Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, az idegesseg a...

Mit tegyek, az idegesseg a gyomromra megy?

Figyelt kérdés
már evek ota gyomoridegem van , egy csepp kis idegesseg a gyomromra megy . orvosnal meg nem voltam vele de erosen gondolkozom rajta ..... enni is alig merek mert felek hogy "kijon ", meg olyankor enni is alig tudok.mien vitamint vagy gyogyszert tudnak szedni hogy elmuljon ? 15 eves csaj
2008. szept. 14. 17:34
 1/4 anonim válasza:

Ezzel én is régóta kínlódok. Kb. 20 éves koromban kezdődött, hogy begyulladt a gyomrom és az orvos azt mondta, hogy ez idegi alapon van. Nem tudom hogy igaza van-e, tény, hogy ha idegesebb időszakom van akkor rosszabbodik. Azt mondta a házidokim, hogy ha a gyomor falát irritálja a sav, akkor az gyomorremegést okozhat. Erre nekem valóban szokott használni a savcsökkentő tabletta. Az orvos ajánlotta azt is, hogy reggelente éhgyomorra igyak kamilla teát nem túl erősre főzve. Nem szabad forralni csak forrázni kb. két percig áztatni. Ezt pár hétnél tovább nem ajánlatos inni.

Aztán napközben lehet egy-két pohár mecsek gyomorteát főzni, azt is herbáriában lehet megvenni, és délután 4-5 óra körül pedig citromfű teát inni. Az stresszoldó hatású és jól fogsz tőle aludni, bár nem álmosít el.

Ez az én módszerem, de lehet nem ártana orvoshoz menned, mert lehet, hogy bizonyos baktérium okozza ezt nálad és akkor ha végigszeded a kúrát akkor is meg fognak szűnni a problémáid. De az is lehet, hogy valami ételérzékenységed van. A lisztérzékenység is okozhat savtúltermelődést pl.

Remélem, hogy valamennyit tudtam segíteni.

Ha van kedved írd meg privát üzenetben, hogy mire jutottál.

2008. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia nagyon koszonom valaszodat hasznos vol , holnap veszek is teakat .... koszi megegyszer ....
2008. szept. 15. 22:39
 3/4 A kérdező kommentje:
nalam az a problema hogy a suliban feleles elott vagy ien esetekben nagyon ideges vagyok , bar tudom semmi ertelme az idegeskedesnek de egyszeruen ez mar betegsegge valt ........ es regellente vagy amig suliba vagyok alig eszem
2008. szept. 15. 23:16
 4/4 anonim válasza:
Akkor ezen esetleg relaxálással tudnál segíteni.
2008. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!