Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van, akin genetikailag van...

Van, akin genetikailag van mindig + 5,10 kg? Hogy lehet tartani "normális" súlyt, anélkül, hogy az ember egész életében diétázzon?

Figyelt kérdés

Személy szerint mindig erősebb alkatú voltam, viszont nem szépítem, mind e mellé némi súlyfelesleg is társult.

Rendszeresen sportolok évek óta (heti négyszer), életemben egyszer fogytam le koplalással, az vissza is jött.. hiába a mozgás. Egyébként nem érzem, hogy olyan rengeteget ennék.


Szóval azt nem értem, ha már egyszer lefogytam, egyébként úgy eszem, mint bárki más, és rendszeresen sokat mozgok, miért nem tudok tartani egy átlagos testsúlyt?


2011. okt. 7. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki kéne számítanod a napi kalória szükségletedet. Ha alapjáraton pl. 2000-re van szükséged, egyél 1500-at, amíg le nem fogysz. Súlytartásnál pedig ehetsz már 2000 kalóriát, de nem kéne fölé menni.

Tehát mindig oda kell figyelni, de ez nem azt jelenti, hogy koplalni kell.

2011. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én megnyugtatlak, szerintem is van ilyen. Én is ebben a cipőben járok. Szinte élsportoltam, amikor is min 10 kg mindig volt rajtam és ráadásul kemény, vastag izmaim vannak, amitől még vaskosabbnak tűnök. Ha sportolok, ezek egyből beduzzadnak. Én sem eszem sokat, de figyelek arra, hogy rendszeresen és értékes kajákat. Kicsit elszállok, elég 1-2 nap és máris plusz 2 kg. Sose lesz máshogy...én már feladtam. Igazából nekem a fogyókúra az a normál életmód, ha nem tenném elhíznék. Valószínű máshogy emésztünk, mást használ fel a szervezetünk, stb...ez van, bele kell törődni:(
2011. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát, én lefogytam 175/75ről 68ra kb. 5 hét alatt de már 4 hete nem mozdul se mérleg, se centi. pedig a kcalbevitelt is csökkentettem 1300-ra és a sporton is emeltem. Végülis így is sokkal vékonyabb vagyok, mint valaha, és olyan 90%-ig elégedett vagyok magammal, de látom, hogy még van rajtam 2-3 kiló. viszont nem úgy néz ki, hogy az le fog menni :(
2011. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos attól tartok, hogy én is ilyen vagyok. Már kisgyerek koromban is volt rajtam plusz, egyszer voltam jó súlyban, mikor tinikoromban megnyúltam hirtelen, meg elég intenzíven buliztam meg pasiztam, és nem jutott idő a kajálásra.

Az a tervem, hogy havi két kg fogyással szépen lassan ledolgozom az a 10 kilót, ami van rajtam (meg aztán még ötöt azt már nem egészségügyi hanem esztétikai okokból) és utána soha többet nem engedem, hogy elszaladjon velem a ló. Amint 1-2 kiló felmegy korrigálni fogok.

De szerintem vagyunk páran, akik attól is hízunk ha ránézünk egy pohár vízre, mi már sosem fogunk nutellát tartani a hűtőnkben, mert különben kezdhetjük előlről, és minél többször hízunk vissza, annál nehezebb lesz leadni újra.

2011. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jó látni, hogy vannak sorstársak!


Első, igaz lehet, hogy csak egy kicsit kéne jobban odafigyelni, de valahogy sosem sikerül ez hosszútávon. Ha kitartóbb vagyok és már kezdene meglátszani - pont mint a második válaszolónál - (pl. egy hónap alatt lemegy 1-2 kg), komolyan mondom, már 2-3 nap hanyagság után visszajön az egész. Mindennapjaimat meg nem tudnám ilyen önfegyelemmel leélni. Persze attól még szerintem fogok próbálkozni, de elég szélmalomharcnak tűnik az egész.


Mondjuk nekem elég hülye alkatom van.. mikor 175 cm-hez voltam 66 kg (ezt volt az elért minimum), tisztára lapos lett a seggem.. szóval én nem bánom, ha nem a magamból kihozható legslankabb alakomat tartanám meg. Egy 70-72 kg-val megbékélnék. De ez sem tűnik tartósan megvalósíthatónak..

2011. okt. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!