Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, ember gyűlölet...

Depresszió, ember gyűlölet van ellene valami?

Figyelt kérdés
Nos elég depresszios lennék, úgy érzem egyedül vagyok, mindenkit önző,kapzsi embernek látok, és hogy csak pusztítunk mindent magunk körül,nem figyelünk egymásra. Szinte már emberek közé sem akarok menni mert undorodom tőlük. Egyre mélyebbre süllyed mindenki csak azért hogy nekik jóbb legyen. Úgy érzem azért szenvedek, mert én nem bántok meg senkit és mindig őszinte vagyok, mintha én lennék az utolsó olyan ember ember aki nem olyan mint a felsoroltak. Tényleg ilyen a világ? vagy csak én látom így?
2011. aug. 18. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg ilyen. De vannak sokan akik jószándékúak mint te. Keresd az ő társaságukat. Persze ez nem ilyen egyszerű, tudom.
2011. aug. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem rossz társaságban mozogsz. Vannak jó emberek is. Persze a te hozzáállásodon is sok múlik. Ha mindenki velejéig gonosz lenne, már elpusztult volna a világ, tehát nyilván valahol 50-50% körül kell mozogjon a jóság-rosszaság aránya.
2011. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elfog pusztulni ne aggódj...egyezzünk meg 90%-10% arányban
2011. aug. 18. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Hát ilyen hozzáállással nem hinném, hogy „lenne ellne valami”..


„Úgy érzem azért szenvedek, mert én nem bántok meg senkit és mindig őszinte vagyok, mintha én lennék az utolsó olyan ember ember aki nem olyan mint a felsoroltak.”


Hát nem tudom… ez a legutóbbi válaszod a második válaszolónak, még ha őszinte is, szerintem elég bántó. „elfog pusztulni ne aggódj...” Hát kösz.

Én legtöbbször azt tapasztalom, hogy aki úgy érzi, „mindenki hülye csak én nem”, ott biztos, hogy vele vannak problémák. Persze, attól még vannak kapzsi, gonosz stb. emberek, de nem csak ők vannak. Vajon miért nem lelsz rá a további fönnmarad, hozzád hasonló makulátlan jellemre? Pont azért, mert ilyen a hozzáállásod, (és talán mégsem vagy annyira „jó ember”, amilyennek hiszed magad). Egy magát depressziósnak és embergyűlölőnek valló ember, nem hinném, hogy úgy közeledne másokhoz, hogy esélyt adjon a világnézete megdöntésére. Ha valakitől látványosan undorodsz, most legyen hálás, hogy nem bántod, és őszinte vagy?? Szerintem az ilyen vibráló ellenszenv legalább olyan bántó, mintha szembeköpnéd a másikat. Így nem csodálom, hogy nem találsz ellenpéldát.

2011. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

"A kérdező kommentje:

elfog pusztulni ne aggódj...egyezzünk meg 90%-10% arányban"


Hát optimista az nem vagy......

2011. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg új embereket megismerni, vagy ha ez nem megy könnyen, egyszerűen kapcsolódj ki, sportolj, filmezz vagy akármi.Ha sokáig emészted magad a gondokon azok előbb utóbb a részedé válnak, próbálj meg ne gondolni rájuk, még ha nehéz is.
2011. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cholbi válasza:
Szerintem cumizd le az összes tizenéves emo-s haverod :)
2013. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én teljes mértékben megértem az emberek iránti érzelmeid mert jómagam is hasonló állapotban vagyok kezdve magammal! Ezért én kiléptem a hétköznapi emberi világból és föléjük helyeztem magam! Annyiban segített hogy nem az egy egyént hanem mint az embert gyűlölöm!

Mint ahogy isten is nem Ádámot és Évát hanem az embert büntette meg!

Lehet egyes vélemények szerint nem vagyok normális, de az én szemszögembe nézne minden ember, nem gyűlölne senki senkit!

2013. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!