Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató vizsga előtt?

Nyugtató vizsga előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon izgulós vagyok, szó szerint rosszul leszek (hányinger, és ami rosszabb: hasmenés), próbáltam már mindent, hogy lenyugtassam magam ilyenkor, de egyszerűen nem megy... Ittam vizsgák előtt nyugtatós teakeveréket is, de nem segít.

Múltkor vettem be egy szem xanaxot, és tök jól voltam tőle, nem voltam álmos, tudtam gondolkodni stb.


Szerintetek jó ötlet, ha minden nehezebb vizsga előtt veszek be nyugtatót, ugye nem lesz ebből baj?


2011. aug. 23. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
nem tenném, be fogsz aludni, lelassul az agyad, és csak nyálcsorgatva fogsz nézni a tanárra és kb ennyi fog kijönni: höhh??! hehehehehe...
2011. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én sem nyugtatókat ennék,mert nincs értelme.Az életben még nagyon sokszor leszel olyan helyzetben hogy izgulni fogsz,lámpalázas leszel..Akkor minden alkalommal begyógyszerezed magad??Arról nem is beszélve,hogy lehet hogy első alkalommal nem volt gond,sőt minden oké volt,de ez nem garancia arra hogy a második alkalommal nem alszol be tőle..

Inkább egyél szőlőcukrot,vagy igyál meg egy kávét.

2011. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gelsemium
2011. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam már. Rám a vizsgadrukk jótékony hatással van. Nyugtatótól belassulok. Nehezebb a gondolkodás. De ha neked jó, akkor vegyél be.
2011. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én most fogom elkezdeni szedni ezt: wörishofener nervenpflege. egy pár ismerősömtől hallottam hogy ez hat :)
2011. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz: Wörishofener nervenpflege! Nekem bevált, nem lassulok le, tudok gondolkozni és teljesíteni.
2011. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezt a gyógyszert vagy mi ez, hol lehet beszerezni?

Nem ragaszkodok a nyugtatóhoz, de eddig más nem segített.

Az a gond, hogy vidékről járok be az egyetemre, ami volánbusszal 1 óra, onnan meg még BKV, és ha ideges vagyok, akkor nagyon félek felszállni a volánbuszra, mert félek, hogy rosszul leszek, leszállni meg tudok róla...

2011. aug. 23. 12:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nervenflege=macskagyökér

a valeriana is ezt tartalmazza, azt gyógyszertárban recept nélkül, de nervenfleget vehetsz DM-ben, hipermarketekben is a gyógyszertár mellett

sok helyen árulják, lapos fém tégelyben van

2011. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha vki ennyire parázós, ott már lehet, hogy komolyabb gáz van, mint tudjuk a nyugtató csak tüneti kezelés. de mi az ok? mért izgulsz ennyire? (én is izgulós vagyok, de azért ennyire nem...néha olyat csináltam, hogy vizsga előtt valami rövidet ittam, ez amolyan 'szerencse ital' volt és így is izgultam, de valahogy úrrá tudtam lenni és pl szóbeliken magabiztosnak is tűntem) ha már roncsolni akarod a májad, legalább a hazai páálinkát és ne a mocskos gyógyszeripart támogasd! xD

Sok sikert!

2011. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12.15-ös vagyok. elkezdtem hétfőn szedni, naponta 3x kéne 1-3 szemet bevenni. én csak lefekvés előtt veszem be meg reggel, de nem tudom vagy front van vagy a gyógyszer miatt nagyon álmos vagyok. ma is 13 órát aludtam, pedig tegnap fél10kor lefeküdtem. én amúgy alvással is küszködök éjszaka felkelek vagy 3x-4x. a nyugtató hatást még nem érzékeltem, de a tanulás jól megy.
2011. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!