Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltál már anorexiás? Mennyi...

Voltál már anorexiás? Mennyi idős korodban? Segített valaki a gyógyulásban, vagy egyedül kellett megbírkóznod vele?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Kb 1 hétig:S

de ez csak egy átmeneti időszakom volt, amikor elég depis voltam..

2009. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én nem voltam, de elég sokat olvastam a témában. Itt van egy oldal, ami a felépüléshez ad tanácsokat(tehát NEM pro-ana!):

[link]


De egyedül elég nehéz lehet, érdemes pszichológus segítségét kérni!

2009. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

engem nem érint már. Szerencsére. De pár éve még érintett. Utólag megdöbbent, hogy a barátaim, családtagjaim nem vettek észere semmit. Végül magam jöttem rá, hogy ez így nagyon nem lesz jó és nehezen, de sikerült kilépnem ebből az egészből. De az is nagy segítség volt, hogy megtaláltam életem párját és már nem kellett kényszeresen megfelelnem senkinek. Úgyhogy magamnak és neki köszönhetem a gyógyulásom.

Mostanában kezdtem utánanézni a témának orvosi, stb szempontból. Most hallok először erről a proana "életstílusról", ki vagyok rajta akadva!!!

Még ilyen bloggal mondjuk nem találkoztam, mert gyorsan letiltják őket a tartalmuk miatt. Még szerencse, nem kell, hogy 16 éves lányokat ilyenre buzdítsanak.

2009. ápr. 6. 15:52
 4/10 anonim válasza:
Igen, voltam 24,5 kilóra fogytam (igaz akkor még csak 156 cm voltam),ésnagyon szörnyü volt... mesélhetek többet ha gondoljátok.
2010. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
húh. hát az nagyon kevés, életveszélyes állapot. gondolom kórházba is kerültél. igen, érdekelne, hogy élted meg az egészet. hogyan alakult ki a betegség? hogy tudtál kijönni belőle, ilyenek.
2010. márc. 17. 14:28
 6/10 anonim válasza:

fú,hát megpróbálom összeszedni:

elég érzékeny kislány voltam, és maximalista,mindig megakartam felelni. anyumnak is - és szerintem ebből alakult ki az egész, meg abból hogy szép akartam lenni - a tesóm mindig jobban megfelelt nekik,ő volta a kisebb,szebb,jobb - ,meg abból hogy elvesztettem a legjobb barátnőm... és először 38 kiló voltam,aztán 34.. és elkezdtek orvoshoz hordani h mi a szervi bajom, hát semmi nem volt. aztán lett egy pszichlógusom,de a kezelés alatt fogytam még a többi kilót,egészen 24,5ig.

a tünetek pontosan olyanok voltak mint egy vérbeli anorexiásé. nemláttam magam kövérnek,és naponta többször mérlegre álltam. kajálni alig tudtam valamit,egy korty teától is lelkiismeretufrdalásom volt,vagy ha egy morzsát találtam a fogam között -egy neadsjisten megevett félszelet kenyér után -azt inkább kiköptem,nehogy le kelljen nyelnem.. a kaját kidobtam amikor csak lehetett (vvagy kutyánakadtam,virágotöntöztem vele, szétszórtam az utcán,lehúztam a wcn), és sirógörcseim voltak naphosszat. Végére már a szivem is fájt szó szerint és az összes izomcsonkom :S

nagyon szörnyü volt,de aztán bekattant h élni akarok és újra elkezdtem érezni a kajálást.. egyszer egyszer visszaestem,és még több évig észleltem egyik-másik tünetet,de mára már jólvagyok. inkább legyek húsos mint ano-s....

2010. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
*nem láttam magam soványnak
2010. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mennyi idős voltál akkor? most hány éves vagy. szerencsés vagy, hogy meggyógyultál. és csak így utólag tud az ember józanul gondolkodni. most látom én is, hogy milyen butaság volt az egész.


leírom én is a történetemet:

Én csak a határán voltam a betegségnek, de úgy érzem, nem sok kellett, hogy komolyabban elragadjon.

Kb. 15 éves voltam, amikor a mérlegre állva tapasztaltam, hogy 61 kilós vagyok és egyre csak hízom. pedig nem hízás volt az, hanem egyszerűen csak nőttem. hozzáteszem 170 cm-hez ez normális testsúly.

innen fogytam le 47 kilóra. (fél év alatt)de a szüleim előtt titkoltam a fogyókúrát, meg mindenki előtt, mert tudtam, hogy nem kéne. nem hánytattam magam. én csak alibi evéseket csináltam. pl. egész nap nem ettem semmit, de "mutatóba" vacsoráztam. meg ilyenek. a közös családi nyaralásnál már nehéz volt ezt megoldani, de ott is próbáltam keveset enni.

aztán egyszer rájöttem, hogy ez így nem jó és akkor próbáltam megváltozni. kisebb-nagyobb visszaesésekkel 19 éves koromra sikerült. most vagyok 25 éves, 59 kiló és nem érzem magam kövérnek. most jó érzem magam. és hallani sem akarom a fogyókúra szót.


nem vagyok hiú ember, tehát nálam sem ez volt az ok, amiért megbetegedtem. hanem nekem is kevés volt az önbizalmam. a szüleim értelmiségiek, sokat vártak el tőlem az iskolában és én úgy éreztem, nem tudok megfelelni nekik. nálam is ezek az okok indíthatták el a folyamatot. bár ez sosem tudatosan történik az emberrel.


saját magam esetéből tanulva, remélem nem fog a lányom ilyen helyzetbe keveredni, vagy ha igen, akkor talán korábban tudok kapcsolni,(mint az én szüleim) ha baj van

2010. márc. 22. 11:16
 9/10 anonim válasza:

13 éves voltam ,mostpedig 19.

szerintem ezt a betegséget általában a maximalista emberek "kapják el".. nem?

és én is alibievéseket csináltam.. de nagyon durván nem ettem semmit a végén (amikor már a szüleim is tudták és otthonvoltak velem) .. szinte egész napom azzal telt ha a kaják felett ültem:S

nekem a sport segitett kigyógyulni:) most viszont arra sincs időm,fősuli miatt,de igyse rossz. :P jóólvagyok már.

2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most vagyok 15 éves,és 39 kg.

én most sportolok már több mint egy hónapja,de semmi eredmény.

2010. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!