Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökölhető a depresszió? FONTOS!

Örökölhető a depresszió? FONTOS!

Figyelt kérdés

Helló.

Érdekelne, hogy a depressziót és az öngyilkosságra való hajlamot lehet-e örökölni és ha igen, hogy lehetne megelőzni a bajt.

Tényleg fontos és sűrgős lenne!

Köszönöm előre is.

21/L


2011. aug. 7. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2011. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
igen, örökölhető,az én családomban pl a dédszüleimtő kezdve tudom h volt ilyen, sajnos mindkét ágon... :( de ha megfelelő környezetben, szeretetben kerül, vagy szüleetik a gyermek, odafigyeléssel, el lehet érni, h ez ne jelentkezzen. ha jelentkezik, szintén uganezekkel, lehet kordában tartani, s ha nagyon komoly lenne, akk lelki vezető, esetleg orvos. de egyátalán nem biztos h ezekre szükség van. 19/L
2011. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint (és az általam eddig olvasottak alapján) nem örökölhető.

Ha vkinek ilyen hajlama van a környezetedben, annak irány egy pszichoterápia és próbálja meg kezébe venni az életének az irányítását. Ja és bizonyos betegségek is (vagy akár a vitaminhiány is) okozhatnak depressziót, lehangoltságot, akár úgy is, h nem tud róluk az illető, csak a depit tapasztalja meg az egészből.

2011. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mennék én pszichoterápiára (érzem,hogy nagy szükség lenne rá), de nem tudom, hogy Kecskeméten kihez forduljak ilyen ügyben (Szeged is jó lenne). Ha tudtok javasolni nem túl drágán, légyszi írjatok!

2011. aug. 7. 15:43
 5/18 A kérdező kommentje:
?
2011. aug. 7. 16:21
 6/18 anonim ***** válasza:
A hajlam örkölhető, mint továbbvitt minta. De ha a te életed rendben van, akor ez a kockázati tényező elhagyagoléható. Ha méhis előjünne a betegség, nem árt pszichiáterhez fordulni.
2011. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Előjött, de kihez forduljak? Sajnos fogalmam sincs :( Már nagyon gáz kezd lenni a helyzetem. Senkivel nem tudo megbeszélni.

?

2011. aug. 7. 16:40
 8/18 anonim ***** válasza:
A neten szerintem simán találsz pszichológust, akár többet is. Aztán válaszd azt, amelyik szimpatikusabb, vagy olcsóbb... :) (Én sajna nem tudok, csak Bp-n és az se olcsó...)
2011. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Örökölhető! Sajnos és is örököltem. Az apámnak is mentális bajai vannak csak gyógyszerrel tud normális lenni (néha azzal sem), a nővére fia teljes KO 25 évesen le van százalékolva ez miatt, a lánya öngyilkos próbált lenni. Az apám bátyjának a lányai meg szociális fóbiások. Az öccse meg szintén v.mi lelki gondokkal küzdött, 50 évesen halt meg szívinfarktusban, talán előtte 1-2 évig volt b.nője, előtte mindig egyedül volt. A többi "felmenőről" nem tudok semmit.

Rajtam is kijött minden, és bár nagyon nehéz sokszor, öngyilkos soha sem lennék, mert egy v.miben hiszek a világon és az Isten.

31L

2011. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
minden megyei rendelőintézetben van pszichiáter, akinek még fizetni sem kell...
2011. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!