Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az idegesség rámegy a gyomromr...

Az idegesség rámegy a gyomromra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1év az egyetemen teljesen kikészített, és ez abban nyilvánul meg, hogy hetente többször is hányingerem lesz. Lassan már semmit sem fogok tudni enni. Voltam gasztroenterológián, ott refluxot állapítottak meg,de nem mondták meg, hogy mitől van.írtak gyógyszert a gyomromra. Az én megítélésem, és olvasmmányaim alapján a stressztől lehet, és a szorongástól. Ebben a hitemben megerősített az, hogy a nyáron szinte teljesen panaszmentessé váltam, de amint újra elkezdődött az egyetem, előjöttek a panaszaim még a gyógyszer szedése ellenére is. Mit tehetnék?? nem akarok gyógyszerektől függeni :(
2011. okt. 24. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a gyógyteákat,például a citromfű,komló,macskagyökér kiváló a stressz ellen.De vannak gyógynövény tabletták is pl.a Valeriana, amiben komló macskagyökér és golgotavirág van.
2011. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj, ne vegyél mindent komolyan, kapcsolódj ki rendszeresen pihenésre ügyelj. A kajálásra is fordíts időt, ne kapkodd el, és azonos időben tedd.
2011. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és a sport kiváló stressz ellen,egy kis futás csodát tud tenni.
2011. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Asszem sorstársak vagyunk. Nekem is ugyanez a problémám volt a főiskola alatt. Állandóan görcsöltem a sulis évek alatt, mert sosem tudtam magam kipihenni, mindig fáradt voltam. Én is voltam gasztroenterológián, el is végezték azt a szörnyű kellemetlen vizsgálatot. Az orvos azt mondtam akkor, hogy nálam a kialakult reflux pszichés hatásra jött létre. Szerintem nálad is ez áll fenn. Te esetedben az egyetem a kiváltó ok, szóval amíg odajársz, addig sajnos a túlzott savtermelés nem fog leállni, ha csak a stresszt le nem tudod küzdeni, vagy életmódot nem váltasz. Én sem akartam gyógyszert szedni, de kénytelen voltam. A sav éjszaka annyira feljött a számba, hogy az fogínyemet marta, nagyon rossz érzés volt, és ráadásul a fogzománcot is tönkre teszi. 2 évig szedtem rá gyógyszert, nagyon nehezen álltam le vele, de ahogy befejeztem a suli, leállamvizsgáztam, úgy megnyugodtam, megszűnt a görcsölés, és szépen lassan eltudtam hagyni a gyógyszert. Amúgy a reflux nagyon nehezen kezelhető gyógyszer nélkül, és még gyógyszer szedés mellett is nehezen csökken a savtermelés. A helyedben beszedném a gyógyszert, akkor legalább normálisan tudnál enni.
2011. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezzel nincs gond, szedem, de sajnos attól fél(tem), hogy már egész életemben szednem kellesz:\
2011. okt. 24. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogy, én is ettől féltem, hogy egész életemben szednem kell. Amíg egyetemre jársz addig jobb ha szeded. Aztán szépen lassan ahogy jobban érzed magad, el lehet hagyni a gyógyszert.
2011. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Stresszre: psy-stabil. Nálam működött. De biztos van más természetes nyugtató is, a tea sokszor túl gyenge.
2011. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!