Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondolsz erről a levélrész...

Mit gondolsz erről a levélrészletről? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam egy embert sem, akiben megbízhattam volna, akivel megoszthattam volna a problémáimat. Én vagyok ebben a hibás, túl nagy falakkal vettem körbe magam, és nem hagytam átjutni rajta senkit. Nem tartottam annyira lényegesnek a problémáimat, de valahogy mégis úgy éreztem, hogy már-már megfojtanak, mintha a világ problémái zúdultak volna rám. Nem bírtam azzal a tudattal újra-és újra végigcsinálni egy napot, hogy úgy éreztem: egyedül vagyok. Egyedül az osztályban (annak ellenére, hogy voltak barátaim osztályon, és sulin belül nagyon magányosnak éreztem magam), az iskolában, otthon, és a családomban. Nem alakítottam ki a családommal egy stabil kapcsolatot.


(...)


Emlékszem, fél év körül menni kellett felvételizni a gimikbe. Majdhogynem sorra jöttek az elutasító levelek, amiben az állt, hogy ’Sajnos az ön gyermeke nem nyert felvételt iskolánkba’. Anyám bement a suliba mivel nem tudta, hogy milyenek a jegyeim, és a félévi bizonyítványomat is elég sokáig titkoltam. Egyáltalán nem olyan jegyekre, átlagra számított, amilyen nekem volt. Emlékszem mennyire kiakadt. Kirohantam az iskolából, sírtam, és ’elkóboroltam’. Haza sem akartam menni. De végül otthon aludtam. Apám is hátba támadott, hogy csalódott bennem ugyan úgy, mint anyám. Szinte mindentől eltiltottak, és én magamba zuhantam, mert úgy éreztem, hogy kicsúsztak a dolgok a kezeim közül. Akkor kezdtem el komolyabban vagdosni magam, és néha direkt szem előtt hagytam a papírzsepit, de e miatt is megkaptam, hogy csalódtak bennem. Aztán amikor az utolsó szülői értekezletre elment anyám, addig fogtam a nyugtatóit, és szépen bevettem egy fél üveggel, aztán lefeküdtem aludni. Onnantól az elkövetkező körülbelül egy hétre nem emlékeztem. Az első 3 nap volt a legkeményebb szerintem. Utána való napokról vannak halvány emlékképeim, de nagyon kevés. Emlékszem, hogy végig aludtam a napomat, és csak azért keltem fel, hogy mosdóba menjek, és egyek. Valahogy a kórházba kerültem. Nem emlékszem rá, mi történt, csak arra, hogy a kórházi ágy szélén ülök, és doktornő kérdezte, hogy vagyok. Mire csak annyit válaszoltam, hogy jól. Aztán kontrollszerűre mehettem vissza anyámmal, amikor a doki mondta anyámnak, hogy intéz egy pszichológust. Elmentem a dokihoz. Anyám mesélt egy kicsit a nőnek, aztán kiküldte, hogy négyszemközt beszéljünk. Anyámnak felvázolta, hogy hajlamos vagyok a depresszióra. Aztán pár beszélgetés után anyám mondta nekem, hogy szerinte nem normális a doki, mert nekem nincs semmi bajom, különben is, miért lennék depresszív hajlamú.


2011. aug. 8. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Társas magány, sokan élnek így, felnőtt korban is, valószínűleg gyerekként nehezebb feldolgozni ezt. Figyelmet szeretne csak, mert sikertelen és biztatást vár, visszajelzést, hogy ő is értékes valamiért másoknak (a szüleinek, a világnak). Felnőtt korban az ilyen emberek ragaszkodnak foggal körömmel minden "megszerzett" társas kapcsolatukhoz, mégha az számukra megalázó vagy elkeserítő is összességében. Véleményem szerint a tini korban fellépő önkép keresés is állhat a háttérben...Miért, ki írta ezt a levelet és kinek? Nekem inkább monológnak tűnik, naplórészletnek. Ha viszont napló részlet akkor jó úton halad ahhoz, hogy megértse saját magát és az érzéseit
2011. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a helyében öngyilkos lettem volna, komolyan mondom.
2011. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát öngyilkos lett te szerencsétlen, nem olvastad végig, vagy funkcionális analfabéta vagy?! Egyértelműen, hogy a szülők felelőssége is ez amilyenné vált ez a szegény fiatal! Sosem beszélgettek elegendőt, vagy ha igen nem "minőségben" tették azt. Én elsőnek a szülőkkel beszélgettem volna el, hogy mit KELL változtatniuk MAGUKON ahhoz, hogy a gyermekük ne legyen depressziós. Az utolsó mondat elárulja azt is, hogy az anyjának fogalma sincs miféle problémákkal küzd meg a "levélíró". Egy jó anya-gyermek kapcsolatban számomra ez elképzelhetetlen, hiszen napi kontaktus van köztük, a legapróbb rezdülése is fontos és érdekes mindkettőjüknek egymásról. (Az első hozzászóló voltam és még mindig érdekel(ne) az ott feltett kérdésem)
2011. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ismerősömtől kaptam e-mail-ben.
2011. aug. 9. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
10:29: a végén dokinál van, tehát nem sikerült a dolog. Amúgy mélységesen egyetértek. Sokszor anyáztak engem már, amikor azt mondtam valakiről, hogy "elcseszi" a gyerekét, pedig mennyi lelki sérültet tudnak kitermelni a mai szülők, hihetetlen... az én szüleim mindig szerettek és jól bántak velem, odafigyeltek rám, és még tőlük is örököltem ill. kaptam pár kisebb személyiségtorzulást. Akkor vajon ezek a gyerekek, fiatalok miket kaphatnak?
2011. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy itt a szülők nem becsülik meg a gyereket egyáltalán. Ez a gyerek nem kap szeretetet, figyelmet otthon, hiszen milyen az, amikor a szülőnek halvány fogalma sincs, hogy a gyereknek milyen jegyei vannak az iskolában... Mivel fiatal korban a gyerek az anyját mintegy tükörként használja, és az ő reakcióin keresztül értékeli magát, ezért ha valakire ennyire nem figyelnek, az magát is jelentéktelennek érzi és nem találja a helyét az életben.

A pszichológus meg, akihez küldték az no comment, hogy lehet diagnózist felállítani 1 beszélgetés után?! Itt nem is depresszióra való hajlamról van szó, hanem a rossz szülőknek köszönhetően önértékelési és beilleszkedési gondjai vannak a gyereknek és még ki tudja mi minden, amit szerintem minimum több hónapos pszichológiai kezelésel lehetne feltárni...

Az anya reakciója meg egyszerűen primitív, de sajnos tudom, hogy vannak ilyen szülők, akik még akkor se törődnek a gyerekükkel, amikor már nagy a baj...

2011. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy mesterkélt, kitaláció.
2011. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!