Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom és én szerintem pánikbet...

Párom és én szerintem pánikbeteg vagyok, honnan tudhatom meg? Pszichológushoz se merek menni.

Figyelt kérdés
A világ legegyszerűbb dolgain képes vagyok bepánikolni, sírni. Ilyenkor olyan mintha valami bizsergést éreznék a nyakamnál, nagyon dobog a szívem, el akarok menni itthonról, de nincs kihez, járkálok fel-alá. Nincsenek barátaim, gyűlölök utcán lenni, zavarnak az emberek,mintha a buszon mindenki hátrafordulnak és kő keményen a szemembe néznek. Ez annyira megijeszt. A suliban is összesúgnak. Rettenetesen féltékeny is vagyok, ettől teljesen elborul az agyam. A szivem kiugrana a helyéről, kapkodom a levegőt, renegek mint a kocsonya. Valami biztos van velem, de mi? Volt valakinek ilyen tapasztalata? mitől lett jobb?
2011. dec. 2. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Kérlek, menj el a háziorvoshoz, és kérd meg, hogy végeztessen pajzsmirigy vizsgálatot. (TSH, T3, T4) Ez a minimum, bár kardiológiára is elküldhetne. Igazából az alapján, amit leírtál, valószínűbb a lelki ok, de a szervi okokat mindenképpen ki kell zárni. Ha a háziorvost nem kedveled, magánrendelésre is mehetsz.


Pszichológust pedig keress a neten, rengeteg van. Az autogén tréninget különösen ajánlom. Nem kell félni, ez egy kellemes technika. A pszichológus nem fog kinevetni, az a dolga, hogy segítsen Neked. Az nem számít, hogy mit képzelsz be és mit nem, a pszichológus elfogadja, amit mondasz. Nem vagy egyedül a problémáddal, a szakemberek naponta találkoznak Hozzád hasonlókkal. Szóval ne aggódj, nem érdemes szenvedni. Van segítség. Egyébként, ha még diák vagy, a Nevelési Tanácsadót is megkeresheted. Ilyen minden nagyobb városban van.


Ha kérdésed van, válaszolok szívesen. Nyugodtan kérdezz, remélem, a pszichológusi szakmám ellenére nem vagyok félelmetes :)

2011. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Jaj, azt kifelejtettem az előző hozzászólásomból, hogy gyógyszert csak végső esetben szedj, hiába kötsz ki esetleg pszichiáternél...
2011. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon jól írtad le az esetedet. Ha félsz, akkor hiába magyarázza bárki is, hogy ne félj. Te akkor is félni fogsz. Ez maga a betegség. Ezt kell kezelni. És ehhez az út, a háziorvoson keresztül vezet. Ugyanis az első lépéseket neki kell megtenni, nevezetesen: ki kell vizygéltasson, hogy a tüneteid nem testi eredetűek ( ezért a vérnyomás, labor, Uh, röntgen stb vizsgálat, és csak ez után adhat beutalót szakorvoshoz, névszerint pszichiáterhez. Innentől kezdve a pszichiáter dönti el ( egy egyszerű beszélgetés alapján, hogy mitől van neked ez a betegséged, és mit kell szedned rá, hogy gyógyulni kezdjél. Ugyanis a hosszantartó stressz, pánik más kémiai, biológiai elváltozásokat okoztak az agyadban, és ezeket csak gyógyszerrel lehet visszaállítani. Úgy hogy nagyn csodálkozom, az előző, magát pszichológusnak nevező levélírón, aki eleve azt javasolta, hogy ne szedd az orvos által felírt szereket. No, a pszichológus nem orvos. Nem is írhat, nem is javasolhat ilyesmit. Írjál nekem levelet, ha akarsz, szívesen segítek. Én egy gyógyult pánikbeteg vagyok. Te pedig egy pánikbeteg. És ebből van kiút. Segítek. Írjál.

2011. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
egyetértek, hogy gyógyszert csak akkor, ha muszáj, de egy pszichiáternél ez mondhatni az alap, a kiindulási pont. én így tapasztaltam már több alkalommal is.
2011. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, az egyik hozzászóló írásából remekül látszik a szokásos magyar hozzáállás. A gyógyszer csodálatos, az majd mindent megold! Na persze! Valójában csak tüneti kezelést jelent, mert nem változnak meg tőle sem a körülményeid, sem a stresszkezelési szokásaid.


