Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól gondolom, hogy ez pánikroham?

Jól gondolom, hogy ez pánikroham?

Figyelt kérdés

Mikor apró dolgokon összeveszek emberekkel (napi szinten anyámmal is) akkor, ha arrébb vonulok egyből elkezdek remegni, alig kapok levegőt, azt érzem, hogy ott halok meg. Reggelente 1 héten 5x elég rendes vita van a szüleimmel, de ez hosszú, és mikor megyek az utcán egyből ugyan ezeket a tüneteket produkálom. Van, hogy alig tudok menni pár lépést, mert mindjárt összeesek. Ha ilyenkor találkozok egy emberrel, azt kívánom bárcsak elfuthatnék/elsüllyedhetnék, csak ne lásson. Ezek megközelítőleg 1-2 órássak.

Na akkor ezek a tünetek pánikorhamra hasonlítanak?

(Ja még annyit, hogy mikor nehezen kapom a levegőt, azt úgy értsétek, hogy tényleg már olyan nagyon kapkodom...hogy már leírhtatlan.)


2011. febr. 20. 00:29
 1/8 anonim válasza:
igen, ez lehet annak a jele, de nekem ha rohamom van, akkor sírógörcsöm van, és ezzel párosul az, hogy nem kapok levegőt.
2011. febr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen azt kihagytam, hogy nekem is van sírógörcsöm.
2011. febr. 20. 00:42
 3/8 anonim válasza:

az hagyján. Én még mindezek mellett hányok is. :S


Sírógörcsöt kapok és sugárba hányom le a barátaimat az idegtől. Egyszerűen ezt a nyomást nem nekünk tini lányoknak találták ki....

2011. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen

keress fel egy szakembert, mert ez hosszú távon senkinek sem jó!

2011. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

"Sírógörcsöt kapok és sugárba hányom le a barátaimat az idegtől."

Kamu! Ilyen tünet nincs, vagy ott valami szervi rendellenesség van

Nem szép dolog kigúnyolni egy beteg embert!

2011. febr. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
első vagyok, azt kihagytam, hogy én hányni is szoktam, meg néha megy a hasam, emellett rángás és sírógörcs...
2011. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem pánik roham!! Nekem volt már pánik rohamom,és az nem ilyen.A pánikroham, annak ezek a tünetei:

gombóc érzés a torokba

szédülés

elidegenedés a saját testedtől

önkontroll elvesztése

halálfélelem

meleg testhő

Na ha ezeket produkálod akkor az valószínű hogy pánikroham

de az amit leírtál az biztos nem az volt

2011. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor beszélünk pánikrohamról, ha gyorsan, és rövid idő alatt a pánikrohamnál felsorolt tünetek közül legalább három egyszerre megvalósul, ellenkező esetben szorongásról, vagy erős szorongásról van szó. Értsd ez alatt: ha mondjuk tíz perc alatt rádjön egy ilyen érzés, és halálfélelmed, izzadásod, szívdobogásod van erősen, meg mondjuk légszomj, akkor pánikroham.

Fenntartanám a tévedés jogát, mert nem vagyok orvos és csak emlékezetből írtam le, de kb így van. Keress fel pszichiátert vagy pszichológust és ott nem csak arra kapsz választ, hogy ez mi, hanem arra is, hogy miért alakul ki.:)

2011. febr. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!