Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnak mi köze van...

A pszichológusnak mi köze van az ember pénzügyeihez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak belém van túlzottan nevelve, hogy az ember anyagi helyzete, keresete stb. magánügy, hiába tudom, hogy a pszichológusnak mindenről lehet beszélni.. de mivel én erről nem akarok nyilatkozni, nem értem miért kérdezget olyanokat, hogy pl. szüleim mennyit keresnek. Meg mindig ugrik ilyen jellegű dolgokra ha pl. szóba hozom, hogy kollégista nővéremet támogatják, vagy szükség lenne lakásfelújításra, akkor rögtön: "tényleg fogunk venni ezt, vagy azt?", vagy „és van erre keret?”. (Nekem a magánéletbe nem jutna eszembe, ha valaki elmondja, hogy pl. vesz egy új autót, rávágni, hogy - és van erre pénzed??) Mikor tudhatná, hogy nem vagyunk valami tehetősek, de mivel őt tudjuk finanszírozni, akkor nem is a létminimumon tengődünk, ő meg szemmel láthatóan nagylábon él.. Szóval nem értem mit érdeklődik ennyire. Úgy érzem, hogy ezek az ő magánjellegű kiszólásai, nem a terápia érdekében történt tényfeltárások, hiszen a problémám, ami miatt járok hozzá, annak semmi köze az anyagiakhoz, vagy a költekezéshez. Pláne a családom pénze nem tudom, hogy jön az én lelki egészségemhez.

Ez normális, hogy ilyeneket jegyez meg és én vagyok túl érzékeny, vagy tényleg a zsebemben turkál?


2011. aug. 25. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azt gondolhatja, hogy mivel kerülöd a témát, és nem akarsz beszélni róla, valami lelki oka van annak, amiért ez érzékenyen érint, vagy ezt nagyobb magánügyként kezeled, mint bármi mást. És lehet, hogy tényleg van is oka ezt feltételezni, de az is lehet, hogy nincs. Szerintem pl lehet róla beszélni, ő a pszichológusod, nem úgy érti a kérdést, mint egy rosszindulatú szomszédasszony mondjuk.
2011. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy teljesen tanácstalan vagyok. Szívesen beismerném, ha én tévedek, de pont olyan érzésem van vele kapcsolatban (kizárólag ennél a kérdéskörnél), mintha a „rosszindulatú szomszédasszony” lenne. Persze, nem feltétlenül rosszindulatú, inkább kíváncsinak mondanám..
2011. aug. 26. 19:27
 13/15 anonim ***** válasza:

szerintem túl kíváncsi vagy! ne akard tudni, hogy mit miért csinál vagy mond, lehet, hogy ez a terápia része, ha meg nem, akkor kíváncsi, mindenkinek megvan a maga rigolyája, lehet neki ez :D

amúgy a család nagyon is fontos téma. lehet, hogy valami gubancot lát a családoddal kapcsolatban és így próbálja megközelíteni a témát, vagy így IS, mindenesetre ő a szakember bízz benne és bízd rá ;)

2011. aug. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Egyébként sokszor gondoltam már erre, hogy - ahogy mondod - nem kéne ilyesmivel foglalkoznom, hogy mit miért mondd, csak rábíznom magam. De ez egy kivételes terület, ahol zavar, ha netán ő is csupán kíváncsi. Komolyan, még ha állami pszichológus lenne, és akkor lenne ilyen zsebben turkáló rigolyája, de így, hogy rendszeresen kapja a nem szerény óradíját, kifejezetten sértőnek élem meg, hogy miért érdekli, hogy vajon még mennyi van a családi kasszában.
2011. aug. 27. 12:37
 15/15 anonim ***** válasza:
lehet magasabb óradíjat akart?
2013. ápr. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!