Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Forduljak...

Mi bajom lehet? Forduljak pszihológushoz?

Figyelt kérdés

Egy jó pár éve elkapott egy gondolat: hogy öngyilkos akarok lenni. Azóta nem ereszt. A hangulatom borzalmasan ingadozik, de ha egyedül vagyok, állandóan rosszul érzem magam. Mások közelében tudok vidám, boldog lenni. De a furcsa az, hogy még ebben a vidám állapotban is foglalkoztat az öngyilkosság kérdése. Viszont van még valami. Olyan, mintha lenne egy másik énem, aki visszatart. Nem vagyok képes itt hagyni azokat, akiket szeretek, nem a haláltól félek... Egyszer az egyik énem erősebb, másszor a másik. De ebbe lassan már beleőrülök... Mit tegyek? Nagyon zavar ez az állapot, tiszta ellentmondásban vagyok magammal...

Először depresszióra gyanakodtam(dekoncentrált vagyok, belassult, az étvágyam változó, fáradékony is, alvászavarokkal küzdök, túlérzékeny vagyok) de anyám elvitt egy kineziológushoz(a szüleim nem igazán hisznek az orvostudományban..), és ő nem állapított meg ilyesmit, ezért ezt a megoldást a sarokba vágtuk. Akkor viszont mi lehet ez?

17/L


2011. szept. 6. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

menj el pszichológushoz.

én is jártam és sokat segített.

18L

2011. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, pszichológushoz. Legalább állapítsa meg miért vagy ilyen állapotban. Én is voltam pszichológusnál, kineziológusnál is. A lényeg,hogy segítségre van szükséged.
2011. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bipoláris személyiségzavar, kineziológus nemigen tud mit kezdeni vele, de pszichológus is csak szerencsés esetben. Nézd, én úgy vagyok vele, hogy a lélekről ezt azt lenyesegetni nem szabad. Van egy olyan részed, amelyik elutasítja az életet, de van egy másik is. Tudsz mindkettő létezéséről, mert mindkettő te magad vagy. Rajtad múlik, hogy melyiket hagyod megerősödni.
2011. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De például anyám nem tud ezekről... Akkor most hogy szóljak neki, hogy ne törjem össze?
2011. szept. 6. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: jó, hogy segíteni akarsz, de a bipoláris zavar nem személyiségzavar és a kérdező tünetei sem valószínűsítik a meglétét.


Kérdező: pszichoterápiát javasolok én is.

2011. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igazából nem neked kell eldönteni, h mi a bajod, a 'depresszió' csak egy címke, egy általánosítás, kismillióféle mentális zavar/betegség van, elég, ha az ismeri ezeket, akik ezt tanulták. a lényeg h lépj, akár a háziorvosodnak is elmondhatod és ő segíthet eldönteni, h merre tovább...
2011. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Velem is volt már ez, öngyilkos akartam lenni de valami visszatartott. Szerintem ez a két oldal mindenkibe megvan nincs semmi személyiségzavarod szerintem. ez olyan minthogy az eszedre vagy a szívedre hallgatsz. menj el pszichológushoz vagy beszélgess egy barátoddal. egy olyan barátoddal aki tényleg szeret mert ő majd megmondja hogy mennyire hülyeség az öngyilkosság (mert az). Engem is egy barátom tartott vissza attól hogy öngyilkos legyek. Nálam nyert a meghalni vágyó énem. gyógyszerrel akartam túladagolni magam de az utolsó pillanatba megjelent ez a barátom kiverte a kezemből a gyógyszereket és felpofozott. abban a pillanatban kb úgy éreztem magam mint egy kutya:D akit így akarnak fegyelmezni. Belegondolva viszont egy kutyának is több esze volt nálam akkor. elbeszélgettem a sráccal akkor komolyabban, ordibált velem eleinte mert ő is megrémült, elmondta milyen szörnyű lenne neki ha megtenném és akkor megértettem hogy le kell állnom, azzal meg is halt az-az énem aki belerángatott az öngyilkosságba, tehát mind2 jól járt:D. tudom milyen elveszteni valakit, és senkinek nem kívánom azt a kínzó szörnyű érzést, hát mért pont a legjobb barátommal tenné meg hogy ilyet keljen éreznie nem igaz? azóta már teljesen jól vagyok és boldog, azt hogy valaha is meg tudom majd hálálni annak a barátomnak hogy megmentett és észhez térített nem tudom. a lényeg hogyha valaki segít neked és melléd áll szerintem csak akkor tudsz jól kijönni ebből az egészből úgy hogy keríts valakit, legyen akár orvos is az illető:) remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm szépen!:))
2011. szept. 11. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!