkor sem,ha tudom,hogy szeretne megismerni.Ha meg végre hozzám szól,valamiért mindig a "bunkó énem" jön elő.

-Régebben elég sokat csúfoltak azért,mert kicsit husi vagyok.Konkrétabban az általánosban elejétől a végéig(8 évig) ezt kellet hallgatnom minden nap + otthon is a kedves testvérem jóvoltából.Minden nap sírva mentem haza.

-Anyukám mindig mondta,hogy én nagyon nyugott baba voltam és hogy tök jól "ellazázgatta" a napokat mellettem.De nemrég láttam egy riportot,amiben azt mondták,egy egészséges lelkivilágú baba rohadtul nem ilyen.Lehet,hogy valami trauma ért kiskoromban?

-Plussz emellé jön még az is,hogy még nem volt párkapcsolatom és ettől már teljesen kikészülök.Barátnőm mindig azt mondja,ne legyek türelmetlen,mert eljön az ideje.Én ilyenkor mindig azt gondolom,hogy ő könnyen beszél 19 évesen a 3 éves kapcsolatával.És elég nehéz elhinni,hogy nem vagyok defektes,ha itthon meg azt mondják,hogy mekkora nyomorék vagyok emiatt.

Pszichológusra nincs pénzem.....

Már tényleg nem tudom,mit kezdjek magammal,hogy egyenesbe jöjjek.

Tudtok valamit tanácsolni??


2009. márc. 31. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam... Mintha csak a magam történetét olvasnám..engem sem hagytak békén a testvéreim, és az oszt.társaim között is én voltam a lúzer...csak én nem mentem haza sírva, hanem éjszakánként amikor senki nem látott akkor sírtam...erre csak azt tudom mondanine foglalkozz velük és légy büszke magadra..a határozottság már önmagában vonzó.. tudom h nehéz de engedd el a sértő megjegyzéseket a füled mellett.. engem is nagyon gyakran megállitottak az uctán vagy strandon vagy akárhol h. mi lenne ha megismerkednénk..és én is bunkó voltam, vagy olyanokat mondtam h van már barátom meg minden...

ezzel kapcsolatban meg annyit, hogy mivel elég sokszor történt ilyesmi,megtanultam kezelni a helyzetet és már nem viselkedem bunkón...és már van barátom:))) szerintem ne aggódj, majd csak összejön valami:))

2009. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

két dolgot tehetsz

vagy elfogadod magad vagy lefogysz.


azért félsz az emberektöl mert félsz hogy csúfolni fognak, vagy nem úgy néznek rád mint ahogy te szeretnéd.


saját magaddal nem vagy megelégedve, mert ha nem zavart volna a kövérséged akkor leszartad volna mikor csúfoltak és barátkoztál volna mással. De te minden szót magadra vettél, ezzel a többiek is tudták téged lehet csúfolni, így mindig kikezdtek.


Vagy fogadd elmagadat vagy tégy az ellen hogy ne tudjanak csúfolni.


Párkapcsolatod is azért nem volt még mert nem fogadod el magadat ahogy vagy és egy negatív kisugárzásod van ezálltal, én azt mondom fogadd el hogy vékonyka nem leszel, de foggy le annyira hogy elfogadható legyél saját magad számodra. Ahogy egy kicsit is megleszel elégedve magaddal, már jön is álmaid pasija.

2009. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

jaj első vagyok.. még valami..

én nem vagyok "husi", hanem vékony vagyok..sőt ma mindenki azt mondja menjek modellnek..

engem régen viszont mindig a hangommal csúfoltak..és ezért nem mertem közeledni az emberekhez..ha pl valaki vmi miatt véletlenül nem értette meg h mit mondtam, teljesen magamba zuhantam, mert azt gndoltam h a hangom miatt..nekem mindenki azt mondta milyen "orrhangon" beszélek..mindenki ..még a szüleim is..:(( de mostanában már nem mondják:)

2009. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó évben (általánosban)már a legtöbb beszólást elengedtem a fülem mellett,vagy ha vicces volt,akkor nevettem én is.És ez azóta is így van.Viszont önbizalmam még mindig nincs.
2009. ápr. 1. 06:16
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Megoldásnak javaslom, hogy kezdj el sportolni, lehetőleg közösségben! Ez jót tesz az alakodnak és az önbizalmadnak is, mert emberekkel találkozol!
2009. ápr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Én nem vagyok szakértő a dologban, de szerintem ha valami trauma történt a gyerekkorodban (ami miatt nagyon csendes gyerek lettél), akkor sem vagy defektes. A traumákat fel kell dolgozni, anélkül jelentős változás nem várható. Én is pontosan ilyen csendes magamba zárkózó gyerek voltam és most kezdek rájönni hogy ez azért volt mert a szüleim sosem figyeltek úgy rám ahogy kellett volna - így "természetes" hogy egy gyerek magába zárkózó lesz, hiszen úgyse figyel rá senki.

Szerintem az egy amit tehetsz az hogy spórolsz egy kis pénzt és tényleg elmész pszichológushoz akivel, aki mellett feloldod ezt a rossz berögződést hogy rád valójában senki se figyel, ha mégis akkor meg csak azért hogy kritizáljon, támadjon - így nyilvánvaló, hogy ahogy te fogalmaztál a bunkóbbik éned jön elő. Hiszen a tudatalattidba folyton az fut hogy te úgyse érdekelsz senkit, rád csak akkor figyelhetnek ha bántani, kritizálni akarnak.

Ez szerintem egy elég súlyos probléma és ha nem teszel ellene tudatosan akkor nem fog magától elmúlni.

A dolog feloldásához sok gyengédségre, törődésre van szükséged: és ezt neked kell megadnod önmagadnak, mert hidd el senki sem fog megmenteni.


Sok sikert kívánok!


Üdv, Zoli

2009. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,pszichológusra gondoltam már,de nem tudom,mennyi időbe fog telni,mire pénzt szerzek rá.Még soha nem dolgoztam.

Köszi a válszokat!

2009. máj. 13. 21:34
 8/11 anonim válasza:
100%
Szervusz, előttem sok jó dolgot írtak le, amiket tanácsos átgondolnod. Én is hasonló cipőben jártam, sose volt önbizalmam, de egy dolog segített. Igazából nem kerül semmibe, csak jó képzelőerő kell hozzá. Azóta mondhatni kiegyensúlyozott vagyok. A dolog lényege, még mielőtt elkezdenéd magadat valakihez hasonlítgatni, hogy ő mennyivel jobb, szebb, okosabb stb. képzeld el, hogy ő is ugyanolyan büdöset sz@rik, mint te, vagy mint bárki más... Egy másik megoldás, képzeld el a veled beszélgetőt meztelenül... Így egyből mosoly lesz az arcodon, és mosolyogva bunkónak lenni, csak a profiknak sikerül... :) Bár nem tudom, hogy milyen szinten állsz.. :D
2009. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
velem is ez van
2010. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A phszihológus nem kerül pénzbe hacsak nem akarsz valami magán dokihoz menni.Én jártam mert hasonló bajaim voltak, féltem/félek mindentöl és nem azt mutatom aki vagyok valójában ,és felkerestem a körzetbe a phszihológust és kértem idöpontot töle.Egy fillérbe nem került.Nemtudom hol laksz, de valami Egészségház, vagy SZTK vagy kórház biztos van a közelbe, ott próbáld meg;)
2010. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!