Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szabad nyugtatót bevenni...

Szabad nyugtatót bevenni vezetés előtt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 10:11
 1/10 anonim válasza:
Nem lehet
2011. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azokat a fajta nyugtatókat, amiknek a betegtájékoztatójában azt látod, hogy a járművezetést, gépkezelést nem befolyásolja, be szabad venni, a többit érteleszerűen nem
2011. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Pesten mindenképpen ajánlott ;)
2011. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amelyik lelassit es elalmosit, csokkenti a reakcio idot, azt nem. De melyik nyugtato nem lassit le vagy almosit el?
2011. aug. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kéne! Én a xanax-tól (0,5) 8 órát aludtam 20 percre rá, hogy bevettem!
2011. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a szimpla kérdésre akarok válaszolni, akkor a válaszom: Nem.

Egyébként pedig... évekig dolgoztam úgy, hogy nyugtatót szedtem. Pedig a vezetés a munkám. Ráadásul ilyenkor több száz emberért tartozom felelősséggel.

Persze azért volt előtte némi táppénz, amíg "beállt" a gyógyszer és már nem tompított annyira, hogy befolyásolja a munkám. (különféle vizsgálatok, reakcióidő mérés meg hasonlók után)

Szóval az a helyzet, hogy ha most kezded, akkor semmi esetre sem ajánlanám, hogy nyugtató után vezess.

Ha alkalmilag szedsz nyugtatót, akkor meg inkább feküdj le és pihenj... Gondolom nem véletlenül kell...

Sokan belesz@rnak magasról a betegtájékoztatóban leírtakra... kár... én láttam a műszeres vizsgálatok alkalmával, hogy mennyit számít. :/

2011. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 frequency válasza:
9%
Én melegen ajánlom azoknak a vezetőknek akik azt hiszik elég kanyarodás előtt 2 méterrel kitenni az indexet és remélem a következő emlékük az lesz amikor egy kamion szalad át rajtuk. :))
2011. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, mekkora adag milyen hatással van rád. Ezt kísérletezd ki. Amíg nem tudod, addig ne vezess nyugtatózva.
2011. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedj olyan nyugtatót, ami nem álmosít és nem lehet hozzászokni (ilyenek a Buspiron tartalmú készítmények). Viszont ezt folyamatosan kell szedni legalább kb. 6 hétig.
2011. aug. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a nyugtatot nagy része elálmosít ezért nem. az egyetlen ami nem az a sanax! de az vénnyel kaphato
2011. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!