Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az ami bennetek táplálja a...

Mi az ami bennetek táplálja a lángot? Ritalin megadhatja a kezdő lökést?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy mi késztet tanulásra/cselekedetre? Olyan érdekes hogy emberek a semmiből milyen sokra tudták vinni, néhányan meg akiknek mindenük megvan alkoholisták lesznek, befordulnak, rászoknak valami drogra. Én a kettő között ingázok, már azon gondolkozom h a második segítségével érem el az elsőt.... Vagy nem tudom mi adhatna motivációt. Olvasgattam a Ritalinról, eltalált adagolással zombi helyett elvileg segít koncentrálni. Agyba ezt szerintem kevés eldönteni, mivel nincs meg az a szikra inkább lustálkodok meg kockulok egész nap. :/ Így lesz belőlem zombi.

Esetleg más segítség? Barátnő/család/barátok témát hanyagoljuk :D Vagy jó vagyok így, fogadjam el h 1 lusta disznó vagyok aki nem viszi semmire? Ilyen is keee :D


2011. okt. 25. 02:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Bennem inkább a Rita, meg a többi nő...
2011. okt. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is lusta vagyok és mindig az utolsó pillanatban kezdek el tanulni. Régen az segített, h. aki utált tanár annak a tárgyát tanultam, h. bebizonyítsam, hogy félreismert. Most a fősulin elég nehéz,mert ösztönzés az megvan,de amikor végre hazaérek,egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy tanuljak. Állítólag a sport az segít,de én még arra is lusta vagyok :-)
2011. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbbünk így van ezzel, ha nincs kényszer, lusták vagyunk. Keresd az érdekeidnek megfelelő kényszert. Számon fognak kérni az iskolában, dolgozni kell menni, még sem dögölhetek egész nap az ágyamban...,stb. ilyeneket mondogass. Azt a gyógyszert, vagy mit, inkább felejtsd el. Az akaratodat fejleszd. Apró feladatokat kell kitűzni, na meg távlati célokat, és kipipálni, ha kész. Ezek életvezetési technikák.
2011. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A ritalint valóban az önfegyelem (hétköznapiul "akaraterő") javítására is használják, de nem biztos, hogy azonnal egy gyógyszertől várnám a megoldást. Én pl. mindenben iszonyú lusta és halogató vagyok, de ha valami érdekel és látom az értelmét, abban nem.


De az életmód is számít, pl. mikor és mennyit alszol, sportolsz-e, nincs-e valamilyen anyaghiányod stb.


Az is egy módszer, hogy mondjuk van egy feladat, amit el kell végezned. Elhatározod, hogy fél óra múlva nekikezdesz és csak tíz percet foglalkozol vele. Addig szabad kockulnod, és utána is. Na most a tíz perc munka után vagy azt fogod észrevenni, hogy tovább is bírod, sőt, bele is melegedsz a munkába és egész sokat el tudsz végezni, vagy pedig el tudod határozni, hogy mondjuk újabb negyed óra múlva most már negyedórát dolgozol stb. Előbb-utóbb elkap a gépszíj, és egyhuzamban több órát le tudsz dolgozni.


Amúgy az is csodákra képes, ha bent ülsz egy munkahelyen, a kollégák unalmasak, netezni nem lehet, és a főnökök is ott ólálkodnak. Ha nem akarsz belehalni az unalomba, elkezdesz dolgozni.

2011. okt. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!