Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szorongás ellen?

Mit tegyek szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Suliban, utcán, vagy bárhol ahol emberek látnak állandóan feszültté válok, görcsöl a szemem pl, ha beszélnem kell valakivel akkor is feszült vagyok hogy hülyének néz-e stb. Felmegy a pulzusom és elkezdek remegni ha vmi idegesítő helyzetbe kerülök (felelés, dolgozat). Már itthon magam előtt se tudok vmi nyugodt lenni, állandóan ez foglalkoztat, hogy hogy viselkedek. És nem igazán tudom kibeszélni magamból ezt a viselkedést, volt amikor ez miatt már azt hittem megőrültem. Pedig nem lenne nehéz az iskola nekem, de az a feszültség amit nap mint nap (nem mindig egyenletesen) megtermelek
2011. nov. 15. 17:37
1 2
 11/12 anonim válasza:
Sajnos nekemis panikbetegsegem es szorongasom meg talan szoc vagy agora is. Nemtudom a gyogyszerekekkel semmit sem ertem el. Valakinek valami hasznalt esetleg ?
2016. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bálint3311 válasza:
100%

13 + 1 módszer a szorongás tüneteinek csökkentésére


1. Relaxáció (jelre működő, progresszív vagy autogén tréning)


2. Légzőgyakorlatok


3. Bátorító, erősítő önközlések


4. Figyelemelterelés (érzékszervek bevonása, összpontosítás, társalgás, munka, játék, stb.)


5. Életmódbeli változások (kevesebb koffein, több alvás, sport, napi relaxáció)


6. Blokk módszer (torzult gondolatok, önközlések feljegyzése, majd vitatkozás önmagukkal, végül pozitív önközlések megfogalmazása és rendszeres ismételgetése)


7. Jó nap törvénye (akkor dolgozni a szorongás hátterének megfejtésén, mikor épp nem szorongunk)


8. Fantáziálás (olyan képzeletbeli képek alkotása, amelyek kioldják a szorongást)


9. Na és? –módszer (a legfélelmetesebb gondolatra feltenni a kérdést, ”Na és? Akkor mi lesz?” Addig válaszolni és újra kérdezni, míg megnyugtató válaszhoz nem érünk.)


10. Ez a múlt vagy a jelen félelme?


11. Fókuszpont technika (egy nyugtató szó mantraként való ismételgetése)


12. Mozgás, nagy ballisztikus mozdulatok, pl. karkörzés


13. Cédula módszer (a létező módszereket felírni, szorongás esetén a cédulát elővenni)


+1. Ha semmi sem segít, pszichoterapeuta és önsegítő csoport felkeresése


Sok sikert!

2017. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!