Én nem kampányolok a gyógyszer ellen egyébként, ha valaki hozzám fordul pánirohamok miatt, de azt igenis hangsúlyozom, hogy önmagában tuti nem lesz elég, és a vészhelyzeteket leszámítva ne az első megoldás legyen. Főleg egy kezdődő problémánál.


Sokszor sok-sok évi bogyózás után keresnek meg engem, hogy relaxációt (autogén tréning) tanuljanak. És működik. Elhagyják a gyógyszert, és élik az életüket anélkül tovább.


Tapasztalatból mondom, a pszichiáterek nagyon könnyen nyúlnak a gyógyszerhez, ahelyett, hogy kicsit beszélgetnének a hozzájuk fordulóval, esetleg megpróbálkoznának relaxációval vagy a kognitív terápiával. Teszik ezt akár fiatal gyerekekkel is, sajnos volt alkalmam látni, amikor suliban dolgoztam.


Kedves Kérdező! Én csak annyit kérek, fontold meg az alternatívákat, de ha mégis gyógyszert kezdesz szedni, olyan pszichiátert keress, aki támogat a leszokásban is, és nem konzerválja az állapotodat évekig!

2011. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. Kevés különbségtől eltekintve a kérdező minden szava illett az akkori énemre. Végigjártam az utat, ami valóban a háziorvossal kezdődött. Kizárták a szervi gondokat, és végül pszichiáternél kötöttem ki. Megkérdezte a panaszaimat, és felírta a gyógyszert. Az nem érdekelte, hogy mi áll a háttérben.


Egy igen rossz kapcsolatban éltem, az ex férjem megcsalt, bántott. Mondanom sem kell, hogy ez lelkileg mennyire kikészített. A gyógyszertől nem lettem jobban, csak tompábbá váltam és érdektelenné... hát, ha ez volt a cél!


Végül azért pszichológushoz fordultam, aki nem volt hajlandó foglalkozni velem. Kezembe nyomott viszont egy telefonszámot, ami egy Alapítványé volt, akik bántalmazott nőknek segítenek. Segítettek. Elváltam, új életet kezdtem. Többé nem kell rettegnem.


Ezúton kérdezem azt a barom pszichiátert, hogy tényleg, őszintén azt gondolta, hogy a csodagyógyszere megoljda az életem fő problémját?????? Azt, hogy benneragadtam egy nagyon-nagyon rossz kapcsolatban? Azóta már értem az okokat, hogy mindez miért történt. Ez persze hosszú időt vett igénybe, és nekem nem volt elég a kognitív terápia. Mélyebbre kellett menni. De a gyerekemnek működött, pedig az egy nagyon kis light dolog volt, mégis sokkal bátrabb, kezdeményezőbb lett társaságban. (Tudom, ebben a körülmények javulása is benne lehetett.)


Hát ennyit a gyógyszerekről... Kérdező, gondold át, hogy mi az oka a problémádnak? Tényleg megoldja az orvosi kezelés? Ha magadba nézel, érezni fogod, mi a válasz.

2011. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ahogy elnézem, nagylány vagy ,már. Magad is meg kell tudjad oldani a problémádat. ha eltörik a lábad, az orvos begipszeli, de magas ívben tesz arról, hogy te mit kezdesz a begipszelt, törött lábaddal. Ha képtelen vagy magadtól elkerülni azt a betondarabot, amiben mindíg belecsaptad a lábad, a te bajod. De nincs mindenki mellé pesztra, közlekedési rendőr. A normális életvitelt, a párválasztást, az együttélést magadnak kell megoldanod. És már nehogy a pszichiáternek kelljen tamponálnia is, mert te nem tudod. Anyukád, apukád, rokonságod? Hol voltak a bajban?

2011. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Kedves Kérdező! Én csak annyit kérek, fontold meg az alternatívákat, de ha mégis gyógyszert kezdesz szedni, olyan pszichiátert keress, aki támogat a leszokásban is, és nem konzerválja az állapotodat évekig!"


Minden pszichiáter segít. De nem úgy, hogy melléd fekszik az ágyba, vagy szól, hogy most vedd be a gyógyszert. Egyszer elmondja, mit csinálj. Időnként ellenőriz is. Többre ne futja. A pszichiátriai betegségből való kigyógyuláshoz kell az orvos, de a beteg is...

2011. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Valaki írt ennek a kérdésnek a feladójának egy privát üzenetet. Én tettem még fel ezt a kérdést, de új címmel regisztráltam. Ha olvassa az a valaki, akkor ehhez a válaszhoz írjon privátot. És a válasz: Igen.

Köszönöm

2012. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!