Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Félelem a téltől"? (Többi...

"Félelem a téltől"? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Jön az iskola, múlik a nyár. Így nyár vége felé mindig meg kell küzdenem magamban a téltől való félelemmel. Valószínűleg ront a helyzeten az iskola is, de azzal alapjában véve semmi bajom, ám ha előre gondolok a télre, arra, hogy mennyire keveset fogom látni a napfényt és hogy ez mennyi ideig fog tartani, mindig elfog egy furcsa kilátástalanság érzés, szorongás, ami most elég nagy méreteket öltött. Valaki hasonlóval küzd-e és esetleg valami "gyógymód" létezik-e rá?!


(Elnézést, ha furcsán fejeztem ki magam, remélem érthető a lényeg!:) )


2011. aug. 23. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Utálom a telet, az egyetlenjó dolog benne az a hóesés. Azon kívül annyira rossz emlékem van télről. Utálom, hogy már 4kor sötétedik és csak reggel 7kor világosodik. Nem tudom hogy fogom ezt elviselni megint..
2011. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
annyira = annyi
2011. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

szerintem napfény fóbiád van :) ez azt jelenti hogy függesz a napsugaraktól... lehet ez most rossz példa de ez olyan mintha drogoznál.. nem tudszvele leállni és minél hosszabb ideig nem"látod" annál rosszabb lesz... ha nő vagy esetleg január környéke felé rendszertelen lesz a menstruációd..

van rá megoldás is!...:) csak annyit kell tenned hogy veszel egy napelemes autót és amíg nincs napfény addig az nem tud "feltölteni" és ezáltal te nem tudsz elmenni sehova.. amikor végre feltölt a kocsid akkorra valószínű a nap is kisütés te újra boldog lehetsz:) amíg meg ezt a válságos időszakot átéled zárkózz el egy sötét lyukba mert a külvilág hatásai nagyon zavaróak lehetnek...:)

2011. aug. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezzel az érzéssel nem vagy egyedül. Én is ha arra gondolok hogy jön az ősz aztán a tél elfog a rosszkedv. Imádom a tavaszt de a nyárt mégjobban. Imádok napozni,strandra menni vagy csak úgy sétálni. Úgy vagyok vele hogy inkább legyen 40 fok mint 10. Utálom az őszt és a telet,mindig vagy szakad az eső vagy a hó,igazából a hóval semmi bajom mert szép a havas táj,ez az egy jó dolog van benne. Gyűlölöm hogy akármennyi ruhát is veszek fel egy idő után fázom,na meg hogy fel kell venni egy csomó ruhát hogy túléljem a hideget. Ha ezekre gondolok engem is elfog a félelem,az ősz és a tél olyan nekem mint egy horrorfilm aminek soha nem lesz vége csak egy aprócska felszabadító reklám van benne (a nyár). Ez egy furcsa hasonlat volt,de így érzem. Gyűlölöm a hideget és a telet,már a naptárra se merek ránézni mert akkor látom hogy alig van pár nap a nyárból:S
2011. aug. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én nem értem ezt, imádom a telet, az őszt, ellenben a nyarat kifejezetten utálom. Ha te "napfüggő" vagy, akkor érthető
2011. aug. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyakori jelenség az ún. téli depresszió. A kevesebb napfénytől sokan levertté válnak. Én a forró csoki-romantikus vígjáték/randi kúrát ajánlom.
2011. aug. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha rákeresel, biztos több cikket is találsz a téli depresszióról.

2011. aug. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
sokan divatbol utaljak a telet vagy barmely evszakot1! MINDEN EVSZAKNAK MEGVAN A MAGA SZEPSEGE! a tel a csend a nyugalom a termeszet regeneralodasa. a tiszta levego oxigendus es felemelo belelegezni. a hotakaro alatt uj elet kezdodik. pl. az oszi vetes a buza nem kelne ki a jo meleg hotakaro nelkul.sok bakterium es kartekony bogarak pusztulnak el a minusz fokok miatt. a tel ugyanolyan fontos mint a tavasz vagy az osz vagy a nyar! sokan kiborulnak hisztiznek ha esik az eso! miert? onzosegbol. az eso az elet. eso nelkul elpusztul a termeszet,s vele egyutt mi is. ha ezen elgondolkozol amit irtam talan rajossz hogy nem is olyan rossz a tel, es annyi mindent lehet csinalni ,amit nyaron nem.telen jon a karacsony , a mikulas.apro oromoket lehet okozni masoknak a csaladodnak. ne mindig magadra gondolj! hidd el adni sokkal jobb mint kapni. persze csak akkor ha legyozod az egoizmusodat.masok oromeibol te is reszesulhetsz! es kulonben is telen is sut a nap es lehet napozni,igaz nem bikiniben.a teli napsutes feltolt energiaval,nem okoz kellemetlenseget a hoseg es akar pici szint is szerehetsz a pofikadra!gondolkozzatok el komolyan ezen es mar nem is lesz ollyan szornyu a tel ,a napsutes hianya .
2011. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát én azok közé tartozom, akiknek a tél az egy végtelennek tűnő szenvedés és földi pokol. Úgy nőttem fel, hogy sosem volt pénz szigetelésre, normális fűtésre, paplan alatt vacogtunk és nem tudtunk együtt szánkózni, örülni a többi gyerekkel, mert aki egyszer átfázik, egy fűtetlen/rosszul fűtött lakásban nem tud soha felmelegedni.

(Kb. 8-12 fok között volt nálunk a szobában télen)


Aztán így regéljen valaki a tél szépségeiről.


Azóta megteremtettem magamnak a normális körülményeket így felnőttként, egész télen van fűtés, de a telet nem szerettem meg.

Eleve az, hogy ha megyek valahova külön meg kell tervezni, hogy mennyi idő mire odaérek a sok hó vagy a csúszós járda miatt, hogy nem lehet nem beázós téli lábbelit kapni, és az ember csontig átfagy egy óra után.

Legalább is én betegesen fázós vagyok.


Én meg azt nem értem, hogy mások miért rinyálnak a 36 foktól? Mi ez a hőségriadó, én ilyenkor tök jól érzem magam.

Télen nicns hidegriadó? Az veszélyesebb!


Még a síelést sem értem. Hogy én azért elutazzak, kiadjak egy csomó pénz, hogy ott havas legyek és fázzak... na ne!!!!


Sokan azt mondják, azért nem bírom a hideget, mert nagyon vékony vagyok, a túlsúlyos emberek pedig a meleget nem bírják. De szerintem ez enyhe túlzás, mert nem hiszem, hogy minden télimádó nagydarab. :)


Szóval, a tél nem jó, ezt kijelenthetjük:

1. fűtésszámla

2. átázós, átfázós lábbelik (semmilyen árkategóriában nem találtam olyat, amiben -10 fok alatt egy óránál tovább bírnám kint, és vállalható a külleme az utcán, de ha tudtok ilyet szóljatok)

3. sötét (ha sötétedik én álmosodok, ha világosodik kipattanok az ágyból. Parasztos, de ez van, télen álomkóros vagyok, mint egy zombi)


És hogy élvezzem a szép téli tájakat, ha sötétben megyek dolgozni, és sötétben érek onnan haza?

2011. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem csak én érzek így:)

Esetleg mivel szoktátok magatokat ezen átsegíteni?

2011. aug. 23. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!