Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell újjáépítenünk...

Hogyan kell újjáépítenünk magunkat, ha teljesen lenullázódtunk lelkileg, emberileg, érzelmileg?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kimászni a nagyon mély depresszióból?
2009. ápr. 30. 19:43
 1/7 A kérdező kommentje:
a teljes kiégésből,érzelmek nélküli világból hogyan tovább?
2009. ápr. 30. 20:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress magadnak új hobbit, lehetőleg olyat, ami emberi kapcsolatokkal jár, íratkozz be tanfolyamra (jó, ezek fizetősök), ha nincs rá pénzed, az interneten is lehet csevegni. Fiú vagy vagy lány? Mert ha lány, főzhetsz-süthetsz az ismerőseidnek, biztos örömet szereznél nekik meg magadnak is, ugyanez fiúban valami barkácsolás, ház körül segítés. Szóval nyiss más, új emberek felé! Hallgass vidám zenéket, nézz vidám műsorokat, dekoráld ki új, színes tárgyakkal a szobádat.
2009. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fiú
2009. ápr. 30. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak érzelmek a világban hidd el kedves fiatalember.

Jó lenne tudni mi okozta nálad ezt az állapotot.

Nem tudom hány éves vagy, de ne hagyd eluralkodni magadon ezt az állapotot. El sem hiszed micsoda erőforrásaid vannak.

Gondolom nem éhezel, nem vagy gyógyíthatatlan beteg. Fordulj önmagad felé, kérj segítséget magadtól, mert kizárólag ő ért téged. Hidd el, azon kívül, hogy elmondod a bajodat egy jó barátnak az igen nagy lökést adhat, de a lépést a te lábad lépi majd.

A depresszió ködje a lélegzettől oszlik. Lélegezz és örülj hogy élsz. Béke van, nincsen semmi baj. Olyan baj nincs, amitől romba kellene dőlni.

Tavasz van, most könnyebb a kilábalás. Napozz!! Töltődj fel energiával és NE LÉGY DEPRESSZIÓS!!

Menni fog! Menni fog!

2009. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én veled egy cipőben járok, bár egyszer sikerült kilépnem ebből az állapotból.Most is azon vagyok hátha sikerül végleg elhagyni a szorongást. És szintén fiú.


Én már tudom mi a depresszióm oka, valószínű ugyanaz mint neked: a sok csalódás, h a dolgokat annak idején nem így képzelted el ahogy most valóságá vált körülötted.


Talán át kellene gondolnod h mi annak a fő oka h te ijen állapotba kerültél? Mi az ami leginkább bánt téged?

S ha megvan ez a dolog, akkor ell kell rajta gonlkodni (mérlegelni) h az valóban ojan fontos-e a számodra h miatta legyél csalódott. Lehet h a magyarázat amit találsz magadnak nagyon különböző problémákból tevődnek össze, de azok alapján is meg lehet találni azt az egyet ami a problémádat okozza.


Én így tettem s rájöttem h minden problémám oka ugyanaz.

És világosá vált előttem h ezt a problémát én egyedül önerőből nem tudom megoldani, mégha az egész életemet is arra áldozom. Ugyanis az én problémámat a globális világ és a benne élő értékvesztett emberiség okozta.

Ezért addig a pontig jutottam h feloldottam magamban minden görcsöt, és más felfogásban kezdtem el gondolkodni a helyemről a világban.Egyetlen gondolat írányította az életemet, h megpróbáljam a körülöttem lévő és más emberek gondolkodását megismerni-megfigyelni, h mi az ő mozgatórugójuk, s az ő értékeik. Békét akatram kötni a világgal őszinte vágyból és szándékból.Rájöttem h ha nem előítélettel viszonyulok valaki felé, sok szép dolgot fedezhetek fel benne ami addig téves gondolkodásom miatt rejtve maradt. Ez új dolog volt és tetszett, de még valami hiányzott. A gondolataimmal egyedl maradtam.

Eközben feladtam addigi összes kicsinyes akaratomat-vágyaimat és kutattam tovább s véletlenül rátaláltam egy könyvre amit mintha csak nekem készítettek volna oda.

Ez a: Szeretetkönyv, írta Müller Péter. Ez a könyv ojan képet festett neken a világról és ojan méj gondolatokat adott, amik mindíg is foglalkoztattak (amik problémám okai). A könyvről ennyit. Nekem akkor ez megváltoztatta az életemet, értelmet kpott minden, és megtanultam tisztelni és elfogadni magam és másokat. Az mr más kérdés h én ebből az állapotból visszazuhantam, de úgy gondolom h az a saját hibám. Arról csak akkor írnék bővebben ha érdekel.


Nemtudom mijen beállítottságú vagy, és hogy megfogott e az írásomban valami, ezért csak remélni tudom h segítségedre lesznek a gondolataim.Mindenesetre a könyvet ajánlom neked ha még nem olvastad volna. Talán neked is segít megfogalmazni a szorongásod igazi okát ha egyedül esetleg nem megy.


Annyi biztos h a problémádat magad oldhatod meg egyedül, ami legbeül dől majd el. A segítségeket használdfel hozzá bátran.

2009. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam mély depresszióba,bár én nő vagyok.Elöször is tisztázd magadban mitől alakult ki ez a helyzet.Nekem nagyon sokat segített ez az oldal,mert látom,hogy a problémámmal nem vagyok egyedül.Vannak akik megprobálnak segíteni és olvasok olyan történeteket amelyből kiderül,hogy vannak nállam rosszabb helyzetben.De soha ne felejtsd el,mindenre van megoldás és a problémáidat csak magad tudod megoldani.De van ki út,csak akarni is kell!
2009. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Röviden, és tömören: pszichológus, pszichiáter.


Sok sikert!:)

2009. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!