Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen először a pszichológusnál?

Milyen először a pszichológusnál?

Figyelt kérdés

16/L vagyok, és holnap megyek életemben legelősször pszichológushoz. Milyen lesz, hogy kell elképzeljem?

Leültelt majd, és mondja, hogy kezdjek el mesélni, vagy hogyan?:( Sajna, én magamtól nem tudok mesélni, és idegenek előtt különösen szótlan tudok lenni:(

A másik kérdésem, hogy mit tegyek, ha félek? Mármint, mikor felhívtunk kérni tőle egy időpontot, kérdezte, hogy mi bajom, és mióta, de csak az egyik "bajomat" mondtuk el a sok közül, Ő ráfog jönni a beszélgetésből a többire is, vagy hogy lesz pontosan?

Kérlek segítsetek, nagyon izgulok:)


2011. júl. 4. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéseket fog feltenni, utána lehet, hogy feladatokat oldasz meg. Végül mesélni kell magadról.

Ne titkolj semmit,és ne szégyeld elmondani. Mert ha valamit titkolsz arra rájön.

Viselkedj úgy ahogy általában szoktál. Félelmedet ne rejtsd el előtte, mert lehet, hogy ezt is orvosolni tudja.

2011. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közönöm a választ=)

Így már valamennyire megnyugodtam:)

Sajna, én olyan típus vagyok, hogy "szeretek" panaszkodni. AMi nem probléma, csak rossz, de nem is nyomaszt annyira, képes vagyok róla órákat beszélni, és vadidegenek előtt annyira nehezen nyílok meg, de remélem ebben is segíteni fog=)

Köszönöm mégegyszer=)

2011. júl. 4. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bemutatkoztok egymásnak, majd elmondod a problémáid,a környezeted reakcióját. Mesélsz a családodról, a szociális kapcsolataidról, a suliról, a nagyobb 'törésekről' (pl. haláleset, szülők válása, stb ). A pszichológus felvázol egy kezdeti diagnózist, biztosabbat a későbbiekben tesztek alapján és megállapodtok a terápia menetében. Mindenesetre, az első alkalom így zajlott nálam. Miután igényed van az életed rendezésére, nem lesz gond a megnyílással, együttműködéssel. Remélem, tudtam segíteni! :)
2011. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, nagyon sokat segítettél/segítettetek:D

AKkor ezek szerint mégsem olyan rémisztő, mint ahogy azt elképzeltem:) Köszönöm! :)

2011. júl. 4. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia hát én pszichiáternél voltam de nem gyógyszeres kezelésen hanem pszichoterápián azaz lényegében kb ugyanaz :P Nah én tényleg az a típus vok aki utál panaszkodni, és nagyon-nagyon nehezen nyílok meg. Először így kérdezget mégis miért mentél oda, körüljárjátok azt a témát kérdez családról, barátok, párkapcsolat, mindenféle.

Ha tényleg nem tudsz megnyílni (én se tudtam), az se baj, nekem az első pár alkalommal ment a se vége se hossza mosolygós hanta, aztán rájött h így nem sok értelme van, és vannak módszereik arra is, hogy az ilyen emberekből hogy hozzák ki a dolgot :P Pl. engem sokat rajzoltatott, meg ilyen lightos hipnózisos terápia ilyesmi és így azért már előjöttek dolgok... de nem kell félned mindent csak a beleegyezéseddel csinálhat semmit nem kényszeríthet rád és olyat sem csinálhat ami közben te nem vagy tudatodnál, és ne tudnád leállítani.

Szal nincs mitől félni :P

18/F

2011. júl. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Húúú, köszii:D:D

Mostmár tényleg teljesen megnyugodtam, már szimpatikusnak tűnik az egész :D

Nem is lesz olyan rossz, köszönöm!! :D

2011. júl. 5. 11:24
 7/8 Szonjus ***** válasza:
tudom, hogy nem aktuális,de én sírtam is... olyat kérdezett, de tényleg nem szörnyű :)
2011. júl. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, még azért aktuális=)

Hát, a sírástól Én is tartok, de sose szégyen=)

2011. júl. 8. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!