Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagy problémám van....

Nagyon nagy problémám van. Kb.3 hónapja kezdődött. A depresszió tüneteit éreztem magamon. Nincs kedvem semmihez, még élni sem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egyébként 16 éves lány vagyok.Mindig azon gondolkodom, hogy legjobb lenne, ha már nem is lennék. Utálom magam, utálom azt, hogy ilyen vagyok. A családom mindenben mellettem áll, de már ők sem tudnak mit tenni, kifogytunk az ötletekből. Azt tanácsolták, hogy forduljunk pszichiáterhez. Egyszerűen nem bírom tovább.. Kérlek adjatok tanácsot! Mit tehetnék?
2009. ápr. 8. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a családodra, és tényleg keressetek fel egy pszichiátert. terápiás beszélgetéseket fog veled folytatni több ülésben, és ha úgy ítéli meg, felír valamilyen antidepresszáns gyógyszert.
2009. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább pszihológushoz menj!!!!

A pszihiáter felírja a gyógyszereit és úgí gondolja, hogy ezzel mindent megoldott, de nem! Ez lelki probléma, nem pedig testi. Ha jobban érzed meged a gyógyszertől az még nem azt jelenti, hogy meggyógyultál. Ráadásul gyógyszerfüggő leszel.Sokáig tart míg leszoksz róla. Mikor az egyik ismerősöm nem vette be egyszer a gyógyszerét egész nap hányt, meg minden baja volt... És egyébként sem ajánlanám 16 évesen a gyógyszert...Vedd figyelembe, hogy mellékhatásai is vannak! Szerintem mindenképpen pszihológus!

2009. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindenképpen fel fogunk keresni egy szakembert!Egyenlőre reménytelennek látom a helyzetem sajnos.:(
2009. ápr. 8. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam mint te, de én azzal rontottam el a dolgot, hogy csak 21 évesen mentem el pszichológushoz. A problémáid megoldhatóak, nem szabad feladnod. Én most 26 vagyok és szedek ugyan antidepresszánst de az igazi gyógyulás úgy jön, hogy egy szakember segít benne. Aki segít kilábalni a levertségedből. Az én pszichológusom nagyon jó volt, inkább pszichológushoz menj mert ők foglalkoznak a beszélgetéssel,a pszichiáter csak gyógyszer ír fel legfőképp. Persze az is elbeszélget veled, de a pszichológus jobb. Én mondjuk pszichiáterhez mentem először és ő küldött el pszichológushoz és 1,5 évig jártam hozzá. Már jól vagyok, vannak céljaim, lett barátnőm. Hidd el, a legfontosabb dolog, hogy valami jó célt tűzz ki magad elé. És amikor eléred és sikerélményeid lesznek, az jó hatással van a depresszióra olyan értelemben, hogy mulasztja. A másik fontos dolog, hogy tudd, nem vagy egyedül. Sok embernek van lelki problémája, de a te korodban ez még érhető is mert fejlődő személyiség vagy. Sok sikert kívánok és hidd el, minden rendben lesz, ezt saját tapasztalatból mondom.


26/F

2009. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztatást.Azóta voltam szakembernél,igaz még csak egyszer,de már nagyon sok mindent máshogy látok.Tudom nem lesz egyszerű,hosszú az út még a "gyógyulásig".

Még1szer köszönöm.

2009. ápr. 15. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
szia én is ebben a helyzetben vagyok, és én pszichiáterhez fogok fordulni vele. ajánlom te is tedd ezt.
2009. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!