Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy magamban beszélek?

Normális, hogy magamban beszélek?

Figyelt kérdés
16 éves, visszahúzódó lány vagyok. Kevés emberrel barátkozom, mások szerint túl csöndes vagyok. Régebben is sokszor játszottam le képzeletbeli párbeszédeket valós ismerősökkel, akik nem voltak ott és hajlamos voltam "feléjük" gesztikulálni. Persze tudtam, hogy nincsenek ott, nem hallucináltam, vagy ilyesmi. Az utóbbi időben már nem csak a gesztusaim, hanem a beszédem is gyakran irányul az odaképzelt személyek felé, vagy csak magamnak mondom fel a gondolataimat. A baj az, hogy néha nehezen kontrollálom és mások előtt is szoktam csinálni. Anyámnak is szokása magában beszélni. Ez rendben van? Hogy lehetne megszüntetni?
2011. okt. 25. 15:00
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%
ha valaki én biztosan megértem ezt énis 16 vagyok és visszahúzódó tehát áttudom élni ,szoktam úgy beszélni magamban hogy nincs ott senki de tudom hogy csak hangosan gondolkozom és ez segíti a gondolkodást , sokkal jobban megtudsz oldani egy problémát ha hangsan gondolkozol de azért nem ajánlatos mások előt is csinálni
2016. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nekem igen de anyámékat elégé zavarja
2016. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!