Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lettem? ( a lényeg...

Pánikbeteg lettem? ( a lényeg lennt)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy párom, aki ugyan csak viccelődve de mindig valami megjegyzést tesz a külsőmre, olykor a belsőmre is, emiatt folyamatosan küzdök a kilóim ellen, és egyebek..Emellett anyám depressziós, minden nap sír, és befordul, arról beszél nekem, hogy mi lesz ha elszegényedünk stb. Egész nyáron ezeket hallgattam és mostanában szédülök, fáj a mellkasom, nehezen kapok levegőt, és ha elmegyek itthonról mindig szinte azt várom, hogy valaki szóljon hogy milyen sápadt vagyok, mert elfehéredek, és el fogok ájulni. Minden előjel nélkül rámtör a sírás, ezenkívül pedig állandóan olyanok jutnak eszembe, hogy biztos meg fogok halni mert rákos vagyok stb..

Pánikbeteg lettem?


2011. aug. 10. 21:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy a fejem is fáj folyton.
2011. aug. 10. 21:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h pánikbetegség, de legjobb ha minél hamarabb orvoshoz fordulsz, mert az ilyenek nem szoktak maguktól elmúlni. Anyudat am kezelik a depressziójával? Lehet hogy ha az ő problémáját megoldanák te is nyugodtabb lennél.
2011. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez még nem az, de ha több agressziót is kapsz - főként anyukádtól, mert a folytonos panaszkodás mások felé az valójában agresszió -, akkor az is lehetsz.


Nagyon sok terhet kapsz anyukádtól, ami igazán nem szép tőle, akkor is, ha nagyon fél a jövőtől és a szegénységtől. Nem a te nyakadba kell azt a terhet pakolni, ami az övé, nem a tied. Azzal, hogy folyton hallagtani vagy kénytelen az állandó panaszkodását, valójában állandó szülőszerepbe kényszerülsz, hiszen anyuka panaszkodik neked (mint egy nyűgös kisgyerek a szülőjének) és várja a te megnyugtatásodat. Holott te vagy a gyereke, és neki kéne a te félemeid ellen tennie, plusz a magáét elviselnie.


A drága párodnak sem ártana átgondolnia, hogy talán a bajban melléd kéne állnia, érzelmi támaszt adnia, nem pedig cikizni téged mondvacsinált okokat keresve. Ha szeret, akkor elfogad olyannak, amilyen vagy.


Ezek a tünetek főként a lelki kimerülés tünetei, nem áratana ha tudnál lazítani, lelkileg feltöltődni, és anyukától jó időre kicsit szeparálni magadat. Relaxa, jóga, futás stb. Ha van kedved, írj naplót, azzal nagyon sok belső feszültséget lehet jól feldolgozni - és akkor csökkenni fognak ezek a kínzó tündeteid is.


Amikor elmégy otthonról, akkor már nagyon vágyod más emberek figyelmét és törődését - azaz azt, amit anyukádra kell pazarolnod, az állandó panaszáradata miatt (is) -, és ezt akár azon az áron is hajlandó vagy megszerezni (mert nagy a lélek hatalma!), hogy tudattalanul testi tüneteket produkálsz. Ezekről nem tehetsz, ezeket tekintsd úgy, mint egyfajta segélykiáltásokat: pl. "elegem van!" Magyarul: az sem baj, ha elájulsz, csak odafigyeljenek rád végre, hogy mekkora bajban vagy. De ezek jelzik igazán, hogy nagyon betelt a pohár.


Ezért ajánlom, hogy ha nem tudsz már egyedül megbírkózni a panaszokkal, ha a fent említett lazítási lehetőségek nem segítenek, akkor ajánlatos felkeresni egy pszichológust vagy pszichiátert.

2011. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 10. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Na én tuti behúztam volna a palinak, vagy valamit visszaszóltam volna. Miért hagyod magad megbetegíteni? Mindig te legyél a legfontosabb! Mondd meg neki, hogy ha nem tetszik valami, ne nézzen rád. Úgy vagy szép, ahogy vagy, és igazán értékelhetné, hogy erősen küzdesz a kilók ellen. Anyukádat sajnálom, legyél mellette, de tudnia kell, hogy ha ő maga nem akar meggyógyulni, akkor soha nem fog. Te sem vagy csodatévő. Valószínűleg leszívták az összes energiádat, és ettől vagy rosszul. Ne hagyd magad elnyomni. Neked is van gondolom elég problémád.
2011. aug. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Elmondanád, hogyan küzdesz minden nap, a kilóid ellen? Tudod, vannak akik egész nap küzdenek, azt éjjel kieszik a hűtőszekrényt. Ez valóban lehet ok a gúnyolódásra. Hisz a párodnak van szeme.

2011. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó:Igazából 178 cm vagyok és 65 kg.Szóval alapból nem olyan vészes a helyzet. Minden nap futni járok, konditerembe és mellette nem zabálok, sőt azt sem lehet mondani hogy sokat ennék. Eleve vega vagyok.
2011. aug. 14. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a párod nem az alakod miatt cikizik, hanem a testnevelés ellen. Ezt határozottan kérd ki magadnak. Pont jó a súlyod a magasságodhoz képest.
2011. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!