Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírnak az emberek...

Miért nem bírnak az emberek boldogak lenni?

Figyelt kérdés

Annyi mindennek örülhetnénk, a világnak, a zenének, színeknek, érzéseknek... És mégis mindenben a rosszat látjuk. Harcolunk magas posztokért, a pénzért, veszekszünk egymással, ellenségeskedünk, mindig többet akarunk, pedig már mindenünk megvan. Sok ember nem bír reggel annak örülni, hogy virágoznak a fák, a madaraknak, a szép zenéknek, embertársaink gyönyörűségének...

Miért kell ez? Csak szerintem a fejlődés miatt van ez? Megélhetnénk egyszerű földművelésből, és a használati eszközök készítéséből. A jó magyar gabona helyett repcét termesztenek, aminek nem sokkal van több haszna, a föld minősége romlik... Felesleges dolgok miatt aggódunk, meg akarunk felelni másoknak, és azt akarjuk, hogy mások is megfeleljenek nekünk. Nem számítanak az emberi értékek, vannak a "különlegesek" és az "átlagosok" csoportja, amiben szinte ugyanolyan emberek vannak, mert a divatot követik, ami lehet egy eszme, vallás, vagy amit látnak maguk körül... Nem segítünk egymásnak, nem tartunk össze, széthúzás van...


2011. szept. 2. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint szinte mindig boldog vagyok,megpróbálok nem bajbakerülni,és kiélvezni az élet apró örömeit! :D

14/F

2011. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Az ember sajnos ilyen. Ami jó az a természetes számára, és a hibát tekinti az igazi hátránynak. Másrészt az ember sosem telik be azzal amije van, mindig több kell. Hogy miért? Nem tudom, talán unalmas lenne, vagy ilyesmi. Ha látod, hogy a szomszédnak van egy Lamborghini-je ne mondd, hogy te nem szeretnél egyet. Az ember akkor veszi csak észre, hogy milyen jó dolga volt, hogyha a megszokott helyzet, megváltozik, vagy megváltozhat. Természetesen a negatív irányba. Ebből vagy tanul az ember, vagy újra előjöhet ez a probléma. Ami a széthúzást illeti, a magyar egy olyan nép, aki minden lehetséges módot megpróbál megfogni, hogy a másiktól elvegye azt amit elért. Vagy iszonyatosan féltékeny rá.
2011. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
78%

Szerintem erre egyetlen jó válasz van. Ilyen az ember természete. Hataloméhes, és telhetetlen. Gondolj csak bele az állatok ölnek hogy egyenek, az emberek meg mit csinálnak? trófeákat gyűjtenek mikor nincs is rá szükség. Valószínű azért van ez, mert az ember képes arra hogy önmagára gondoljon, ezt úgy értem a létezésének értelmezésén gondolkodni. Nem azt mondom, hogy az állatok nem gondolkodnak, de biztos, hogy nekik olyan sose jutott az eszükbe, hogy miért is élnek. Az emberek közül sokan ha nem mindenki nem elégszik meg a túléléssel, és divatosan öltözik, vagy akkora házat vesz ami egy utcának is is elég lenne.

A kulcsszó a "hataloméhség" és

ezt mindenki másképpen próbálja elérni.


Legalábbis én ebben hiszek!

2011. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Daniel Quinn Izmaeljét elolvasva, erre csak azt tudom mondani, hogy a mai ember nem azt a történetet adja elő, ami boldogságot hozhatna az életébe. Ha érdekel, olvasd el te is! Elgondolkodtató!
2011. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha ilyen kérdést felteszel, látszik, hogy Te nem ismered a földi poklot.
2011. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Miért nem bírnak az emberek boldogak lenni?"


Miért tudnának? Sem az iskolai, sem a családi nevelés, sem az egyéb tapasztalatok nem erre képezik ki az embert. A család jó esetben is csak arra képzi ki, hogy jól tanuljon a gyerek, az iskola arra képzi ki, hogy jó munkaerő legyen a gyerek, a kultúra arra képzi ki, hogy jó fogyasztó legyen. A legtöbb ember ennek megfelelően azt tanulja meg, hogy harcoljon a "sikerért", gürcöljön keményen, de nem feltétlenül tudja jól érezni magát.


"Sok ember nem bír reggel annak örülni, hogy virágoznak a fák, a madaraknak, a szép zenéknek, embertársaink gyönyörűségének..."


Persze hogy nem, mert azon gondolkodik, hogy kirúgják-e, vagy sikerül-e előléptetést kiharcolnia, vagy mennyiért lehetne újabbra cserélni az autójátt, hogy ne kelljen a régivel szégyenkeznie a tízéves osztálytalálkozóján. Erre van kiképezve.


"Megélhetnénk egyszerű földművelésből, és a használati eszközök készítéséből. "


Nem, ez viszont hülyeség, teljesen rosszul látod. És különösen arról nincs fogalmad, hogy régen hogy éltek az emberek.

2011. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

nem lehet MINDIG nonstop boldognak lenne

ha mindig boldognak is mutatod magad, belül nem lehetsz mindig az, mert akkor az örömöd sem igazi, ha nem tudod, mi a fájdalom :)

2011. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, én boldog vagyok.
2011. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig többet akarok mint amim épp van, mégis boldog vagyok. Vagy nem tudom, legalábbis nem szoktam elégedetlenkedni, meg ilyesmi. Szerintem nem az a dolog kulcsa, hogy be kell érni a semmivel, ez inkább személyiségfüggő. A legtöbb ember hülye, ennyi.
2011. szept. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor az örömöd sem igazi, ha nem tudod, mi a fájdalom :)"


Divatos tévedés.

2011. szept. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!