Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » HALÁLVÁGY? Vágyhatok-e a...

HALÁLVÁGY? Vágyhatok-e a halálra, ha úgy gondolom, hogy ezzel mindenkinek csak jó lesz?

Figyelt kérdés

Komoly, és megrázó esemény történt az életemben (haláleset), ennek lassan 3 hónapja. Voltam gyásztanácsadónál, bár ne tettem volna, kidumált belőlem több ezer súlyos forintot, majd a tanács: álljak talpra egyedül, erősödjek meg egyedül, de ha beszélni akarok, akkor indít gyászfeldolgozó csoportot, és szívesen lát. Pszichiáterhez járok kutyadrágán (ugye az állami esetenként 15-20 perc, ennek 3/4-e adminisztráció, majd kap egy receptet a beteg, hogy szedje tovább a mérgeket és jöjjön újabb 1 hónap múlva). Az utóbbi időben vágyom arra, hogy ne legyek, tenni ellen nem merek, mert besz@ri vagyok, de élni nem szeretek, sosem szerettem.

Arra kérek minden válaszolót, hogy a gorombaságait ne rajtam töltse ki, számomra ez a kérdés fontos, és kíváncsi vagyok mások véleményére.

ELnézést ha hosszú lett, nem vagyok profi fórumozó.


2011. aug. 2. 07:36
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék mindent azonnal. 39 éve utálok élni, csak most jött el az ideje, hogy ki is mondjam.

Nem életszerű az a mondat, hogy csak annyit mér ránk a sors amennyit elbírunk, hát ezt most elmérte, már nem bírom.

2011. aug. 2. 14:07
 22/27 anonim válasza:
Szia, az írásodból egy kedves embernek tűnsz....nézd azt mondod nem akarsz élni....de gondolj bele biztos vagyok benne van olyan ember aki szeret téged....és neki biztosan hiányoznál.....tudom hogy rossz dolog történt veled...elmondok valamit...én 4 év alatt 4 hozzátartozómat veszítettem el...közöttük volt a tesóm is...a nagymamám....és sorolhatnám....de mindig van valaki aki szeret téged....tudom senki nem pótolhatja ....de fel a fejjel..és ezt a hülye gondolatot gyorsan töröld ki a fejedből....találd meg a boldogságot.....egy páratlan ember személyében........ne feledd...nem azért születtél meg. hogy eldobd magadtól az életet....
2011. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
ő sem ezt akarná...hidd el....
2011. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy most ellent fogok mondani magamnak, de én sem kértem az életem, ugyan akkor lehet, hogy a gyermekemnek volt több esze, már meg sem született. Nem engedte, hogy életre ítéljem, csak azt nem értem, hogy miért várt addig, korábban is dönthetett volna úgy, hogy elmegy.
2011. aug. 2. 15:17
 25/27 A kérdező kommentje:
Olyan szép olvasni, hogy találjam meg a boldogságot. Ha az olyan egyszerűen menne. Soha nem voltam boldog, ha volt egy kis örömöm, azt mindig 1000 szeresen vette vissza a sors. Nem engedhetem meg magamnak, hogy boldog legyek, így van jogom a végét kívánni, a sors kicsit elmérte a büntetést, ezt már nem bírom el.
2011. aug. 2. 15:19
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem jo hogy feltetted ezt a kérdést itt. irják neked a szép dolgokat, próbálnak segiteni, te meg beálltál tagadóállásba, csak ellentmondasz, hogy miért nem akarsz jol lenni és mélyebbre taszitod magad az önsajnalatban. legszivesebben ajandekoznek most neked egy kiskutyát vagy kiscicát és akkor muszaj lenne élned :D az a baj, hogy nemis akarsz most jobban lenni, pedig szerintem az segitene ha adhatnál magadból olyanoknak akik még rosszabb helyzetben vannak mint te (betegeknek, öregeknek, rászoruloknak, állatoknak). tudom magadnak is kevés van, de a lelket gyógyítja ha másokon segítesz és nem a saját fájdalmadra koncentrálsz, értelmet nyersz magad számára is a világban hogy miért érdemes élni -egyelőre- nem önmagad miatt, hanem azok miatt akiknek szükségük van rád, akiknek nélküled sokkal rosszabb.
2011. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a magyar királyi kormány szerint az önkéntesség éve van, de nem vagyok az a típus, aki ebben a helyzetben segíteni tudna.

Azt mondtam el amit, és ahogy érzek!

2011. aug. 2. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!