Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez velem? Adjatok...

Miért van ez velem? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
Folyton azt érzem, hogy ha kimegyek az utcára mindenki rólam beszél, ha valaki sugdolódzik akkor is attól félek, hogy megint rólam beszélnek. Ha mesélek valakinek valamit szinte nem tudok hangsúlyozni és elkezdem mondani aztán a végén elfelejtem, hogy mit akartam. A sötéttől is nagyon félek. Vannak ilyen kényszer tevékenységeim pl. ha nem jobb lábbal kelek ki az ágyból akkor szerencsétlen leszek, ha nem jó villát veszek ki akkor valami rossz fog történni, ha megeszek egy falat húst akkor az rosszat hoz rám:S Most is attól félek, hogy ezt leírom és történik ez miatt valami. Meg fogok bolondulni? Skizofrén vagyok? De ők nem ismerik fel a problémát. Mit tegyek?
2011. szept. 25. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy pszichológust mindenképpen keress fel. Valószínűbbnek tűnik, hogy valamilyen személyiségzavarod van. Ezt majd a pszichológus eldönti.
2011. szept. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szkizofrénia nem ilyen. Amit leírtál, az viszont sok mindenre ráillik, hogy mi az alapbetegség és mik a rárakódó következmények, azt majd a pszichiáter kideríti.
2011. szept. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudnánk megfizetni. Voltam már egyszer, de egy óráért elkérnek 8000et, ami meg nem fizetős ott meg nem is foglalkoznának velem. Nem bírnám elviselni, a megvető tekintetét, azt fogja hinni, hogy bolond vagyok, pedig igazából reálisan kezelem a dolgokat csak ezek ne lennének és egyre több van és rosszabb, nem tudnám ezt valahogy valami agykontrollal megoldani itthon?:/
2011. szept. 26. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

"ami meg nem fizetős ott meg nem is foglalkoznának velem."


Hát azért ez nem feltétlenül így van. Ez részben előítélet.


"Nem bírnám elviselni, a megvető tekintetét"


Jó vicc lenne, ha egy pszichiáter megvető tekinteteket vágna a páciensére. Ezért tanult annyi évig?


"azt fogja hinni, hogy bolond vagyok, pedig igazából reálisan kezelem a dolgokat"


Nem kezeled reálisan, különben nem éreznéd, hogy valami nincs rendben.

2011. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem előítélet, hanem tapasztalatból mondtam mindkettőt. Elég szar érzés beülni vele szembe, elmesélni neki, hogy mi bánt úgy igazán és látni a fején azt az unott arckifejezést, hogy jóó oké csak legyen már vége annak az egy órának:D Ez a kezelés ingyen volt, de gondolom mondanom sem kell. Szerintem pont attól látom reálisan a dolgot, hogy elismerem, hogy gondjaim vannak.
2011. szept. 26. 16:04
 6/6 anonim ***** válasza:

"Elég szar érzés beülni vele szembe, elmesélni neki, hogy mi bánt úgy igazán és látni a fején azt az unott arckifejezést, hogy jóó oké csak legyen már vége annak az egy órának:D"


Akkor másikhoz kell menni. De egyébként attól, hogy unja, nem feltétlenül rossz szakember.

2011. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!