Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulni. Segítene valaki aki szintén jár? Lent.

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogok elmenni az orvosomhoz és megkérem, hogy küldjön el pszichiáterhez családi problémák illetve alvási nehézségek miatt. Elég ennyit mondanom? Ugye nem kell részleteznem? És ugye nem kell szülői beleegyezés? És ez így ingyenes?


Egyébként melyikhez lenne célszerűbb fordulnom? Pszichológus vagy pszichiáter?


2011. szept. 4. 21:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Már próbáltam gyógynövényes ,,orvosságot", nyugtató teát, tejet is szoktam inni alvás előtt, sőt még néha le is fárasztom magam, de sza*t sem ér.

Amiatt, hogy sosem tudok aludni, átszoktam a 11 órai lefekvéshez, de délután mindig alszok, mert nagyon fáradt vagyok. Ma is lefeküdtem 10kor és éjfél után aludtam el, és még éjjel is felkeltem. Már nagyon elegem van belőle, hogy nem tudok aludni, ha meg próbálok is csak szenvedek.

2011. szept. 5. 14:15
 12/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Sedativ PC-t, homeopátiás szer, szopogatni kell, nekem nagyon bevált. Alvászavarra, szorongásra, idegességre tökéletes! Nekem tényleg segít, amikor vmi miatt emésztem magam.
2011. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hol lehet beszerezni?
2011. szept. 5. 18:05
 14/20 anonim ***** válasza:
Én citromfű teát javasolok neked. Én antidepresszánst szedtem és ezzel sikerült letennem. Egy liter vízbe teszek egy púpos evőkanál citromfüvet. Napközben és este is iszogatom. Jól helyrehozott, próbáld ki lehet neked is segíteni fog.
2011. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A Sedativot gyógyszertárakban, asszem 900 vhány Ft, tényleg jó, sztem próbáld ki, és ugye nem gyógyszer, ami fontos! A szervezeted saját magában "tesz rendet".
2011. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:44


az idegi megbetegedésekkel a neurológusok foglalkoznak, a pszichiáterek "A pszichiátria, pszihiátrikí [episztími] – a lelki betegségek tudománya, psziché – a lélek/szellem és iatrós – az orvos) egy hármas jelentésréteggel rendelkező fogalom. A pszichiátria szót használjuk a lelki betegségek kezelését folytató állami intézményrendszer megjelölésére, utalunk vele az orvostudomány egy speciális ágára (elmegyógyászat), valamint használjuk a szót a lelki betegségek kezelésének gyakorlatára is."


Egyébként ha pszichiáterhez akarsz menni, az tényleg ingyenes, de nem hiszem, hogy állami pszichológusok is lennének, leszámítva a Nevelési tanácsadót, ha még 18 alatt vagy, akkor oda is mehetsz, akkor nem is kell beutaló a háziorvoshoz, csak mész és kész.


Pszichiátriát egyáltalán nem javasolnám első lépésnek.

2011. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát én gondolkoztam azon is, hogy felhívom a nevelési tanácsadót és kérek időpontot, plusz megkérdem, hogy ez ingyenes e.
2011. szept. 6. 14:00
 18/20 anonim ***** válasza:
a Nevelési Tanácsadó ingyenes! Tudom, voltam.
2011. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van állami ingyenes pszichológus is.

Két helyen is jártam, mindkét helyen volt, de az egyik csak olyan vállal, aki nem szed gyógyszert, a másik mindenkit, tehát van.

2011. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 20:52


Ebből a sedativbol mennyit kell bevenni egy nap alatt?

2011. szept. 7. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!