Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahely-fóbiám van? Van...

Munkahely-fóbiám van? Van ilyen? Vagy egyszerűen az emberektől félek?

Figyelt kérdés
Mindig rettegtem egy-egy új munkahelyen a kollégáktól, és úgy igazán sosem sikerült beilleszkednem :-( Csak egyetlen helyen, de az meg hamar megszűnt. Pedig szívesen dolgozom, nem büdös a munka, nem erről van szó. Sokszor túlóráztam is, és mikor sajnos egy gyárban tudtam elhelyezkedni, nekem volt meg szinte álladnóan a normám. De nem azért mert munkamániás vagyok! Nem ám! A munkába menekültem, hogy ne kelljen másokkal beszélgetni. Most gyesen vagyok, de már előre parázok, hogy megint dolgoznom kell majd! Legszívesebben itthon maradnék, de a párom annyira jól azért nem keres (sajnos). Mindig irigyeltem a karrierista, állandóan pörgő nőket, akiknek mindegy kikkel dolgoznak, csak legyen egy jó munkájuk, munkahelyük. Nem lenne bajom, ha előre tudnám hogy csupa jó ember vesz majd körül, vagy nem is kellene közvetlen másokkal dolgoznom. De félek hogy nem válogathatok, mert a hivatal kiközvetít akárhova :-( Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e rajtam kívül olyan ember, aki ennyire fél a munkahelyi beilleszkedéstől, és hogy vajon ez már beteges-e. Köszönöm hogy ha vki egyáltalán elolvasta,mert kicsit hosszúra sikerült :-)
2009. júl. 20. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani, de szerintem neked vmi pszichés gondod van. Menj el pszichológushoz.

Mindenestre ne görcsölj ezen, tök fölösleges. Dolgozni jársz a munkahelyedre nem barátkozni. Az más tészta ha sikerül vkivel jóba lenned. De igazából mitől félsz? Hogy nem felelsz meg nekik? Hogy alacsonyabb rendűnek tartanak? Kinéznek onnan? Nem tudsz miről beszélgetni velük? Gondolkodj el azon hogy pontosan mitől félsz, hogy legalább tudd, és próbálj ellene tenni. De ne félj, mert annál rosszabb.

2009. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
En csak 21 eves vagyok, de 4 eve dolgozom folyamatosan kulonbozo munkahelyeken. En is neheznek talalom a beilleszkedest az elejen, de kesobb zokkenomentes.Azt nem irtad, hogy a kesobbiekben is igy van ez?
2009. júl. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!