Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem emlékszek semmire?...

Miért nem emlékszek semmire? Attól félek, hogy időskoromra alczheimer kórom lesz.

Figyelt kérdés
Nem emlékszek arra, hogy mit csináltam tegnap, múlt héten, reggel... És holnap se fogok emlékezni arra, hogy ma mit csináltam. Ez miért van? Később is ugyanígy lesz? 13L
2011. aug. 26. 21:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sütyüre?:D:D::DD

Egyébként nem tudom honnan vetted, hogy ez engem felkavart volna :) Olyan nyugodt vagyok, mint még soha ;) És egyébként elszégyellheted magad, hogy ennyire retardált vagy, hogy egy 13 éves lánynak nem tudsz segíteni egy tök egyszerű kérdésben és feltétlenül oltogatnod kell. Mondtál volna normálisan annyit, hogy ha bejön a suli lehet, hogy emlékezni fogok több dologra és nem egy majomhoz hasonlítanál te bunkó. :) Na mindegy, nagyon jót nevettem rajtad, úgyhogy ezt köszönöm szépen :)

2011. szept. 3. 00:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves sütyüke!

Egyszerűen megvizsgáltalak, és bebizonyítottam, hogy te is lásd, semmi bajod. Ne menj orvoshoz. Iskolába menj, hogy fejlődhess.

2011. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Most meg sütyüke, ez tetszik! :D Hát ez esetben viszont köszönöm az online és ingyenes vizsgálatot, ilyenben sem volt még részem. Az iskolába járást pedig szándékoztam betenni a sűrű programjaim közé :D

Üdv.: sütyüke xD

2011. szept. 3. 16:13
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Meggyógyultál, meghúztam a csavarodat. Ha legközelebb kérdésed, betegséged lesz, keress nyugodtan. Az emilem ottan van előtted. Mottó: kérdezni addig kell, amíg eszedben van.
2011. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az alzheimer időssebb korosztályt sulytja. Általában azokat, akik életük során aktív szellemi munkát végeztek (tanár, orvos, mérnök stb.). Majd pályafutásuk végén nem foglalkoztak szellemi frisseségük megőrzésével. Ez a betegség az agysejtek közötti komunikáció leromlása. Esetleges sejtek elhalása. Érdekes a fizikai munkát végzők körében ez nem gyakori betegség. De hallottam egy apácáról, akinek diagnosztizálták ezt a kórt, és egészen halála napjáig egészségesnek tűnt. Aktív életet élt. Nem hagyta el magát. A boncolásnál látták az agyálomány elváltozásait. Te még fiatal vagy ne gondolj ilyenekre! Az agy szelektálja az információkat, és az eseménytelen napokra nem kell emlékeznie. Viszont előfordulnak az amnéziának különböző fajtái. Amik a károsodástól, és a kiváltó okoktól függően különböző emlékezetkiesésekkel járhatnak. Sérülhet a rövid, vagy hosszútávú memória(pl. Baleset miatt.) Ha a rövidtávú sérül, akkor tudsz írni, olvasni, gépelni. Emlékszel a barátaidra, de arra nem mit reggeliztél. Ha a hosszútávú sérül, azt sem tudod ki vagy. Nem tudsz beszélni írni. Viszont mindenre emlékszel majd, ami a baleset után történik. Mit reggeliztél.(vagyis miután megtanították neked mi az a tojás). És van a szelektív memóriazavar. Ezt egy erős stresszhatás váltja ki. Pl. Nemi erőszak. Az agy törli az emléket. Védekezésképp. A memóriádban minden rendben, csupán az erőszakra nem tudsz visszaemlékezni. De szerintem kutyabajod!
2015. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!