Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak letargia ellen?

Mit csináljak letargia ellen?

Figyelt kérdés

Biztosan tapasztaltátok már, hogy iskolában ülve, ha sokáig nem csináltok valamit és csak ültök, egyfajta tehetetlenség érzés önt el, cselekvésképtelenség érzése és ez bélyeget ver a nap további részére.


Továbbá: a szüleim nagyon fiatalon házasodtak és így 18 évesen már úgy érzem, hogy csak az években járnak előttem, mintha egyenrangú lennék velük és nem tanították meg az élet csínját-bínját, mert még ők sem tudják mik azok.. Majdnem mindenünk megvan, de ez inkább szerencsék és véletlenek sorozata miatt alakult így. Szóval a szüleimtől aligha tudok tanácsot kérni bármiben is, mivel észrevételeim szerint azokra a kérdésekre amik foglalkoztatnak még ők sem jöttek rá, csak elodázták, vagy nem foglalkoztak velük.

Az a kevés kapcsolat amit családon kívül összehoztam sem valami stabil, inkább harmadrangú vagyok, szóval csak úgy lemondják a programokat, amikor akarják, de ez érthető, nagyon frissek még ezek az ismeretségek. A gond az, hogy nincs ami motiváljon, depresszívnek és letargikusnak érzem magam egy hete és emiatt már egy tantárgyból is bukásra állok, mert úgy érzem, hogy mindent megteszek, de ez egyáltalán nem nyilvánul meg semmiben és ebben az esetben a tanulásnak sem látom értelmét.



2011. nov. 12. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Több ötletet fogok adni, ezek együttesen egymást erősítve hatnak.

Csinálj magadnak napi beosztást, tűzz ki apró célokat, amiket könnyen meg tudsz valósítani, betartani, hogy minél több sikerélményt szerezhess magadnak rövid időn belül. Legyen egy középtávú célod is, például javítás egy tantárgyból, és legyen egy hosszútávu is, ami meghatározza a jövőbeni életminőséged.

Ezeket rögzítsd írás formájában. A napi és középtávú céljaidat tartalmazó papírt tarsd szemelőtt, reggel erre pillants először, este lefekvés előtt gondold át, a következő napon mit teszel a magvalósításuk érdekében. A hosszútávú célról írt külön papírt tedd olyan helyre, ahol sűrűn a kezedbe akad, olvasd el magadnak újra és újra. Fontos, hogy úgy legyen megfogalmazva, mint egy biztos tény (pl. 24 évesen állami nyelvvizsgával RENDELKEZEM angolból. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Kapcsolataim, barátaim és a megszerzett tudásom segítségével olyan munkát találok, ami anyagilag is megfelel, és örömet szerez nekem stb...)

Ha eddig még nem sportoltál, járj le futni. A legegyszerűbben kivitelezhető mozgásforma, aminek hatására "örömhormont" kezd termelni a szervezeted, így kiváló stresszoldó.

A táplálkozásodra is figyelj oda, tartalmazzon megfelelő mennyiségű vitamint, az egyéb eü. követelmények mellett.

Kezdjél el orbáncfű teát inni. Kúraszerűen kell fogyasztani, ami azt jelenti, hogy nem csak hébe-hóba ha rosszabb a kedved, hanem folyamatosan. Ez egy stresszoldó, hangulatjavító gyógyfű, ami lassan kezdi kifejteni a hatását (kb. 2 hét) de nagyon hatékony hosszútávon. Napi 2-3 csésze az ajánlott mennyisége.

[link]

[link]

2011. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 11:18


Kösz a válasz, ezeket megcsinálom, meg kiegészítettem még valamivel. Az mitől lehet egyébként, hogy napközben a suliban rosszkedvem lesz és onnantól már elszáll mindenféle lelkesedés. Például ma egész jó volt minden, de úgy a 6.-7. óra környékén azt éreztem, hogy jobb lenne ha inkább már senki nem szólna hozzám, csak legyen vége. Lehetne mondani, hogy fáradtság, de nem igazán, mert inkább komornak, egyhangúnak mondanám magam.

Szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy ha egy ilyen állapotban kapnám meg életem legjobb ajánlatát, sem venném észre...

2011. nov. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!