Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves, 165 centi, 45 kilogramm vagyok. Nem látom magam nagyon kövérnek, de van egy szépségideálom, és ahhoz még nem vagyok elég vékony. Sokszor utálom magamat, ha eszek, bűntudatom van. Az utóbbi pár napban többször hánytattam magam. Sírtam közben, mert nagyon kellemetlen, és tudom, hogy nem helyes, mégis újra és újra ledugtam az ujjam a torkomon. Néha éjfélkor kikelek az ágyból, mert úgy érzem, muszáj kicsit edzenem. Sajnos nehezen állom meg az evést, mert mindig van valami, amit megkívánok. :( A célom a 40 kilogramm! Azt hiszem, mindent leírtam. Én nem érzem magam anorexiásnak, vagy másféle étkezési zavarosnak, mert van egy nagy különbség: nem látom magam kövérnek. Ugye igazam van?


2011. nov. 16. 17:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy nyár végén kezdtem el a fogyást, azóta kb. 4 kilót fogytam. Voltak jobb, és rosszabb időszakok is. És azt hiszem, mániás depressziós vagyok.
2011. nov. 16. 17:56
 2/12 anonim ***** válasza:

40 kg??? Az borzasztó kevés. Csontváz leszel. Már így is nagyon vékony lehetsz. Mondanám, hogy ne fogyj tovább, de nem fog érni semmit, mert te elhatároztad, hogy megcsinálod.

De amúgy azt te sem gondolhatod, hogy nincs semmiféle evés zavarod, ha hánytatod magad...

Nem jó úton vagy, csak ennyit mondhatok.

2011. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem, nincs igazad

de még bulímiás is vagy, látogass meg minél hamarabb egy pszichológust

2011. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, az vagy.Én fiú vagyok és 13 évesen 160 centi cm magasan én voltam a legvékonyabb a 48kilómmal...
2011. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor is ott van ez, hogy nekem csak szimplán ez tetszik. Nem tudom, mennyire vagy jártas ebben a témában, de minden étkezési zavarnál testképzavaros a beteg. Én viszont tudom, hogy nem vagyok kövér, de nekem a sokkal vékonyabb, csontos, "csontvázlányok" tetszenek. Abban viszont igazad van, hogy az önhánytatás nem normális, de egy egészséges diétával nem hiszem, hogy fogynék. :S Ezért kell ilyeneket tennem. :(:S
2011. nov. 16. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:

hát figyelj, az akkoris túlzás, az nem hivatalosan "szép"

te lehet úgy éreznéd magad szépnek, de másoknak az már nem fog tetszeni, senki nem szereti a végleteket a kövér-vékony témán belül

2011. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
és az szerintem nem is normális már teljesen, ha "csontvázasan" éreznéd jól magad, ezért kell egy pszichológus
2011. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tönkre teszed magad,a vége az lesz,meglásd.Így is túl vékonyka lehetsz már.. És gyomrod is kikészül.
2011. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
MAJD HA A GYOMROD ÉS A NYELŐCSÖVED IS TÖNKRE MEGY AKKOR MÁR NEM LESZ GONDOD A KILÓKKAL, MERT NEM TUDSZ MAJD ENNI.HA EZ A CÉLOD AKKOR MINDENT BELE...TISZTA ŐRÜLET AMIT A TESTEDDEL MŰVELSZ ERRE MAJD AKKOR DÖBBENSZ RÁ "HA EGYÁLTALÁN TÚL ÉLED" AMIKOR MÁR KÉSŐ!
2011. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs azzal baj ha vékony szeretnél lenni. De a hánytatás semmiképpen nem jó megoldás mert tönkreteszed magad vele.

És egyél rendesen csak egészséges kajákat. Zöldségeket gyümölcsöket.

Mert ugyebár a vékony is lehet szépen vékony meg csúnyán vékony.

2011. nov. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!