Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Na erre mit léptek? Hm?

Na erre mit léptek? Hm?

Figyelt kérdés

Azt olvasom mindenhol, hogy a depresszió agyi elváltozások következménye, ezért szükségesek a gyógyszerek.

Erre most az jutott eszembe, ismerve a gyógyszeripar céljait és a gazdasági tényezőket, hogy mi van akkor, ha pont fordítva van az egész. Nem az agyi elváltozás okozza a depressziót, hanem a depresszió okozza az agyi elváltozást. Viszont, ha így van, akkor bármi lehet betegség, hiszen szinte minden érzés, érzet, gondolat befolyásolja az agyunkat.

Azt hiszem jogos, valamilyen szinten ez a következtetés.

Viszont a gyógyszerek hatása az agyra nem teljesen ismert, tehát lehet, hogy többet árt... Vagyis csak én érzem úgy, hogy a pszichiátria alapmódszerei (pl. lobotómia) még ma is meghatározzák a betegek vagy inkább "betegek" kezelését??


2011. szept. 13. 02:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én is szedtem,nekem ártott az antidepresszáns tünetileg.

Ku..a szarul vagyok ,de soha többet nem szedek ilyet.

2011. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Emlékszem egyszer még jó pár éve a nagymamám nyugtatót kezdett szedni és elolvastam a betegtájékoztatóját, a mellékhatások között volt, hogy idegesség, szorongás...na ezen nagyot néztem akkor :P

Persze a normálisabb gyógyszereknél odaírják azt is, hogy kb a szedők hány százalékánál szoktak előfordulni a mellékhatások.

Egyébként nekem legelőször egy rövid ideig hasmenésem volt egy AD-től, de amúgy semmi mellékhatás és hatása viszont van, kb olyan mintha alkesz/drogos lennék. Kell a bogyó, mert már hozzászoktam és jobb a kedvem tőle persze, de ilyen alapon marihuánát is szívhatnék, mivel annak nincs semmi mellékhatása és káros hatása is alig. De AD szedés előtt kevesebbszer gondoltam az öngyilkosságra,mint mostanában... nem állítom, hogy a gyógyszertől vannak, de az biztos, hogy a gyógyszer nem akadályozna meg h megtegyem (persze nem akarom :)

2011. szept. 13. 19:59
 13/14 anonim ***** válasza:
Én hét évvel ezelőtt kénytelen voltam elkezdeni szedni, mert elmondhatatlanul rosszul voltam. Olyan durva, órákig tartó pánikrohamok jöttek rám naponta, hogy gyakorlatilag lehetetlenné tették az életem. A gyógyszer ezeket teljesen megszüntette. Tény, hogy függőséghez vezet, de az adagok fokozatos csökkentésével egy hónap alatt le lehet állni vele. Nekem is sikerült különösebb probléma nélkül.
2011. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ez is embertől függ,van akinek segített van akinek 100 féle se segít.

amikor majdnem egy év után letettem az antidepresszánst,mert már nem bírtam elviselni,olyan voltam mint egy zombi,áramütést éreztem a fejemben kb 1 hónapig.Gondolom megvonási tünet.Nem hiszem hogy beképzeltem.Nagyon zavaró volt,azt hittem megőrülök.

2011. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!