Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez gondolom nem valami jó út,...

Ez gondolom nem valami jó út, volt már aki kilábalt belőle?

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Úgy érzem teljesen bezárkóztam. Megszakadt a kapcsolatom az eddigi ismerőseimmel is. Sértődékeny lettem az utóbbi napokban, vagyis hol az vagyok, hol pedig fel sem veszem a dolgokat. Korábban sem jártam pl discoba, de volt ismerős akivel kimozdultunk esténként a városba stb.. de jelenleg azt érzem mikor el akar hívni valahova inkább itthon ülök egyedül. (olyan védtelennek érzem magam mostanában ha ki kell mozdulni szórakozni, társaságba )


És érzem hogy a félelem az ami visszafog hogy ne menjek.(mintha nem tudnék beilleszkedni a társasága, nem lenne élvezhető a személyem...teli vagyok gátlásokkal olyankor, bizonytalannak is érzem magam...ami miatt szorongok, és ahogy észrevettem amolyan védelemként kerülöm az ilyen helyzeteket). Sosem volt sok barátom de mára..szétmentek a barátságok.

( hozzá kell tennem: jókora önbizalomhiányom is van)

ez egyfajta szociális fóbia lenne?


2011. szept. 17. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogy is szocifóbia. :D

Félsz az újtól. Érthető,viszont ki kell törnöd.

Nem vagy "bejáratva". Minden új dolog nehéz,lovaglás,éneklés,kajak,még a biciklizés is. Bele kell jönnöd. Csiszolódnod kell. Nincs önbizalmad?

Tehát nem bízol önmagadban. Nincs tapasztalatod e téren,és ettől félsz. Bátorságot,határozottságot,kitartást nem adják,azt ki kell fejleszteni. A bátor is fél,tudja hogy fél,de legyőzi azt.

Ne várd meg,hogy a barátaid,haverjaid nyissanak feléd újra! Ezt neked kell megtenned! Csak írj rájuk valamelyik közösségi oldalon,hogy "Szia,mi a helyzet? Már olyan régen beszélgettünk! Szeretném újra felvenni veled a kapcsolatot!Persze csak ha szeretnéd. :)" Még ha kevés új témád van,semmi sem történt veled azóta akkor is tudsz legalább nosztalgiázni. Hívd el sörözni,fagyizni,mozizni,kártyázni a szobádban,bármit! Ha te is nyitsz és nem adod fel hamar,ő is nyitni fog hidd el! Ne hagyd,hogy ellaposodjanak a beszélgetések. "Pl.: Mi van? - Semmi." :)

Ha nem csinálsz semmit,ugyan azon az úton haladsz lefelé.

Addig és addig ismétlődik szüntelen amíg a sarkadra nem állsz.

Ha nem most oldod meg 10 év múlva még nehezebb lesz.

Fiatal vagy, az életed a kezedben! Minden dolog a fejedben történik és minden dolgon csak te tudsz változtatni minden téren! A boldogság nem a problémákon túl van, hanem a problémák helyén. :)

Amúgy a többi ember is fél tőled. Így van. Nem ismernek. Ha félelmet sugárzol magadról,bennük is ezt az érzést kelted és mivel a félelmet nem szeretik ezért fognak kerülni. Ezért keresik a "vidám" embereket.

Bonyolultak ezek az emberek.

Ajánlok neked pár könyvet :

[link]

Nem kell megvenned,elég ha letöltöd.

Aranyos karikatúrákkal segít jobban megérteni a mondanivalót. Nekem segítettek!

Ha szeretsz olvasni még az "AZ IGAZ SZERETET 10 TITKA' könyvet is! Párkapcsolat,emberi kapcsolatok,barátság!

Minden jót és kitartást! :)

2011. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm a hozzászólásod.
2011. szept. 18. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!