Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert kepzelem be vagy hitetem...

Miert kepzelem be vagy hitetem el magammal hogy rossz kedvem van bizonyos tevekenysegtol?

Figyelt kérdés

Olyan problemam van hogy barmilyen hobbim van pl. Gitarozas vagy fenykepezes valahogy bekepzelem magamnak hogy rossz kedvem van amikor ezeket csinalom es akkor nem tolt el jo erzessel csinalni.

2 eve gitarozok es egy eve van rossz kedvem amikor ezt csinalom, pedig egy evvel ezelott ez nem volt. Nem merek elkeezdeni semmilyen hobbit mert felek hogy abba hagyom mert rossz kedvem lessz tole. Mar probaltam magamnak megmagyarazni hogy ez irrealis amit erzek de nem valtozott. Van mas is akinek ilyen problemaja van? Mit lehet ilyenkor tenni. Egyebkent maskor nincs rosaz kedvem csak akkor amikor a hobbijaimmal akarok foglalkozni.


2011. aug. 18. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez vagy kényszeres gondolat, vagy tudat alatt lelkiismeret furdalásod van valami okból ezek miatt a hobbik miatt.
2011. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Felek pl. Hogy dragan veszek egy gitart. De rossz kedvem lesz tole amikor jatszok rajta es ezert nem is hasznalnam mert hat nem tolt el ko erzessel. Ezert az ablakon dobnek ki sok penzt. Talan ettol felek. De en innkabb ugy gondolom hogy ez ilyen kenyszeres gondolat De ez ellen mit lehetne tenni? Hogy tudnam bebeszelni magamnak hogy ez nem valos amit erzek? Koszi szepen!
2011. aug. 18. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek hozzá, mitől alakulnak ki kényszergondolatok és mi a legjobb taktika ellenük.De én úgy látom, Te tényleg bebeszéled magadnak, hogy például a gitározástól rossz kedved lesz.Szerintem az jó megoldás lehetne, ha megpróbálnád bebeszélni magadnak az ellenkezőjét.Határozd el, hogy vidám zenéket játszol majd azon a gitáron, amik fel fognak vidítani .Vagy hogy azon fogsz igyekezni, hogy a zenéddel másoknak örömet szerezz.
2011. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!