Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lettem? Vagy ez...

Pánikbeteg lettem? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés

Pár hete egy buliból hazaérve erős hasgörcs ,hasmenés , hányás tört rám. ( nem ittam szinte semmit) Aztán azt vettem észre ,hogy nem kapok levegőt, felgyorsult a szívverésem, elzsibbadt a testem és halálfélelmem volt. A barátom mentőt hívott, azt mondták pánikroham. Másnap az állapotom rosszabbodott de nem volt semmi reszketés csak nagyon erős hányinger és hasmenés ,hasgörcs. Az orvos azt mondta virus, de kivizsgáltak semmit nem találtak. (hozzáteszem külföldön élek..)

Eltelt egy hét .. következő buli után, megint rosszul lettem , hasmenés ,hányás ,hasgörcs viszont megint nem volt semmi más.

Tegnap este aludni készültem és rámjött a hányinger és erősen fáj a hasam. Azóta rosszul érzem magam a bőrömben és érzem ,és elég ideges vagyok..

Pánikbetegségről van szó vagy valami más ez?

Orvoshoz itt nem megyek, mindegyik mást mond.

Decemberben megyek haza addig jó lenne valami ötlet..:S

18L


2011. nov. 5. 11:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(bocsi a hibákért, sietve írtam..)
2011. nov. 5. 11:26
 2/11 Antimod ***** válasza:

Az első tényleg arra hasonlít. Hogyan vizsgáltak meg, mi történt?

Egyébként van ilyen is, hogy "hasi pánik", de egy teljes hasi kivizsgálásra biztos elmennék vele (pl. ultrahang).

2011. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A pulzusomat nézték ,meg a vérnyomásomat.. mindkettő nagyon magas volt.. Aztán a mentős próbált nyugtatni ,azt mondta ez csak akkor sikerül ,ha lassan veszem a levegőt és arra gondolok ,hogy el fog múlni. A hasammal mindig is voltak problémák ,de nem volt még soha ilyen mint ez..
2011. nov. 5. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbálj ilyenkor bevenni egy feszültségoldót ... ha elmúlik akkor lehet, hogy pszichés ... nekem most majdnemhogy vérmérgezésem lett, és emiatt kitört rajtam a szorongás ... hasi tüneteim voltam, mit először az antibiotikumra fogtam, olyan gyomorgörcs volt, hogy egy falatot nem bírtam lenyelni, ha pedig mégis szédültem, nem éreztem a testem, szorított a torkom :P, pulzusom a szokások 90 fölötti. plusz első nap a kocsiban hazafelé a hátam kezdett el fájni, nem kaptam levegőt, elájulni készültem ... ekkor tudtam, hogy ez a szorongás, és mélylélegzet "jól vagyok"! és 10 perc alatt átment rajtam ... mi lehet a kiváltó tényező? Sokat stresszelél mostanában? Mire gondoltál, amikor rosszul voltál?
2011. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vérvétel nem volt?Nincs vércukor problémád?Egy hasi kivizsgálás nem ártana szerintem.Ha újra rosszul leszel, legközelebb próbálj enni valamit, ami édes és fehérjedús, csak egy picikét, voltak hasonló rosszulléteim .Nos, ha ilyenkor lassan vettem levegőt, az azonnal segített, és ha ettem egy kicsit, az is azonnal visszahozta az erőm.

Én pánikbeteg voltam, hasi tüneteim nem voltak, a többi stimmel...Viszont a pánik, szorongás, az egész szervezet működését negatívan befolyásolja , ezért van olyan sok , megtévesztő tünet.Én nyugtató teákat javasolnék, például a kamilla, vagy citromfű azonnal kellemesen nyugtat, a hasi bajokra is jó mindkettő és nincs mellékhatásuk.A gyógyszereknek, szorongáscsökkentőknek viszont az a hátrányuk, hogy mellékhatásként épp olyan tüneteket okozhatnak, amit maga a betegség.Szóval, beveszed a bogyót és lehet, hogy épp attól lesz pánikrohamod.

2011. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy fura nekem, hogy pont buli után van néha ilyen rohamod.Nem lehet, hogy ott esetleg megitattak valamivel?
2011. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Utolsó előtti vagyok) Én is ezt akartam írni, de harmadik esetben otthon lett rosszul, úgyhogy az nem magyarázható ezze. Bár remélem tényleg nem ilyen jellegű :S.
2011. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó utólsó előtti voltam bocsi :)
2011. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, csak egy ötlet volt, de úgy tudom, vannak olyan szerek, amik pánikot vagy ahhoz hasonló tüneteket okozhatnak, és nem csak fogyasztás után közvetlenül, hanem jóval azután is.Legalább is, úgy tudom...Persze, nem kell ezt készpénznek venni, csak felmerült bennem ez a lehetőség.
2011. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Interneten felkerestem egy orvost. Ő azt mondta ,hogy a tünetek alapján irratibilis bélszindrómám van. De ahhoz ,hogy ebben biztosak legyünk.. orvosi vizsgálatra van szükségem. Viszont az a bökkenő ,hogy itt Angliában nem fog engem megvizsgálni az orvos ezért.. Azt fogja mondani egyek paracetamolt meg hasfogót. Őket ez nem érdekli. Ha hazamegyek akkor tudom magam kivizsgáltatni..csak jó lenne valami ami kicsit enyhítené ezt. Azóta rosszul nem voltam viszont a hasam napi szinten 3-4-5 alkalommal megy.. Általában reggel. Nem eszek semmit és mégis.. :S

Biztos nem kevertek az italomba semmit ,mert végig nálam volt ,meg baráti társasággal voltunk, mindenki figyelt rá.. Aztán a mentős is mondta ,hogy nem kevertek bele semmit, pánikrohamom lett, vmitől.:S

2011. nov. 15. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!