Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 évesen szedhetek nyugtatót,...

17 évesen szedhetek nyugtatót, szívpanaszok ellenére?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak ha előtte megkérdezed az orvosod.Függhet attól, hogy milyen szívpanaszok mellett akarod szedni.
2011. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen szedhetsz. De csak azt, amit az orvos neked javasol. Önkéntesen semmit.
2011. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kell a nyugtató?
2011. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szívbeteg vagy, akkor mindenképp kérd ki az orvosod véleményét, mit szedhetsz! Ha viszont csak azt hiszed, akkor egyrészt vizsgáltasd ki magad, másrészt így látatlanba valószínűnek tartom, inkább pszichés bajod lehet (pl. pánikbetegség).
2011. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Diagnosztizáltak szívbetegséggel? Ha nem akkor kellene egy orvosi vizsgálat ennek tisztázására. Egyébként ha nem erős a nyugtató szívbeteg is nyugodtan szedheti.
2011. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem voltam még orvosnál, a "szívpanaszokat" nem szó szerint értem, de valami nem okés a vén ketyegővel, mert a vérnyomásom túl alacsony (90-100) a pulzusom meg minimum 100,de 140-ig képes felszökni. nem vagyok pánikbeteg szerencsére,szerintem ki sem bírnám, minden tisztelet azoké akik tudnak ezzel a "betegséggel" élni.

nyugtatót azért szeretnék szedni, mert 12 éves korom óta egy furcsa zavar kerített hatalmába,amitől azóta sem tudok szabadulni(szorongás) akkoriban annyira megijedtem, hogy megpróbáltam felvágni az eremet, ez volt az első és utolsó próbálkozásom,gondoltam akkor. de tegnap megint előjött, hogy mi lenne ha...? szóval kell valami ami lenyugtat, mert sok dolgom van még az életben, de én gyógyszer nélkül már nem tudok élni.

van itt egy másik dolog is, nagyon szerelmes vagyok valakibe (5 éve) és kezdek már gyogyós lenni ettől, soha nem akartam szerelmes lenni, mert csak a szívás megy oda-vissza, részemről. nem kellek én senkinek, neki főleg nem. ez nem egyszerű szerelmi bánat, ez egy megrögzött értelmetlen baromság, de akkor mi értelme?...nem akartam panaszkodni, de ez lett belőle.

orvoshoz fogok fordulni, mert úgy érzem ennyivel tartozom magamnak, ha befektetnek zárt osztályra, legalább őt is elfelejteném.

köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam, na csak jó a szívem.:)

2011. aug. 14. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Alacsony vérnyomás mellett ne szedj nyugtatót, mert bealszol egész napra :) Ez egyébként nem betegség még. Mozogj rendszeresen (pszichésen is jót tesz), pl. sétálj legalább egy órát egy nap. Igyál sokat (2-3 liter), ez higítja a vért, emeli a vérnyomást és egyél többször keveset. Esetleg szedhetsz pl. Bilobilt, jobb lesz az agyad és a végtagjaid vérellátása.

Pszichés nyugtalanságra, szorongásra és búskomorságra ajánlott az orbáncfű és a citromfű tea. Ezek tényleg használnak és ha napi 2x iszol, már meg van a folyadékbevitel egy része is :)

2011. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nincsen a Te 17 éves vén ketyegődnek semmi baja. Egy tini már csak ilyen. Szerelmes, reménytelenül, nem élhet gyógyszer nélkül. Én inkább azt javasolnám, hogy kezdjél neki valamilyen sportnak. Meggyógyul a ketyegőd, és még a szerelmed is észre fog venni.

2011. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
megpróbálok jó tini lenni:))
2011. aug. 14. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!