Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Na erre mit léptek? Hm?

Na erre mit léptek? Hm?

Figyelt kérdés

Azt olvasom mindenhol, hogy a depresszió agyi elváltozások következménye, ezért szükségesek a gyógyszerek.

Erre most az jutott eszembe, ismerve a gyógyszeripar céljait és a gazdasági tényezőket, hogy mi van akkor, ha pont fordítva van az egész. Nem az agyi elváltozás okozza a depressziót, hanem a depresszió okozza az agyi elváltozást. Viszont, ha így van, akkor bármi lehet betegség, hiszen szinte minden érzés, érzet, gondolat befolyásolja az agyunkat.

Azt hiszem jogos, valamilyen szinten ez a következtetés.

Viszont a gyógyszerek hatása az agyra nem teljesen ismert, tehát lehet, hogy többet árt... Vagyis csak én érzem úgy, hogy a pszichiátria alapmódszerei (pl. lobotómia) még ma is meghatározzák a betegek vagy inkább "betegek" kezelését??


2011. szept. 13. 02:43
1 2
 1/14 greeen ***** válasza:

Állj áll ez azért erős mondat amit írtál.Idézlek.a feltevésed szerint

"Nem az agyi elváltozás okozza a depressziót, hanem a depresszió okozza az agyi elváltozást. Viszont, ha így van, akkor bármi lehet betegség, hiszen szinte minden érzés, érzet, gondolat befolyásolja az agyunkat. "


A befolyásolás kicsit más mint ami agyi elváltozást okoz.Hogy példával éljek neked ha futás után gyorsan megméred a lázad akkor tuti 38at vagy többet is mutatna,de mégse vagy influenzás.Tehát a futás egy érzés ami kivált egy magas testhőmérsékletet úgymint egy szomorú érzés kivált egy kis időre letört állapotot de nem elváltozás és nem depresszió.A depresszió átmeneti állandósult állapot mint egy influenza okozta láz.akár Hormonális elváltozásokkal az agyban (gondolok például a szerotonin szintre).

2011. szept. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

A gyógyszeriparban,gyógyszerlobbiban alapból nagyobb a tőke,mint az olajban.

Szóval elképzelhető,hogy miféle összegek és érdekek lehetnek ott.

A céljuk meg egyértelmű,ne szüntesd meg a probléma kiváltóját,hanem vegyél be rá egy tablettát.

A depressziót meg ritka esetekben váltja ki agyi deformitás.

Legtöbbször egy külső körülményre adott válasz,vagy valamilyen hiányt-pl vitaminhiány,alacsony tesztoszteron szint-jelez így a szervezet.

2011. szept. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy vannak az agynak szervi elváltozásai, megbetegedései, amik okozhatnak depressziót is, de az ilyen jellegű agyi betegség képalkotó vizsgálattal, az agy vizsgálatával kideríthető.

A depresszió biztos, hogy nem okozhat az agyban károsodást.

Esetleg valamiféle átmeneti zavarokat.

A depresszió legtöbb esetben biztos, hogy a negatív élményekből, érzésekből adódik, és így a lélek "betegsége", amit csak az idő gyógyíthat, nem pedig a gyógyszerek.A gyógyszer tompíthatja a rossz érzéseket, akár az alkohol és semmivel sem hasznosabb.

2011. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszer annyit biztosan használ, hogy az ember kedélyállapotát megemeli annyira, hogy ne legyen öngyilkos. Látszik, hogy ti még nem voltatok depressziósak.
2011. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Bizonyos antidepresszáns gyógyszerek mellékhatásként öngyilkossági késztetést okozhatnak.Erről ennyit...
2011. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De voltam/vagyok, mármint depressziós. 4 éve volt már: generalizált szorongás, kevert depressziós és szorongásos zavar, ocd, szociális fóbia, enyhe depresszió, pánikbetegség, agorafóbia :)Az összesre ugyanazt a gyógyszert kaptam :)És még csak szóba se került, hogy elhagyhatnám vagy ilyesmi...
2011. szept. 13. 13:36
 7/14 anonim válasza:
nah szoval nemtom mit irjak
2011. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11:07: éppen azért írják fel, hogy az embernek ne legyen öngyilkossági késztetése. Azért antidepresszáns. :S
2011. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


Nem okozhat öngyilkosságot?Dehogy nem!Sőt, agressziót és egyéb áldatlan hatásokat is, ha nekem nem hiszed, nézd meg a linkelt oldalt.


vagy olvasd el Szendi Gábor pszichológus írásait a www.tenyek -tevhitek oldalon, depresszió ipar címen.Ott is részletes , őszinte leírás található ezeknek a szereknek a legkülönfélébb mellékhatásairól.

2011. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, én évekig szedtem, sajnos szükségem volt rá, és nem vettem észre tüneteket. De te biztosan jobban tudod.
2011. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!