Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges ez a félelem? (rövid...

Beteges ez a félelem? (rövid kérdés . )

Figyelt kérdés
16/L vagyok. Ha úgy vesszük elég sok dologtól félek, szinte már fóbia szerűen. Pl:. a sötétben. Nem csak kint az utcán ha nem a saját szobámba is. Mindig nyitva hagyom az ajtót, amíg beszaladok és felkapcsolom gyorsan a lámpát, vagy le sem kapcsolom. Főleg, ha egyedül vagyok, ha nem. Gondolom ez valami gyerekkorból visszamaradt félelem, valami horrorfilm után. Sőt mostanában vettem észre, hogy a 13-astól és egy másik számtól is "félek". Pedig tudom, hogy hülyeség. De nagyon sokszor "találkozok" vele és olyankor kétségbe vagyok esve, hogy biztos most valami nagyon nagyon rossz dolog fog következni. Pedig tudom, hogy ezek hülyeségek és értelmetlenek. Magam se hiszem el, de mégis ilyeneket vált ki belőlem. :S Elég ellentétes és zavaros a gondolkodásom tudom. Van valaki más is így?
2011. máj. 20. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez van velem, csak én más jellegű baromságoktól félek. Pl. ha megyek az utcán, azt gondolom, valaki biztos ki akar nyírni, közben tudom, hogy hülyeség. Ugyanez a helyzet néhány agyam szülte horrorfilmkarakterszerű lénnyel - mindig beképzelem, hogy sötétben támadnak, pedig tudom, hogy f*szság az egész. Tehát ez az ellentét nálam is jelen van. Az okát sajnos nem tudom, de remélem, kiderül a további válaszokból.
2011. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én detto. 22 L

Nekem 2 éve agyszövet-gyulladásom volt, és annyira megváltoztam, hogy félek a tömegben, a sötétben, a szellemektől, a fulladástól, a kórházaktól...stb.

Érdekes tüneteket tudok produkálni, annak ellenére, hogy makk-egészséges vagyok.

Kórházba el kell mennem, kontrollra, de 25 perc után már hófehér az arcom, kék a kezem és szinte összeesek...tudom, hogy ez csak pszichika, de idegesítő tud lenni :(

2011. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál velem is vannak. :/
2011. máj. 20. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok ember van így sajna. Bármi kiválthatta, és az a legrosszabb ebben, hogy ilyenkor az ember elkezd félni, hogy húú mi van ha nem tiszta a fejem, stb. Pedig ezek csak szorongásos tünetek. Biztos lelkis, izgulós vagy.

Pszichológushoz kell elmenned. (Nem, nem elmebetegekkel foglalkozik, hanem szorongásos emberekkel, beszélgetések alapján rájön, hogy honnan erednek a félelmek és a szorongások, ezeket oldja fel.)

És még az önbizalmadat is megerősíti:)

2011. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Valószínűleg igazad van. Többen is mondták a pszichológust. :/ Erősen gondolkodok rajta. De ez nem olyan könnyű számomra. Furcsán érezném magam. Olyan fajta vagyok, aki nem szeret szemtől szembe a problémáiról beszélni. Nem is tudok. Így névtelenül könnyebb.:/:)...
2011. máj. 21. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:

De ha elmész pszichológushoz, akkor fogsz tudni előbb-utóbb...simán, mint bármi másról:) Komolyan. Én amíg nem mentem el, volt olyan téma, amiről ha beszélnem kellett volna, elakadt a szavam, gombóc volt a torkomban, sírni kezdtem, de aztán hamar semleges volt. Filmeken, meg zenéken is elsírtam magam, túlérzékeny voltam, ez is elmúlt. Nem csak a problémáidról fogtok beszélni, hanem más dolgokról is...oda nyúlhatnak a mostani problémáid gyökerei, hogy nem is gondolnád!

Menjél el minél hamarabb! Oda értelmes emberek járnak, akik fel tudják fogni, hogy jobb lesz nekik, ha beszélgetések keretében feloldják a szorongásaikat. És nem tudom hogy csinálják a pszichológusok, de az önbizalma is megerősödik közben az embernek, kiegyensúlyozottabb leszel, nem félsz a problémáidtól.

Csak használni fog.

hajrá:)

2011. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elég jól hangzik.....:) tényleg jó lenne elmennem. :/:)
2011. máj. 22. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!