Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lenéző vagyok, hogyan...

Ha lenéző vagyok, hogyan változtassak, és mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Keress magadnak normális társaságot. A lenézést általában kiváltja valami. Aki nem lenézendő azt nem is nézik le. Úgyhogy no para, nem benned a hiba.
2011. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is az voltam, de én átestem a másik oldalra
2011. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő emberek közé kerülsz, akkor nem leszel lenéző.

Ennek nyilván oka van, hogy lenéző vagy.


Az okát te tudod. Talán nem érzed jól magad a mostani társaságodban. (nem érzed magad közéjük valónak) És ezért alakult ki ez benned, ezért tört elő.


Az elsővel értek egyet.

2011. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod magad olyannak, amilyen vagy, másokat sem fogsz többé kritizálni.
2011. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

23:46-osnál a pont a többi mind hülyeséget írt.

A mások felé közvetített érzések (vagy éppen ellenérzések) magadból indulnak ki. Ha sz@rnak látod a világot igazából magaddal vagy elégedetlen.

2011. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Aki nem lenézendő azt nem is nézik le"

Ez mekkora hülyeség...Magaddal van problémád és másokra vetíted ki. Ez egyfajta "páncél"

2011. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:

A lenézés több dolog elegye. Az egyik, hogy te mindenképpen össze akarod mérni magadat másokkal, és többre akarod tartani, ez tanult is lehet vagy régi, elmúlt kisebbrendűségi érzés. A másik, hogy aki "lentebbi" embereket lát maga között, így könnyebben érezheti magát "fent", ez egyfajta egotuning, bár sokszor van is alapja.


A fő probléma az, hogy szükségünk van rá. Amint megszűnik a szükség erre, mert belül is rájövünk, hogy mi magunk is ugyanolyan jók-rosszak, gyengék-erősek vagyunk, sebezhetők és hibákat elkövetők, és megtanuljuk kezelni, elfogadni és egy kicsit szeretni a többieket, rendbejön. Nem káros senkire, csakis rád.


De egész egyszerűen lehet tanult viselkedés, és te belül valójában tiszteled az embereket, csak a kommunikációd lenéző. A legjobb viszont az egészben, hogy megjelölted magadban ezt a viselkedésformát hibaként, megváltoztatandóként, innentől kezdve ha nem is akarattal leszel más, mégis a helyes úton vagy. Egy megfelelő időben elhangzó "bocsánat" sokmindent rendbehoz.

2011. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!